Rak prostaty PSA 9
#21
Super, jesteś pod dobra opieka , jutro do domu hehe. Pozdrawiam
Odpowiedz
#22
Witam ponownie …dziękuję za kibicowanie …dziś pierwsze kroki a jutro ponoć do domu Pozdrawiam
Odpowiedz
#23
A powiedz mi proszę czy masz założony dren z workiem ?
Odpowiedz
#24
(16.03.2024, 12:21:05)Mariusz69 napisał(a): Witam ponownie …dziękuję za kibicowanie …dziś pierwsze kroki a jutro ponoć do domu Pozdrawiam

Musiałeś czymś podpaść, że w niedzielę chcą się pozbyć ciebie ze szpitala mruganie, puszczanie oczka
A tak na poważnie, to wracaj do formy i już teraz życzę nieoznaczalnego poziomu PSA w pierwszym pooperacyjnym badaniu. 
Oczywiście kolejne, też mają takie być!

Powodzenia i pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz
#25
A powiedz mi proszę czy masz założony dren z workiem ? tak mam założony jeden do brzucha a drugi do członka

Armandes …dzięki aby tak było !
Odpowiedz
#26
Witam wszystkich …jestem od niedzieli w domu biorę Clexane raz dziennie Zinnat 2x dziennie DicloDuo 2xdziennie i jakieś osłonowe …z dnia na dzień czuję się co raz lepiej ,często spacery po domie (widzę teraz niedociągnięcia przy remoncie ?) 27 marca jadę na usunięcie cewnika i badania kontrolne …tak jak tomek27m ja też polecam oddział urologii w Gorzowie …opieka i lekarze super !!!
Odpowiedz
#27
Cieszę się ze wszystko ok . Pytałem o dren , bo ja nie miałem założonego było mało krwawienia wiec uniknąłem go .
Odpowiedz
#28
[attachment=906][attachment=906]Witam..ze względu że zostałem wypisany ze szpitala w niedzielę dopiero dziś dostałem pocztą wypis który mnie zmartwił ..co dalej? jakie prognozy ??? wizytę z dr mam 27 marca …załączam wypis i Wynik PET PSMA …bardzo się martwię

Wynik PET Psma
Odpowiedz
#29
(22.03.2024, 21:53:42)Mariusz69 napisał(a): Witam..ze względu że zostałem wypisany ze szpitala w niedzielę dopiero dziś dostałem pocztą wypis który mnie zmartwił ..co dalej? jakie prognozy ??? wizytę z dr mam 27 marca …załączam wypis i Wynik PET PSMA …bardzo się martwię

Wynik PET Psma

Witaj Mariusz,

Przed umieszczeniem wyników badań dobrze jest usunąć dane osobowe.

Nie martw się, bo martwienie nie pomaga. 

Pozdrawiam serdecznie,
JBJ
Odpowiedz
#30
Dzięki JBJ usunelem załaczki

napiszę bo nie potrafię zamiesci załacznikow …wypis ze szpitala ..rak gruczołu krokowego cT3bNxMx high risk psa 9 gleason3+3 …..prosetatectomia radykalna bez zaoszczędzenia pęczków naczyniowo-nerwowych ….lewy pecherzyk nasiennym masywnym naciekuprzechodzacym do stercza dalej na pęczki n-n oraz tkanki okoloodbytnicze podejrzenie EPE …odcięto pęczkiem bez ich zaoszczędzania

Wynik PETPSMA …wnioski nie można wykluczyć nacieku npl w gruczole krokowym Brak ognisk nadekspresji GA-68 PSMA mogące wskazywać na przerzuty węzłowe i odległe raka prostaty
Odpowiedz
#31
Mariusz  - jestem w szoku, przez chwilę miałam podejrzenie, że to wypis innego pacjenta.
Kilka miesięcy temu niemal śladowe ilości raka a tu nagle zajęte pęcherzyki nasienne, pęczki naczyniowo-nerwowe,
i tkanki okołoodbytnicze? Kiedy to zdążyło narosnąć, jeśli PSA nawet nie zdążyło się podwoić?
Jeśli chirurg podczas operacji to widział, to chyba by ci od razu powiedział, a nie uspokajał, że obyło się "bez problemów".
Jeśli to prawda, to pozostaje nadzieja, że wszystko, co złe, zostało wycięte.
Kiedy będzie histopatologia?
Najważniejszy, jak zwykle, będzie pomiar PSA.

Kiedy był robiony PET? 
Nie zdążyłam go przeczytać.
Odpowiedz
#32
Dunolka …PET był robiony 5 marca (dwa tygodnie przed operacją )…histopatologia za ok 2-3 tygodnie ale może być wcześniej …ja jeszcze z operatorem który mi robił zabieg nie rozmawiałem (dr Pietrasz) mam wizytę i spotkaniem nim 27 marca …o tym że odbyło się bez problemów powiedział mi lekarz wypisujący do domu…ja jestem w szoku nadal !!!
Odpowiedz
#33
Pozostaje czekać na wynik hist-pat i pierwsze a również kolejne pooperacyjne PSA.
Czekanie na każdy wynik to stres, ale będzie nam on jeszcze sporo towarzyszył, chociażby przed każdorazowym wynikiem pooperacyjnego PSA.
Jakoś trzeba się w tym odnaleźć bo załatwi nas nie rak prostaty a zawał serca.
Życzę pomyślnego wyniku hist-pat i nieoznaczalnego PSA.

Wyszedłeś zapewne z cewnikiem, jak to znosisz? Kiedy masz termin usunięcia "azora"?
Odpowiedz
#34
U mnie było tak, ze pierwszy lekarz zbadał palcem i wyczul stwardnienie, podał hormon i wtedy zmieniłem lekarza. Kiedy kolejny lekarz badał prostatę po podaniu hormonu tez wyczuł stwardnienie. Po upływie 3 miesięcy , kolejne badanie palcem i lekarz powiedziała ze prawdopodobnie wyszło już poza torebkę i szybko operujemy. Z opisu histo wynikało, ze rak przekroczył torebkę , ale nie było żadnych nacieków i przerzutów. Kto wie czy ten hormon podany nie spowolnił procesu chodź u mnie tez same 3 były.

Wniosek może być taki, ze i te 3 mogą być szalone

Trzeba czekać na wynik i pierwsze PSA, bo ono jest ważne.
Odpowiedz
#35
Paweł Sz…tak wyszedłem z cewnikiem …znoszę go dobrze ogólnie wszysko jest ok z dnia na dzień czuje się coraz lepiej …mają go usunąć przy badaniu pooperacyjnym 27 marca

nie mogę zrozumieć że do tej pory były tylko śladowe ilość raka (jak napisała Dunolka)a tu nagle z T1 zrobiło się T3b co spowodowało taki szybki rozrost w tak krótkim czasie ???…jest szansa aby operator wszysko wyciął ?
Odpowiedz
#36
Mariusz , dr Petrasz na pewno zrobił co mógł, usunął tyle na ile mógł to zrobić bez uszkodzenia innych narządów.
Odpowiedz
#37
(15.03.2024, 17:18:33)Mariusz69 napisał(a): Jestem już po operacji…wróciłem już na swoją salę ..lekarz mówi ze operacja odbyła się bez problemów  …Pozdrawiam

No i super. Zacznij już snuć plany na coś fajnego jak wyjdziesz ze szpitala.
Powodzenia
Rocznik 1971
PSA 08.2023 - 3,880

Odpowiedz
#38
Mariusz, ja też w badaniu RM miałem T1, a po operacji wyszło T3a, czy on tak się rozrósł czy diagnostyka przedoperacyjna była niedoszacowana nie wiem i nie jest już to dla mnie tak ważne. Ważne są teraz. wyniki pooperajnego PSA. Oczywiście że jest szansa ze wszystko co złe zostało usunięte podczas Twojej operacji.

Pytałem o cewnik bo ja go znosiłem źle, i psychicznie i fizycznie, po jego usunięciu poczułem, jakbym na nowo się narodził.
Odpowiedz
#39
(23.03.2024, 06:04:32)Mariusz69 napisał(a): …PET był robiony 5 marca (dwa tygodnie przed operacją

Aha, czyli dwa tygodnie przed operacją PET PSMA, czyli najdokładniejsze obecnie badanie obrazowe stwierdza jedynie, że  "nie można wykluczyć nacieku npl w gruczole krokowym", a zaraz potem ten naciek jest "masywny"?

Ech, te badania obrazowe! O kant  ... je roztłuc.

Tak, dobrze wiemy, że ocena zaawansowania nowotworu na podstawie badań obrazowych i biopsji zwykle jest niedoszacowana, ale bez przesady! Przecież takim pacjentom z Gl 3+3 i niewysokim PSA często się proponuje  tylko "baczną obserwację". Czy to więc nie jest za duże ryzyko?

Mariusz! Pęcherzyki nasienne usuwa się zawsze. Jeśli były już zajęte, to chirurg je wyciął.
Pęczków n/n szkoda, ale skoro chirurgowi podpadły, to lepiej, że wycięte.

Ale podczas wizyty u operatora na wszelki wypadek upewnij się, że to twój wypis.
Odpowiedz
#40
Mariusz , dostaniesz jeszcze opis przebiegu operacji , ja go miałem na internetowym koncie pacjenta szpitala po ok 4 tygodniach. Opisują tam cały przebieg od podania narkozy do wybudzenia.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości