Rak prostaty PSA 9
#1
Witam wszystkich…jako nowy na tym forum.Poczatek mojej historii z prostata zaczął się na początku roku 2023 .Marzec 2023 PSA 5,7 usg i badanie per spectrum ,stwierdzono łagodny przyrost prostaty,skierowanie na MRI .Maj 2023 wynik z rezonansu:objętość gruczołu 67 ml brak jakich kolwiek zmian ogniskowych Pi-RADS v2.1 przepisane tylko tabletki na powstrzymanie moczu Wrzesień 2023 PSA 9 badanie per spectrum i usg :przyrost prostaty i skierowanie na biopsję Grudzień 2023 wynik biopsji:łagodny rozrost gruczołu krokowego Gleason 3+3=6 w 1z 6 wycinków w postaci zaledwie kilku cewek nowotworowych stanowiących ok 3% tkanki pobranej z płata prawego Pobrano ogólnie 12 lewy płat czysty .Naciekanie nie stwierdza się :skierowanie LPR NS  3 styczeń kwalifikacj do RARP robotem da Vinci w Gorzów wlkp operator dr Petrasz Dziś zrobiłem scyntografie kość ,który wymaga NFZ do zabiegu robotem
Odpowiedz
#2
miał ktos zabieg w Gorzowie zrobiony przez dr Petrasz ?
Odpowiedz
#3
Witaj,
użytkownik tomek27m był operowany przez tego lekarza
Odpowiedz
#4
(02.02.2024, 21:05:11)Mariusz69 napisał(a): Witam wszystkich…jako nowy na tym forum.Poczatek mojej historii z prostata zaczął się na początku roku 2023 .Marzec 2023 PSA 5,7 usg i badanie per spectrum ,stwierdzono łagodny przyrost prostaty,skierowanie na MRI .Maj 2023 wynik z rezonansu:objętość gruczołu 67 ml brak jakich kolwiek zmian ogniskowych Pi-RADS v2.1 przepisane tylko tabletki na powstrzymanie moczu Wrzesień 2023 PSA 9 badanie per spectrum i usg :przyrost prostaty i skierowanie na biopsję Grudzień 2023 wynik biopsji:łagodny rozrost gruczołu krokowego Gleason 3+3=6 w 1z 6 wycinków w postaci zaledwie kilku cewek nowotworowych stanowiących ok 3% tkanki pobranej z płata prawego Pobrano ogólnie 12 lewy płat czysty .Naciekanie nie stwierdza się Confusedkierowanie LPR NS  3 styczeń kwalifikacj do RARP robotem da Vinci w Gorzów wlkp operator dr Petrasz Dziś zrobiłem scyntografie kość ,który wymaga NFZ do zabiegu robotem
Moim zdaniem nie jest zle Jakie wyniki badania kości ?
Odpowiedz
#5
Witaj , ja jestem z GW i dr Petrasz jest lekarzem, który mnie operował i nadal jestem pod jego opieka.
Odpowiedz
#6
Witaj tomek27m…dzięki że się odezwałeś ..odebrałem już wyniki z scyntografi kość ..trochę mnie martwi jeden wpis :w rzucie końca lewej kości udowej ognisko wzmożonego wychwytu znacznika -nie można wykluczyć zmiany przerzutowej,do różnicowania z chrzęstniakiem i zawałem kość .Ok 10 lat temu miałem wypadek w pracy i właśnie w to miejsce przywaliłem sobie 5kg młotem a rok temu znowu to samo miejsce spadł mi kawał betonu …czy te wypadki mogą wskazywać na te ogniska ?…nie ukrywam że dostaje powoli na łeb,następna wizyta u Dr Petrasza 29 lutego a zabieg wstępnie ustalony na 14 marca …
Odpowiedz
#7
Hej. Tak ,to mogą być te wypadki o których napisałeś.
Odpowiedz
#8
Rozumiem Twój stres i obawy, każdy z nas to przeżywał na etapie diagnozy przed rozpoczęciem leczenia, myślę że każdemu z nas stres towarzyszy nadal, ale w Twoim przypadku, przy tych wynikach, prawdopodobieństwo przerzutow jest mało prawdopodobne.

Paweł
Odpowiedz
#9
Jesteś pod dobra opieką , oddział w GW jest naprawdę dobrym oddziałem i ma dobry personel. Kiedyś niestety urologia była kiepska, ale od kiedy przejął ja dr Petrasz zmieniło się wszystko. Życzę wszystkiego dobrego.
Odpowiedz
#10
dzięki za odp …wiele osób związanych z tą chorobą i z kręgu medycznego też twierdzi że przy takich wynikach ,przerzut jest mało prawdopodobny .Martwie się tylko czy dr Petrasz nie odłoży zabiegu na da Vinci czy nie zleci dodatkowych badań a czas leci !….tomek27m zgadza się ,oddział urologi w GW ma bardzo dobre opinie,a dr Petrasz jest uważany za jednego z najlepszych operatorów .
Odpowiedz
#11
Witam…zabieg RARP 14 marca operator drPetrasz…moje pytanie co zabrać do szpitala? jak długo trwa pobyt i po jakim czasie wraca się do „normalnego”życia ?
Odpowiedz
#12
Tak naprawdę to nic nie musisz brać , wystarczy jakiś luźny dresik , no wiadomo środki higieniczne , wydepiluj się cały. Pobyt to: pierwszy dzien przyjecie i badania oraz wytłumaczenie co i jak , chodzi o zgody prawne, poproś o cos na sen, to pomaga sie wyspać. Drugi dzien , operacja, dadzą fartuszek i zwiozą na blok , nawet nie będziesz wiedział jak sie obudzisz na sali. Będziesz miał cewnik , odczucie jak bys chciał sikać, nie martw sie i po prostu sikaj. Dzien trzecich, dadzą pierwsze jedzonko, pyszny kleik, naprawdę. No i można pomału wstać, kilka kroków przy łóżku , przebieramy sie. Dzień czwarty to wypis . Pamiętaj panie na oddziale sa dla ciebie, jezeli cos boli , zle sie bedziesz czół, dzwonić to przyjdą i pomoga .
Odpowiedz
#13
tomek27m …dzięki

tomek27m po jakim czasie wróciłeś do pracy ?
Odpowiedz
#14
Wiesz ja miałem fajny termin, bo to było przed wigilia wiec spędziłem ten czas z rodzina i znajomymi, w ogóle nie myślałem o pracy. Zwolnienie dostałem na 30 dni , i spokojnie po tym czasie zacząłem prace fizyczna , unikałem dźwigania, kucania.
Odpowiedz
#15
Witam wszystkich …jestem już na oddziale ..jutro o 8.15 zabieg
Odpowiedz
#16
No to powodzenia i odezwij się jak juz będziesz po i dojdziesz do siebie.
Odpowiedz
#17
Trzymamy kciuki.
Odpowiedz
#18
Powodzenia.
Odpowiedz
#19
Jestem już po operacji…wróciłem już na swoją salę ..lekarz mówi ze operacja odbyła się bez problemów …Pozdrawiam
Odpowiedz
#20
Wracaj do Zdrowia,najważniejsze że już po wszystkim.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości