Radiusz 53 lata PSA 3,88
#21
Dzień dobry,
Update po krótkiej przerwie. Skonsultowałem wyniki u 3 urologów. Ocena sytuacji jednakowa. Pomimo, że możliwe są 2 ścieżki leczenia (najpierw prostatektomia a później ew radioterapia lub w odwrotnej kolejności) to zalecana jest radykalna operacja. Taką też ścieżkę przyjmuję jako obowiązującą. 
Dziś miałem TK, jutro scyntygrafię, a operacja wyznaczona na 24 kwietnia w ECZ w Otwocku. Jak będę miał wyniki badań to dam znać. Trochę mam stracha ale staram się działać zadaniowo.
Pozdrawiam
Rocznik 1971
PSA 08.2023 - 3,880

Odpowiedz
#22
Dzień dobry,
Podjąłeś już decyzję. Teraz uznaj ją za jedynie słuszną i już o tym nie myśl. Co do operacji to też nie masz się czym stresować, bo metoda daVinci (rozumiem, że będziesz operowany przy użyciu robota) jest naprawdę mało inwazyjna i wszystkie skutki uboczne są zminimalizowane. Jesteś jeszcze młody, więc tym bardziej nie będziesz ich odczuwał. Myśl pozytywnie i się nie stresuj zadowolenie, uśmiech
Trzymam kciuki!
Odpowiedz
#23
(19.03.2024, 08:39:42)jaggernaught82 napisał(a): Dzień dobry,
Podjąłeś już decyzję. Teraz uznaj ją za jedynie słuszną i już o tym nie myśl. Co do operacji to też nie masz się czym stresować, bo metoda daVinci (rozumiem, że będziesz operowany przy użyciu robota) jest naprawdę mało inwazyjna i wszystkie skutki uboczne są zminimalizowane. Jesteś jeszcze młody, więc tym bardziej nie będziesz ich odczuwał. Myśl pozytywnie i się nie stresuj zadowolenie, uśmiech
Trzymam kciuki!
Dziękuję. Tak, operacja z użyciem robota daVinci. 2 lata temu pochowałem tatę który zmarł na raka prostaty w bardzo zaawansowanym stadium, stąd też moja jednoznaczna decyzja. Staram się teraz ścigać moich naibliższych kolegów, żeby podejmowali diagnozowanie jak najwcześniej.
Pozdrawiam serdecznie
Rocznik 1971
PSA 08.2023 - 3,880

Odpowiedz
#24
[quote pid='21007' dateline='1710789409']
Update po krótkiej przerwie. Skonsultowałem wyniki u 3 urologów. Ocena sytuacji jednakowa. Pomimo, że możliwe są 2 ścieżki leczenia (najpierw prostatektomia a później ew radioterapia lub w odwrotnej kolejności) to zalecana jest radykalna operacja. Taką też ścieżkę przyjmuję jako obowiązującą. 
Dziś miałem TK, jutro scyntygrafię, a operacja wyznaczona na 24 kwietnia w ECZ w Otwocku. Jak będę miał wyniki badań to dam znać. Trochę mam stracha ale staram się działać zadaniowo.
Pozdrawiam
[/quote]




Decyzja słuszna popieram.
Radykalizm w tej sytuacji to najlepsze rozwiązanie.
Liczy się życie.

A co do obaw to naturalne i mobilizujące .
Daj znać jak przygotowania i kto może być operatorem.
Pozdrawiam Jędrek
Odpowiedz
#25
Dzień dobry,
Nowy update, który pokazuje, że stała w życiu jest jedynie ciągła zmiana…
Wprawdzie nie widziałem wyników scyntygrafii, ponieważ zostały przesłane bezpośrednio do szpitala, jednak po konsultacji z lekarzem prowadzącym wiem, że nic jeszcze nie wyszło poza organ.
Niestety obraz TK wykazał „ nieuwapniona blaszka miażdżycowa dł ok 15mm w początkowym odcinku SMA, zwężająca światło naczynia o ok. 80%”. Umówiona już na CITO konsultacja chirurga naczyniowego. 
Ot, taki prezenta na dzisiejsze 53 urodziny.
Udanego dnia
Radiusz
Rocznik 1971
PSA 08.2023 - 3,880

Odpowiedz
#26
No to wszystkiego dobrego w dniu urodzin, przede wszystkim zdrowia w tym pokonania problemów (chwilowych) z nim związanych.
Odpowiedz
#27
(22.03.2024, 11:09:34)Paweł Sz. napisał(a): No to wszystkiego dobrego w dniu urodzin, przede wszystkim zdrowia w tym pokonania problemów (chwilowych) z nim związanych.

Paweł, dziękuję.
Słowa „chwilowe” trzymam się mocno
Pozdrawiam
Radek
Rocznik 1971
PSA 08.2023 - 3,880

Odpowiedz
#28
Cześć,
Nowy update: Byłem operowany laparoskopowo z użyciem robota w miniony wtorek w ECZ w Otwocku. Operacja bez powikłań; czas trwania 2.5h Dziś, trochę sponiewierany jestem już we własnym łóżku, oczywiście z tow. cewnikiem. Wyjęcie cewnika po 7 dniach od operacji a zdjęcie szwów po 10 dniach. Z miłych sytuacji leżałem na sali z Pawłem z forum. Histpat po ok3 tygodniach.
Pozdrawiam
Radiusz
Rocznik 1971
PSA 08.2023 - 3,880

Odpowiedz
#29
No to teraz życzenia korzystnego wyniku hist-pat a następnie nieoznaczalnego PSA.
Odpowiedz
#30
Witaj Radiusz,

Dobrze, że już po. Teraz powoli będzie się goić. Odpoczywaj przede wszystkim.

Pozdrawiam AParsley
Rocznik 1961
PSA przed RP 15,41 ng/ml, LRP 19/11/2014, RT 05-06/2015.
PSA od 08/2017 do teraz <0,006 ng/ml.

Moja historia
Odpowiedz
#31
Dzięki. Odpoczywam?
Rocznik 1971
PSA 08.2023 - 3,880

Odpowiedz
#32
Wracaj do pełni sił i oczywiście już dziś życzę szczelności, sztywności i nieoznaczalnego poziomu PSA.

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości