55 lat PSA 5,67
#61
Ja po pierwszym pobycie w szpitalu zawsze do kosmetyczki zabieram zatyczki do uszu i słuchawki do smartfona.
Spokojna muzyka w dzień, a na noc zatyczki pozwalamy mi przetrwać codzienność na oddziale mruganie, puszczanie oczka

Paweł trzymaj się i powodzenia!

Armands
Odpowiedz
#62
Od 14.00 na oddziale ale na sali pooperacyjnej, ze mną dwóch pacjentów którzy również dziś mieli prostatoktomie. Rano jakoby z powrotem do normalnej sali a pojutrze podobno do domu.
Odpowiedz
#63
Z tego wynika, że czujesz się dobrze.
Tak trzymać!

Święta w domu, odpoczywaj, ale uważaj na siebie, nie szalej przy stole.
Pozdrawiamy! zadowolenie, uśmiech
Odpowiedz
#64
Czuję się ok (jak na razie) jak na operację w dniu wczorajszym, mógłbym teraz iść do domu. Jedynie problem z cewnikiem, boli mnie ,wiadomo co, przy gwałtowniejszych ruchach, wszystko muszę wykonywać wolno. Jestem juz na normalnej sali, operował dr Słojewski, powiedział tylko na obchodzie że wszystko przebiegło dobrze, może później ďowiem śię więcej.
Odpowiedz
#65
Fajnie, że się odezwałeś. Z każdą dobą, każdą godziną będzie lepiej. A najlepiej w domku, bez Azorka (taka popularna nazwa cewnika z workiem na mocz).
Wiadomo, że musisz się oszczędzać i nie daj się zagonić do przytargania choinki i osadzenia jej w stojaku. Ewentualnie bombkę możesz sobie zawiesić.
A na poważnie to dużo odpoczynku, lżejsze jedzenie i unikanie infekcji.
Pewnie jakieś zalecenia jeszcze dostaniesz i do usłyszenia.

Pozdrawiam i życzę spokojnych i zdrowych Świąt BN.

Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz
#66
Super ze wszystko ok , tak jak pisał Armands teraz tylko odpoczywać , delikatne jedzenie , z dnia na dzień będzie coraz lepiej.

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego na święta.
Odpowiedz
#67
Witam, jestem już w domu. Karta informacyjna bogata w różne treści. To co mnie spotkało to "wspomagana robotycznie (Da Vinci) laparoskopowa prostatektomia radykalna z obustronnym zaoszczędzeniem pęczków naczyniowo-nerwowych oraz limfadenektomią regionalną (RARP NS)", po czym następuje szczegółowy opis zabiegu. Usunięcie cewnika w dniu 03.01.2024. Odbiór wyników hist-pat za 4-5 tygodnie. Kontrolne badanie PSA za 1,5 miesiąca.

Wszystkich Forumowiczów serdecznie pozdrawiam i życzę radosnych i zdrowych Świąt.
Odpowiedz
#68
Super że już po operacji. Z cewnikiem przeżywałem prawdziwe katusze. Miałem to samo,na drugi dzień chętnie bym poszedł do domu a byłem pięć. Wracaj do zdrowia zadowolenie, uśmiech
Odpowiedz
#69
Witam Forumowiczów w Nowym Roku.
Jestem 2 tygodnie po operacji i usunięciu dzisiaj właśnie cewnika.
Wszystko ze mną ok, można powiedzieć że nie odczuwam zabiegu, czasami tylko czuję lekko w kroczu jak po dłuższej wycieczce rowerowej.
Gdyby nie....po powrocie do domu pierwszy własny sik, strumień jak z węża strażackiego, leciało pięknie, jednak pod koniec dopadło mnie pieczenie/ szypanie i ostatnie kilka kropel lekko czerwone.
Czy to normalne? Czy wskazane jest zażycie np Furaginu?
Na co zwracać uwagę, co może niepokoić na tym etapie: krotko po usunięciu cewnika.
Dziękuję i życzę zdrowia ale również wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Odpowiedz
#70
W początkowej fazie po rozstaniu z cewnikiem mogą być takie problemy jak opisujesz, tzn. krew w moczu, szczypanie itp.
Ja po wyjściu ze szpitala miałem brać całe opakowanie Furaginu. Nie zaszkodzi, a działa osłonowo.
Można się posiłkować sokiem z żurawiny.
Oczywiście higiena, oszczędny tryb życia nadal wskazany i brać to, co przepisali na wypisce.
Z seksem radzę jeszcze odczekać.

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz
#71
Dziękuję.
Na wypisce to za wiele nie przepisali. Diclo Duo przeciwbolowy, nie stosowałem, na szczęście nie było potrzeby, Zinoxx antybiotyk, 2x1x5 dni już skonsumowany, Clexane zastrzyki przez 20 dni, w trakcie, TadalafilTeva, czeka na swój czas.
Na sex poczekam, jestem dziś tak szczęśliwy z życia bez "azora", nie wszystko od razu.
Furagin, sok z żurawiny skoro nie zaszkodzi to skorzystam z rady.
Pozdrawiam
Paweł
Odpowiedz
#72
Paweł,

Tadalafil w malej dawce (5 mg) ma cel leczniczy - zapobieganie zaburzeniom wzwodu. Nie powinien zaszkodzić.

http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?2716

Pozdrawiam AParsley
Rocznik 1961
PSA przed RP 15,41 ng/ml, LRP 19/11/2014, RT 05-06/2015.
PSA od 08/2017 do teraz <0,006 ng/ml.

Moja historia
Odpowiedz
#73
Witam
dzisiaj pilotażowo podjąłem pracę, dużo jeżdżę autem, wsiadam, wysiadam, oczywiście powoli, rzekłbym delikatnie, stan i samopoczucie wypchnęło mnie juz z domu, coś tam jeszcze lekko czasami poczuję, z "przeciekaniem " nie mam problemu, czasami raz w nocy wstanę do toalety, zobaczymy co dalej, bo mimo wszystko jestem pełen pokory co do ewentualnych dolegliwości a przede wszystkim wyników hist-pat i PSA, na wizytę jestem umówiony na 07.02. z wynikami hist-pat i pierwszym PSA, jest niepokój ale staram się o tym na razie zbyt często nie myśleć.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#74
I to jest dobre nastawienie, pozbyłeś się głównej masy nowotworu.
Dalsze postępowanie będzie zależne od wyników najbliższych badań ( jeśli w ogóle jakieś dalsze leczenie będzie potrzebne).

Trzymam kciuki,

Pozdrawiam AParsley
Rocznik 1961
PSA przed RP 15,41 ng/ml, LRP 19/11/2014, RT 05-06/2015.
PSA od 08/2017 do teraz <0,006 ng/ml.

Moja historia
Odpowiedz
#75
Witam
właśnie odebrałem wynik hist-pat.
"Rak gruczołowy zrazikowy NOS.
Utkanie dominujące 3, utkanie drugorzędowe 4, utkanie trzeciorzedowe 3.
Zajęcie prostaty przez guz: płat lewy 30%, płat prawy 5%.
Przekraczanie prostaty /extraprostatic extension/: obecne, ogniskowe.
Lokalizacja przekraczania prostaty: bok strona lewa.
Pęcherzyki nasienne: niezajęte.
Marginesy chirurgiczne niezajęte.
Zajęcie naczyń krwionośnych/limfatycznych: nieobecne.
Zajęcie węzłów chłonnych: nieobecne"

Proszę o opinię.
Paweł
Odpowiedz
#76
PSA 6 tyg. po operacji 0,004 ng/ml
Odpowiedz
#77
(03.02.2024, 07:26:48)Paweł Sz. napisał(a): PSA 6 tyg. po operacji 0,004 ng/ml

Cześć Paweł,
Przeczytałem wątek i trzymam kciuki.
Czy zabieg laparoskopowy miałeś prowadzony odpłatnie czy NFZ?
Pozdrawiam
Radiusz
Rocznik 1971
PSA 08.2023 - 3,880

Odpowiedz
#78
Cześć Radek

Dziękuję.
Operacja na NFZ.
Pozdrawiam i życzę powodzenia i sukcesów. Będę śledził i kibicował.
Pozdrawiam
Paweł
Odpowiedz
#79
(06.02.2024, 05:53:26)Paweł Sz. napisał(a): Cześć Radek

Dziękuję.
Operacja na NFZ.
Pozdrawiam i życzę powodzenia i sukcesów. Będę śledził i kibicował.
Pozdrawiam
Paweł
Hej. Dziękuję.
Wierzę, że mamy ciekawsze obszary do kibicowania, ale dzięki, zawsze mi raźniejzadowolenie, uśmiech
Pozdrawiam
Radek
Rocznik 1971
PSA 08.2023 - 3,880

Odpowiedz
#80
(03.02.2024, 07:26:48)Paweł Sz. napisał(a): PSA 6 tyg. po operacji 0,004 ng/ml

Gratulacje, oby tak dalej.

Pozdrawiam AParsley
Rocznik 1961
PSA przed RP 15,41 ng/ml, LRP 19/11/2014, RT 05-06/2015.
PSA od 08/2017 do teraz <0,006 ng/ml.

Moja historia
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości