Rak prostaty
#41
(16.07.2023, 11:40:52)Syn. napisał(a): Dokładnie. Przed operacją tata również miał mętlik w głowie. Istna huśtawka nastrojów, nerwy, płacz, rezygnacja, teraz widzę u ojca ogromną ulgę, czy podjął dobrą decyzję? Zobaczymy, za kilka dni odbieramy wyniki histopatologiczne po operacji, na pewno wrzucę, trzymajcie kciuki.

Tata miał operacje robotem czy  laparoskopia?
Odpowiedz
#42
Robotem
Odpowiedz
#43
(16.07.2023, 17:34:18)Syn. napisał(a): Robotem

U mnie gdybym się zdecydował  to  laparoskopia, ale bardzo dobry opeator
Odpowiedz
#44
Witajcie
Kontynuuje badania. Dzisiaj  zrobiłem.TK. wynik powinien  być do 2 tyg.  Scyntografia  dopiero w poł.  sierpnia.  W przyszłym tygodniu  mam online  z moim chirurgiem  urologiem , który  mnie prowadzi  i ew  przeprowadzi  laparoskopia. Przyszły  tydzień  również  wizyta u  onkologa radioterapeuty i jeszcze  u urologa,   żeby  neutralnie  porozmawiać  o opcjach  leczenia. I tak czekam na wyniki. Moj urolog jedzie na urlop. Ja  w następny  weekend  uderzam  z rodziną  na 10 dni nad morze. Może uda się  odskoczyć  ale i  na spokojnie  przemyśleć  opcje. Trochę  się  gryzę  ze  tak spokojnie  podchodzę,  jadę  na urlop zamiast  nie wiem chodzić  po lekarzach, ale  z drugiej  strony  działam, trochę odpoczynku też się nalezy?
Odpowiedz
#45
Witam Was.

Cały czas zastanawiam sie nad metodą . Ostatnio poczytałem trochę o nowoczesnej metodzie radioterapii przy użyciu  tzw  CEBER NOŻA  Cyber Knife.
Bardzo skuteczna , pecyzyjna metoda  i jednocześnie mało inwazyjna z minimalnymi skutkami ubocznymi . Może ktoś może coś podpowiedzieć o tej metodzie?
Umówiłem się w przyszłym tyg . z radioterapeutą , wykonującym tego typu radioterapię
Odpowiedz
#46
Jest to nie wątpliwie moment, w którym Twoje życie się zmieniło, jesteś chory, ale to nie oznacza że masz nie żyć pełnią życia, wszak nie odkładasz leczenia z powodu wakacji, tylko korzystasz z luki między badaniami. Według mnie wyjazd jest wręcz wskazany, mam nadzieję że uda Ci się momentami zapomnieć o chorobie i zdrowo odpocząć, czego Ci życzę.
Przed operacją mojego ojca staraliśmy się jak najbardziej zapełnić mu czas, którego ma dużo ze względu na to że jest rencistą, muszę przyznać że tylko gdy miał zajęcie wyglądał na szczęśliwego mruganie, puszczanie oczka
Głowa do góry, przed Tobą jeszcze nie jedne wakacje!!!!
Odpowiedz
#47
(20.07.2023, 11:25:07)Syn. napisał(a): Jest to nie wątpliwie moment, w którym Twoje życie się zmieniło, jesteś chory, ale to nie oznacza że masz nie żyć pełnią życia, wszak nie odkładasz leczenia z powodu wakacji, tylko korzystasz z luki między badaniami. Według mnie wyjazd jest wręcz wskazany, mam nadzieję że uda Ci się momentami zapomnieć o chorobie i zdrowo odpocząć, czego Ci życzę.
Przed operacją mojego ojca staraliśmy się jak najbardziej zapełnić mu czas, którego ma dużo ze względu na to że jest rencistą, muszę przyznać że tylko gdy miał zajęcie wyglądał na szczęśliwego mruganie, puszczanie oczka
Głowa do góry, przed Tobą jeszcze nie jedne wakacje!!!!
Dzięki za słowa wsparcia?
Odpowiedz
#48
Witajcie.
W  przys,kym tyg mam wizytę  u  radiologa z kliniki  w której jest tz  cyber nóż. Ciekaw  jestem opini
Odpowiedz
#49
Cyber Knife, jak pewnie doczytałeś, to zabieg robotyczny, tylko że zamiast klasycznego ostrza używa się wiązki fotonów o wysokiej energii - tak więc jest to forma radioterapii.
Nie pamiętam, żebyśmy na forum mieli kogoś, kto korzystał z tej formy leczenia.
Zresztą w Twoim przypadku nowotwór był we wszystkich wycinkach, może lepiej po prostu usunąć całą prostatę.
Ale oczywiście powinieneś pójść do kliniki i dowiedzieć się, jak Cyber Knife miałby zostać zastosowany do Twojego przypadku.

Pozdrawiam AParsley
Rocznik 1961
PSA przed RP 15,41 ng/ml, LRP 19/11/2014, RT 05-06/2015.
PSA od 08/2017 do teraz <0,006 ng/ml.

Moja historia
Odpowiedz
#50
(21.07.2023, 20:10:11)AParsley napisał(a): Cyber Knife, jak pewnie doczytałeś, to zabieg robotyczny, tylko że zamiast klasycznego ostrza używa się wiązki fotonów o wysokiej energii - tak więc jest to forma radioterapii.
Nie pamiętam, żebyśmy na forum mieli kogoś, kto korzystał z tej formy leczenia.
Zresztą w Twoim przypadku nowotwór był we wszystkich wycinkach, może lepiej po prostu usunąć całą prostatę.
Ale oczywiście powinieneś pójść do kliniki i dowiedzieć się, jak Cyber Knife miałby zostać zastosowany do Twojego przypadku.

Pozdrawiam AParsley
Cześć.  Usunięcie z pewnością  jest  dobrym rozwiązaniem, ale  boję się  tego nietrzymania  moczu ,

Dzień Dobry

Ma może  ktoś z Was  wiedzę na temat  Kliniki  Urologiczne w Szpitalu Uniwersyteckim  w Krakowie  czytałem, że  bardzo wysoki poziom. Dyrektorem Klniki jest dr Chlosta  ja jestem  prowadzony  przez  dr  Wiatra chirurga urolog  który operuje w klinice u dr  Chłosty. Dr Wiatr wykonywał mi biopsje fuzyjna i jest specjalistą w operacjach  laparoskopowych. Ma może  ktoś doświadczenie z tą klinika?
Odpowiedz
#51
Prof. Chłosta jest jednym z autorytetów w dziedzinie leczenia chorób (w tym nowotworów) prostaty, natomiast na temat Dr. Wiatra nie mam informacji.

Co do niedotrzymania moczu, to przypadłość niewielkiej części pacjentów, piszą na forum Ci, którzy mają problem, a nie Ci, którzy go nie mają. Rocznie w Polsce wykrywa się ponad 10 tysięcy przypadków nowotworu prostaty, ile osób pojawia się na forum takim jak nasze ?

Pozdrawiam AParsley
Rocznik 1961
PSA przed RP 15,41 ng/ml, LRP 19/11/2014, RT 05-06/2015.
PSA od 08/2017 do teraz <0,006 ng/ml.

Moja historia
Odpowiedz
#52
Profesor Chłosta to taki urolog celebryta. Udziela się to tu, to tam i mając ugruntowaną pozycję operuje wybrane przypadki. Jedna z naszych koleżanek z forum (już się tu nie udziela) robiła wszystko, żeby to on operował jej męża. Operacja się odbyła, ale nie wykonywał jej doktor Chłosta.
Kto wtedy operował tego nie pamiętam.
Ja też miałem umówionego operatora z górnej półeczki.
Sąsiad z łóżka obok po moim powrocie z operacji, miał satysfakcję, że - "on nie mógł ciebie operować, bo chodził po oddziale jak ciebie już zabrali"
Gdybym był wtedy sam, to może bym mu uwierzył, ale żona czekała na mnie pod blokiem operacyjnym i wiedziała kogo widzi i z kim rozmawia mruganie, puszczanie oczka
Odnośnie tych najbardziej utytułowanych operatorów, to często tylko ich nazwisko reklamuje oddział, czy zespół lekarzy, ale operują swoich pacjentów, albo przychodzą na najważniejszy moment, aby osobiście, czy nadzorując zrobić co należało.

Co do dr. W to możesz posiłkować się opiniami na portalu znanylekarz.pl, ale wiadomo jak to działa.

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz
#53
(24.07.2023, 09:14:54)Armands napisał(a): Profesor Chłosta to taki urolog celebryta. Udziela się to tu, to tam i mając ugruntowaną pozycję operuje wybrane przypadki. Jedna z naszych koleżanek z forum (już się tu nie udziela) robiła wszystko, żeby to on operował jej męża. Operacja się odbyła, ale nie wykonywał jej doktor Chłosta.
Kto wtedy operował tego nie pamiętam.
Ja też miałem umówionego operatora z górnej półeczki.
Sąsiad z łóżka obok po moim powrocie z operacji, miał satysfakcję, że - "on nie mógł ciebie operować, bo chodził po oddziale jak ciebie już zabrali"
Gdybym był wtedy sam, to może bym mu uwierzył, ale żona czekała na mnie pod blokiem operacyjnym i wiedziała kogo widzi i z kim rozmawia mruganie, puszczanie oczka
Odnośnie tych najbardziej utytułowanych operatorów, to często tylko ich nazwisko reklamuje oddział, czy zespół lekarzy, ale operują swoich pacjentów, albo przychodzą na najważniejszy moment, aby osobiście, czy nadzorując zrobić co należało.

Co do dr. W to możesz posiłkować się opiniami na portalu znanylekarz.pl, ale wiadomo jak to działa.  

Pozdrawiam
Armands
Jestem  w przys,kym tyg  umówiony  w Gliwicach  na konsultacje  odnośnie  radiochirurgii cyber nożem
Odpowiedz
#54
Cyberknife to też skuteczne narzędzie przy spełnieniu określonych warunków. Jak zwykle trzeba mieć szczęście.
Osobiście znam jednego kolegę, który wybrał takie rozwiązanie. Żyje, ma się dobrze i jest pod stałą kontrolą urologiczną.
W wypadku radioterapii nie można liczyć na nieoznaczalny poziom PSA i trzeba być w określonym reżimie kontrolnym.

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz
#55
(24.07.2023, 16:37:54)Armands napisał(a): Cyberknife to też skuteczne narzędzie przy spełnieniu określonych warunków. Jak zwykle trzeba mieć szczęście.
Osobiście znam jednego kolegę, który wybrał takie rozwiązanie. Żyje, ma się dobrze i jest pod stałą kontrolą urologiczną.
W wypadku radioterapii nie można liczyć na nieoznaczalny poziom PSA i trzeba być w określonym reżimie kontrolnym.

Pozdrawiam
Armands

Dzisiaj miałem druga wizytę z  urologiem chirurgiem , który mnie prowadzi.  Mam juz termin  laparoskopia na 19. Września. Oczywiscie wspomniałem, że  chce  jeszcze skonsultować  opcję radioterapi.  Wskazał  mi  miejsca gdzie najlepiej zasięgnąć  opini, ale  stwierdził, że celowo nie  sugeruje mi specjalnie  raditerapi, ponieważ  w moim  młodym jak  raka prostaty  wieku najlepsza jest operacja ponieważ  gdyby za jakiś czas była wznowa można  zastosować  RT , natomiast  po RT ew operacja jest problematyczna.  Termin  operacji trzymam...
Odpowiedz
#56
(24.07.2023, 17:19:15)Gregor napisał(a):
(24.07.2023, 16:37:54)Armands napisał(a): Cyberknife to też skuteczne narzędzie przy spełnieniu określonych warunków. Jak zwykle trzeba mieć szczęście.
Osobiście znam jednego kolegę, który wybrał takie rozwiązanie. Żyje, ma się dobrze i jest pod stałą kontrolą urologiczną.
W wypadku radioterapii nie można liczyć na nieoznaczalny poziom PSA i trzeba być w określonym reżimie kontrolnym.

Pozdrawiam
Armands

Dzisiaj miałem druga wizytę z  urologiem chirurgiem , który mnie prowadzi.  Mam juz termin  laparoskopia na 19. Września. Oczywiscie wspomniałem, że  chce  jeszcze skonsultować  opcję radioterapi.  Wskazał  mi  miejsca gdzie najlepiej zasięgnąć  opini, ale  stwierdził, że celowo nie  sugeruje mi specjalnie  raditerapi, ponieważ  w moim  młodym jak  raka prostaty  wieku najlepsza jest operacja ponieważ  gdyby za jakiś czas była wznowa można  zastosować  RT , natomiast  po RT ew operacja jest problematyczna.  Termin  operacji trzymam...
Rozsądna opinia lekarza i rozsądne Twoje działanie. Ostatecznie to ty wybierasz metodę leczenia, a my jedynie doradzamy i kibicujemy.

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz
#57
(24.07.2023, 17:24:55)Armands napisał(a):
(24.07.2023, 17:19:15)Gregor napisał(a):
(24.07.2023, 16:37:54)Armands napisał(a): Cyberknife to też skuteczne narzędzie przy spełnieniu określonych warunków. Jak zwykle trzeba mieć szczęście.
Osobiście znam jednego kolegę, który wybrał takie rozwiązanie. Żyje, ma się dobrze i jest pod stałą kontrolą urologiczną.
W wypadku radioterapii nie można liczyć na nieoznaczalny poziom PSA i trzeba być w określonym reżimie kontrolnym.

Pozdrawiam
Armands

Dzisiaj miałem druga wizytę z  urologiem chirurgiem , który mnie prowadzi.  Mam juz termin  laparoskopia na 19. Września. Oczywiscie wspomniałem, że  chce  jeszcze skonsultować  opcję radioterapi.  Wskazał  mi  miejsca gdzie najlepiej zasięgnąć  opini, ale  stwierdził, że celowo nie  sugeruje mi specjalnie  raditerapi, ponieważ  w moim  młodym jak  raka prostaty  wieku najlepsza jest operacja ponieważ  gdyby za jakiś czas była wznowa można  zastosować  RT , natomiast  po RT ew operacja jest problematyczna.  Termin  operacji trzymam...
Rozsądna opinia lekarza i rozsądne Twoje działanie. Ostatecznie to ty wybierasz metodę leczenia, a my jedynie doradzamy i kibicujemy.

Pozdrawiam
Armands
Dzięki za słowa wsparcia. Wiem że operacja  jest od RT bardziej inwazyjna , ale  chyba zdrowsza dla organizmu. RT to jednak dawki promieniowania . Ro,nie to może wpłynąć  za jakiś czas na organizm
 Zobaczę po konsultacjach  dalszych
Odpowiedz
#58
Witam 
Dzisiaj  odebrałem wynik TK jamy brzusznej o miednicy


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#59
(14.07.2023, 14:18:18)Dunolka napisał(a): Są takie punkty zwrotne w życiu człowieka, po których nic już nie jest takie samo.
Informacja o chorobie nowotworowej przewraca do góry nogami życie i pacjenta, i rodziny.
Ale - jak często powtarza mój mąż  - do wszystkiego się można przyzwyczaić.
(Jest i druga, szokująca, część tego porzekadła, ale tę na razie sobie daruję).

Nas diagnoza zaskoczyła w przeddzień ważnego wesela w rodzinie.
Oczywiście, natychmiast straciłam jakąkolwiek ochotę na tę imprezę, ale mąż zdecydowanie
stwierdził, że pojedzie i będzie się dobrze bawił.
No to pojechaliśmy.

Gregor,  po pierwszym szoku zauważysz, że życie toczy się dalej, czujesz się normalnie,
pracujesz normalnie, i tylko znajomi, gdy cię spotkają, patrzą tak jakoś dziwnie, jakby zaskoczeni,
że jeszcze żyjesz...

Czytałeś post Wojtka, w którym pisze, że nikt z otoczenia nie wie o jego chorobie i leczeniu?
Czyli da się. Wierzę mu.

Co wybrać?
1.Baczna obserwacja to opcja dla Gleasona 3+3.
Gdy są już czwórki  - lekarze nie polecają.
2. Operacja to kilka dni marnego samopoczucia, ale potem szybko wraca się  do zdrowia.
Nietrzymanie moczu to powikłanie wyjątkowo rzadkie, i też do leczenia.
Prawie zawsze są kłopoty z potencją, a jeśli nie ma  - to jednak jest jakoś inaczej.
Młodzi pacjenci powinni wziąć ten aspekt pod uwagę.
3. Brachyterapia  - jeśli jest skuteczna  - może być dobrym wyjściem.
Osobiście mam zaliczone dwie akcje brachyterapii  - i zero skutków ubocznych.
Przynajmniej na razie.

Coś, czego nie unikniesz, czego nie da się ominąć, to wieczny strach przed wznową, wieczny niepokój
przed każdym badaniem PSA. I tak już do końca życia.
Ale nie jesteś z tym sam...
Dunolka.  Mąż  miał  operacje?  Piszesz,  o brachyterapia. Z tego co zrozumiałem  to Ty ja miałaś?
Odpowiedz
#60
(26.07.2023, 20:44:25)Gregor napisał(a): Witam 
Dzisiaj  odebrałem wynik TK jamy brzusznej o miednicy

Troszkę powiększona prostata... i to wszystko do czego można się przyczepić mruganie, puszczanie oczka

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości