Radiusz 53 lata PSA 3,88
#1
Dzień dobry,
Już miałem doświadczenie z forum i jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za sprawną i merytoryczną wymianę korespondencji w sprawie taty.
Zakładam swój wątek, bo nie wykluczam, że i ja będę korzystał z Waszego wsparcia.
Za Waszą namową, po śmierci taty, zacząłem sukcesywnie kontrolować PSA:
09.2019 - 2,170; 
08.2021 - 2,800; 
04.2022 - 3,130; 
01.2023 - 3.310; 
08.2023 - 3,880
Po ostatnim wyniku urolog (Luxmed dr Skorupka), zalecił profilaktycznie wykonanie rezonansu.
Wynik rezonansu w załączeniu.
   
W konsekwencji wniosków z rezonansu dot. PP PI-RADS4 otrzymałem od tego samego lekarza  wskazanie do wykonania biopsji.
Zdecydowałem się wykonać biopsję przezkroczową w ECZ w Otwocku. 
Konsultację wstępną wykonał dr n med Łukasz Nyk a operatorem był  Bartłomiej Zagożdżon. Czekam na wyniki. 
Pozdrawiam Radiusz
Rocznik 1971
PSA 08.2023 - 3,880

Odpowiedz
#2
Ech...
Pozostaje czekać na wyniki biopsji.
Jeśli nawet coś jest, to przecież wcześnie wykryte i najwidoczniej ograniczone do narządu.
Oby Gleason był jak najniższy!
Odpowiedz
#3
Radiusz,

Czekamy na wynik i opis. Istotne jest to, że bazując na wcześniejszych doświadczeniach "trzymasz rękę na pulsie".

Pozdrawiam AParsley
Rocznik 1961
PSA przed RP 15,41 ng/ml, LRP 19/11/2014, RT 05-06/2015.
PSA od 08/2017 do teraz <0,006 ng/ml.

Moja historia
Odpowiedz
#4
Dzień dobry,
Zamieszczam w załączeniu wyniki biopsji.
Muszę sobie przez weekend ustalić w głowie prostą drogę dalszego postępowania. Wszelkie sugestie mile widziane.
Pozdrawiam Was serdecznie
Radek


Załączone pliki Miniatury
       
Rocznik 1971
PSA 08.2023 - 3,880

Odpowiedz
#5
Radku, to proste: w poniedziałek załatwiasz kartę DILO, a we wtorek rejestrujesz ją w najbliższym dobrym Centrum Onkologii. Ta sprawa jest do wygrania.
Odpowiedz
#6
(08.02.2024, 21:48:30)Dunolka napisał(a): Radku, to proste: w poniedziałek załatwiasz kartę DILO, a we wtorek rejestrujesz ją w najbliższym dobrym Centrum Onkologii. Ta sprawa jest do wygrania.

Dunolka,
Bardzo Ci dziękuję za szybką odpowiedź. Chciałem się upewnić czy najpierw urolog czy DILO. 
Jestem z Warszawy. Czy „dobre” Centrum Onkologii to może być Narodowy Instytut Onkologii Ursynów?
Dziękuję za dobre słowo. Chyba będę spał dziś lepiej.
Pozdrawiam Cię serdecznie
Radek
Rocznik 1971
PSA 08.2023 - 3,880

Odpowiedz
#7
Tak, to jedno z czterech najlepszych w kraju miejsc.
Trochę tłoku i chaosu, jak słyszałam, ale najważniejsze, że mają super sprzęt i super kadrę.

Zrobią ci konieczne badania  - scyntygrafię i chyba tomograf  - z kartą DILO pójdzie to sprawnie i szybko.
I konsylium zaproponuje ci terapię.
Wtedy ewentualnie podyskutujemy.

Wiesz, kiedy wiemy, że komuś musimy i możemy zaufać  - to faktycznie śpimy spokojniej.
Na razie wypada ci zdać się na system DILO.
Odpowiedz
#8
Cześć
najważniejszą część diagnostyki masz już zrobioną, na scyntografię prawdopodobnie dostaniesz skierowanie bo mimo iż w Twoim przypadku ryzyko złego wyniku jest prawie zerowe to, jak mnie informował mój operator, jest to wymóg NFZ przez operacją, zakładamy więc ze wyniki będą ok
konsylium zaproponuje ci albo operację albo radioterapię, ale o tych dwóch opcjach poinformuje Ciebie też każdy urolog z którym będziesz się konsultował, a decyzję Ty podejmiesz
jeśli zdecydujesz się na operację, to od biopsji musi teoretycznie upłynąć min. 8 tygodni, w zależności od ośrodka który ewentualnie wybierzesz, terminy przeprowadzenia operacji też bywają różne, proponuję więc żebyś już teraz przystapił do konsultacji ws decyzji o ścieżce leczenia, a jeśli wybierzesz operację do wyboru ośrodka i operatora, tak jak Ty podejmujesz decyzję o sposobie leczenia tak i Ty wybierasz osrodek w którym leczony będziesz.

Powodzenia
Paweł

I jeszcze jedno, z własnego doświadczenia, u mnie po rezonansie diagnoza była guz w jednym płacie, po biopsji komorki rakowe w obu platach, czyli T2c, po histopatologii pooperacyjnej okazało się że komórki te już zaczęły wychodzić poza torebkę gruczołu czyli T3a, i jak się zorientowałem niestety często diagnoza przedoperacyjna okazuje się niedoszacowana, pod różnymi parametrami, oczywiście nie musi tak być, i oby nie było w Twoim przy, ale nie trać czasu aby zminimalizować ryzyka.
Paweł
Odpowiedz
#9
Dzień Dobry,
Dziś właśnie odebrałem wynik MR-  PI-RADS4 robiony w ECZ Otwock.
Radku czy biopsja była bolesna? czy robiłeś na NFZ? jeśli nie to jaki koszt?
Pytam się bo też jestem pod opieką urologa z ECZ Otwock a czeka mnie też biopsja.
Pozdrawiam.
Paweł.
Odpowiedz
#10
(09.02.2024, 14:04:24)Paweł napisał(a): Dzień Dobry,
Dziś właśnie odebrałem wynik MR-  PI-RADS4 robiony w ECZ Otwock.
Radku czy biopsja była bolesna? czy robiłeś na NFZ? jeśli nie to jaki koszt?
Pytam się bo też jestem pod opieką urologa z ECZ Otwock a czeka mnie też biopsja.
Pozdrawiam.
Paweł.

Cześć Paweł
Koszt biopsji 3500
Biopsja jest prowadzona w znieczuleniu ale trochę boli.
Najpierw podczas znieczulania a później podczas przymierzania do strzału. Sam strzał nie jest bolesny.
Ogólnie da się wytrzymać. Wydepiluj się przed zabiegiem bo kleją chłopaki mocną taśmę do skóry dla zabezpieczenia i później jest słabozadowolenie, uśmiech
Powyżej masz info o operatorze. 
Wyniki po 3 tygodniach
Po więcej pisz śmiało
Radek
Rocznik 1971
PSA 08.2023 - 3,880

Odpowiedz
#11
Dzięki, na razie jestem trochę podłamany, jednak muszę wziąć się w garść bo to do niczego nie prowadzi, jesteśmy w podobnym wieku ja mam 52 lata, czy rozpatrujesz operację w ECZ Otwock? podobno robią robotem na NFZ.
Odpowiedz
#12
Miałem operację w ECZ Otwock, to jednak było kilka lat temu; z obecnego składu urologii kojarzę tylko 3 nazwiska, na stronie podane są nazwiska operatorów, to jest inny skład niż ten, z którym ja miałem do czynienia. Natomiast sam szpital, podejście do pacjenta, bez jakichkolwiek uwag.

Pozdrawiam AParsley
Rocznik 1961
PSA przed RP 15,41 ng/ml, LRP 19/11/2014, RT 05-06/2015.
PSA od 08/2017 do teraz <0,006 ng/ml.

Moja historia
Odpowiedz
#13
(11.02.2024, 21:24:51)AParsley napisał(a): Miałem operację w ECZ Otwock, to jednak było kilka lat temu; z obecnego składu urologii kojarzę tylko 3 nazwiska, na stronie podane są nazwiska operatorów, to jest inny skład niż ten, z którym ja miałem do czynienia. Natomiast sam szpital, podejście do pacjenta, bez jakichkolwiek uwag.

Pozdrawiam AParsley

Hej,
Dziękuję za informację. Czy operację w ECZ wykonywałeś odpłatnie czy na NFZ?
Ja odebrałem dziś DILO i „obmyślam” dalszy plan działania.
Pozdrawiam serdecznie
Radek
Rocznik 1971
PSA 08.2023 - 3,880

Odpowiedz
#14
Cześć Radku, 

Będę śledziła Twój wątek ponieważ jesteś o krok przezd nami i nie wykluczone, że skorzystamy z Twoich rad. Mąż jest aktualnie przed biopsją, ale ma mniej optymistyczne PSA / prawie 30. Trzymam za Ciebie kciuki i Życzę szybkiego powrotu do zdrowia zadowolenie, uśmiech
Odpowiedz
#15
(12.02.2024, 22:59:10)Aneta74 napisał(a): Cześć Radku, 

Będę śledziła Twój wątek ponieważ jesteś o krok przezd nami i nie wykluczone, że skorzystamy z Twoich rad. Mąż jest aktualnie przed biopsją, ale ma mniej optymistyczne PSA / prawie 30. Trzymam za Ciebie kciuki i Życzę szybkiego powrotu do zdrowia zadowolenie, uśmiech

Hej,
Dziękuję za dobre słowozadowolenie, uśmiech Będę się starał na bierząco informować o rozwoju sytuacji. Zgodnie z sugestią/zaleceniem opisanym powyżej zorganizowałem w dniu wczorajszym DILO (wystawia internista na podstawie wyniku i opisu biopsji) a dziś zarejestruję w Narodowym instytucie Onkologii/Ursynów/Warszawa. Równolegle umówiłem wizytę u poleconego mi, dobrego urologa, jednak termin wizyty bardzo odległy. Trzymam za Was kciuki. To, że wysokie PSA to źle, ale że zdiagnozowane i już podjęliście dalsze działanie to dobrze. Pozdrawiam serdecznie Radek
Rocznik 1971
PSA 08.2023 - 3,880

Odpowiedz
#16
Hej,
Zarejestrowałem DILO w NIO Ursynów. Termin wizyty to dopiero 10 kwietnia. Dodatkowo umówiłem wizytę prywatną ale w podobnym terminie. Czy powinienem szukać innego rozwiązania/innego ośrodka/ czy czekać cierpliwie? Pozdrawiam serdecznie Radek
Rocznik 1971
PSA 08.2023 - 3,880

Odpowiedz
#17
Terminy takie trochę irytujące, bo czym dłuższy czas pełnej diagnostyki, to też niepotrzebny stres.
Ale nie na wszystko mamy wpływ...

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz
#18
(12.02.2024, 11:17:44)Radiusz napisał(a): Hej,
Dziękuję za informację. Czy operację w ECZ wykonywałeś odpłatnie czy na NFZ?
Ja odebrałem dziś DILO i „obmyślam” dalszy plan działania.
Pozdrawiam serdecznie
Radek

Jak najbardziej na NFZ. Kosztowały mnie tylko wcześniejsze wizyty prywatne u operatora.

Pozdrawiam AParsley
Rocznik 1961
PSA przed RP 15,41 ng/ml, LRP 19/11/2014, RT 05-06/2015.
PSA od 08/2017 do teraz <0,006 ng/ml.

Moja historia
Odpowiedz
#19
(17.02.2024, 14:40:21)AParsley napisał(a):
(12.02.2024, 11:17:44)Radiusz napisał(a): Hej,
Dziękuję za informację. Czy operację w ECZ wykonywałeś odpłatnie czy na NFZ?
Ja odebrałem dziś DILO i „obmyślam” dalszy plan działania.
Pozdrawiam serdecznie
Radek

Jak najbardziej na NFZ. Kosztowały mnie tylko wcześniejsze wizyty prywatne u operatora.

Pozdrawiam AParsley
Dziękuję. Mam umówioną wizytę 4 marca. Dam znać. Pozdrawiam
Radek
Rocznik 1971
PSA 08.2023 - 3,880

Odpowiedz
#20
Trzymamy kciuki i czekamy na wieści.

Pozdrawiam AParsley
Rocznik 1961
PSA przed RP 15,41 ng/ml, LRP 19/11/2014, RT 05-06/2015.
PSA od 08/2017 do teraz <0,006 ng/ml.

Moja historia
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości