Proszę o pomoc o rade nie wiem co zrobić
#1
Witam Was serdecznie 
Jestem załamana nie wiem co robić 

Mój Tato dowiedział się o chorobie  w grudniu 2017 roku
Startowaliśmy z Psa 29 i z przerzutami do kości Leczenie  hormonami i PSA spadało do ok 1,5 PSA
ale po kilku miesiącach leczenie hormonalne przestało działać
Kolejne leczenie PSA ok 20 Zitiga ale i ona nie pomogła  pojawiły się bóle kostne PSA nadal rosło kolejna była chemia Docetaksel ból minął komórek rakowych w narządzie prostaty nie było ale w kościach Jedne się pomniejszyły inne się powiększyły i PSA  spadało później rosło największe było 130 później spadało ok 74 i rosło  ból powrócił na koniec chemii
Po ostatniej chemii ból coraz silniejszy leczenie opioidami i one spowodowały zatrzymanie moczu zaparcia hemoroidy same szkody drętwe pośladki i okolice odbytu kolejne leczenie dostajemy Rad Xofigo jesteśmy już po 5 zastrzyku i PSA SKAKAŁO 180 później doszło do 350  doszły ciężkie bóle kości krzyżowej radioterapia przeciw bólowe  tej kości i ból minął PSA SPADŁO DO 260  
A dziś {po miesiącu) odebrałam kolejny wynik i jest 457 
Został nam ostatni zastrzyk Radu 
Ból lewego biodra i lewej strony miednicy 
Tato chodzi o kulach bo noga boli 

Martwią nas dodatkowe dolegliwości w postaci drżenia całego ciała wewnątrz w trakcie uderzeń naprzemiennie gorąca i zimna. Tato nie może sobie z tym poradzić obsesyjnie boi się tych ataków  Przy zmianie temperatury 

Co dalej  jak można  pomoc 
Badania kliniczne ? Odpłatne leczenie nie wiem gdzie szukać a może zmiana lekarza bo ten już nie walczy o wszystko trzeba wyprosić albo samemu szukać tak było z radioterapia i zdziwienie radiologa czemu tak późni trafiliśmy do niego i to był sygnał ze lekarz prowadzący nic nie zrobił

Jesteśmy z woj łódzkiego leczymy się w Warszawie 
Może ktoś polecić lekarza który wesprze w walce podpowie co możemy zrobić 

Przepraszam ze pisze tak chaotycznie ale ale strach paraliżuje mnie ogromnie Nie wiem co robić
2017.12.06  29.700 ng/ml
biopsja- rak zrazikowy prostaty Gleason 4+3
Scyntygrafia przerzuty do kości
terapia hormonalna 26.04.2018 PSA spadło - 1.59 ng/ml
08.06.2018 - 4,15 ng/ml
19.07.2018 - 6,73 ng/ml (testosteron 24 ng/dl - spadek)
29.08.2018 - 20,94 ng/ml
PSA (rośnie )
14.11.2018 - 106 ng/ml
TESTOSTERON
17.10.2018 > 2.5 ng/dl

Leczenie ZYTIGĄ od 20.09.2018 do 03.2019, następnie chemioterapia Docetaksel.
po 10 wlewach wyniki krwi minimalne spadki
PSA podczas chemii najwyższe 130 ng/ml zeszło do 74 ng/ml i po przedostatnim wlewie zaczęło rosnąć 80 ng/ml
TK - narządy czyste, liczne ogniska meta na kościach
od listopada 2019 pojawił się ból który po lekach przeciwbólowych nie ustępuje całkowicie
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Proszę o pomoc o rade nie wiem co zrobić - przez ines_ad - 15.05.2020, 23:16:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości