RP 01.2021. PSA 0,006-0,012. Przerzuty do kości w PET PSMA 68Ga. Scyntygrafia czysta
#21
Zespół Sjogrena to temat na osobne forum, tak naprawdę to o wiele bardziej skomplikowana i podstępna choroba niż rak prostaty. 



Określana jest jako suchość oczu i brak śliny no i może coś jeszcze wiedzą o 40 razy większej możliwości zachorowania na złośliwego chłoniaka nieziarniczego niż w ogólnej populacji.

Żeby uzmysłowić skale problemu wklejam tylko dwa linki.

https://journals.viamedica.pl/polski_prz...4975/41780



https://www.termedia.pl/Journal/-18/pdf-...erwowy.pdf


Leczy się tak jak napisałaś czyli sterydy, metotreksat itp. Ja biorę tylko Plaquenil czyli hydroxchloroquine. Czy mi pomaga to nie wiem, jakoś się przyzwyczaiłem do bólu mięśni, stawów, kości, różnych neuralgi. Raz jest lepiej raz gorzej. Gdym nie brał tego lekarstwa może by było jeszcze gorzej, tego nie wiem. Gdybym był bardzo bogaty brał bym immunoglobuliny. Przed wojną na Ukrainie w Kijowie można było dostać w szpitalu jedną dawkę za około 3 tys. zł to 10 raz mniej niż normalnie.


Wrócę do mojego wątku 28.12.2023 mam scyntygrafię, zobaczymy co dalej. Na razie stoję w miejscu.
Odpowiedz
#22
Dopiszę jeszcze , ze w wieluu przypadkach z chorobami autoimmunologicznymi branie immunoglobulin moze bardziej zaszkodzić niż pomôc. No, ale to wiedzą lekarze kiedy brać, a kiedy nie.
Odpowiedz
#23
Jestem po scyntygrafii. Nic nie wyszło. Został mi jeszcze RM kręgosłupa. Chciałem zrobić RM klatki, ale tak żeby były widoczne wszystkie miękkie struktury na plecach (mięśnie, nerw, przyczepy i co tam jeszcze jest), ale nikt tego nie robi. Chciałem się spytać, może ktoś wie czy napewno nie można zrobić takiego RM, a może scyntygrafię struktur miękkich bo podobno taka jest. Tylko w tym problem, że robią ślinianki, tarczycę i może jeszcze coś, ale nie to co ja bym chciał. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów Anno Domini 2024 i życzę dużo zdrowia i mało PSA.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości