Wątek Armandsa- walka Mamy z czerniakiem
#46
Marku, urządzenie które wczoraj pomagało zdiagnozować znamiona nazywa się FotoFinder... (są też na rynku urządzenia innych marek) i uważam, że powinno być dostępne w każdym mieście, każdym ośrodku onkologicznym. To nic innego, tylko kamera z systemem optycznym pozwalającym wykonywać obraz z wysoką precyzją i dużym powiększeniem od 20 do 70 razy.
Wczoraj sobie pogadałem z panią doktor (dermatolog) i nie tylko ona i jej mąż (chirurg) uważają, że to pomocne urządzenie. Do tego dochodowe. Gdybym miał środki, to jest to pomysł na biznes, bo w mojej okolicy takiego sprzętu nie ma i badania są robione za pomocą prostego dermatoskopu, bez zapisu obrazu w formie pliku graficznego. Oczywiście urządzenie, to jedno, a drugie potrzeba jest wyspecjalizowana obsługa.
W gabinecie gdzie byłem, czeka się ok. 2 miesięcy na planowany termin badania. Ja byłem umówiony na wolny termin z powodu czyjejś rezygnacji. Czekałem krócej.
Pacjenci po badaniu, mogą w tej samej przychodni usunąć chirurgicznie zmianę. Terminy są również odległe, a roboty masa. W przypadkach nadzwyczajnych zabiegi są szybciej.
Nie piszę tego, żeby zareklamować ten ośrodek, ale pokazać skale problemu. Czerniak, to wielki problem społeczny, ale i żyła złota dla medycznego biznesu.
Gdy w nim panują zasady, dobra jakość za niewygórowaną cenę, to tylko przyklasnąć.
Oczywiście najbardziej bym chwalił badania na NFZ, ale o dziwo takich szukać ze świecą. Nie wiem o co chodzi, ale chyba nie o kilkaset tysięcy złotych?
Na takie koszta stać nawet wyrastające jak grzyby po deszczu gabinety kosmetyczne.
Wiem, bo wcześniej sprawdzałem w internecie, że są ośrodki, gdzie badania videodematoskopowe przeprowadza technik kosmetologii.

No cóż, nie wszystko da się zrozumieć. Polska to dziwny kraj... ale nie tak bardziej dziwniejszy od innych mruganie, puszczanie oczka

Co ciekawe, znamię na udzie miałem wcześniej wskazane przez dermatolog (za pomocą ręcznego dermatoskopu) u mnie w przychodni, ale lekarz chirurg uznał je, za niewymagające interwencji. Zobaczymy, jak będzie teraz.

pozdrawiam
Armands
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wątek Armandsa- walka Mamy z czerniakiem - przez Armands - 21.09.2016, 11:50:54
RE: Watek Armandsa- choroba Mamy - przez Kris - 23.09.2016, 21:47:44
RE: Wątek Armandsa- choroba Mamy - przez Armands - 24.09.2016, 09:30:09
RE: Wątek Armandsa- choroba Mamy - przez mikmar - 24.09.2016, 17:16:12
RE: Wątek Armandsa- choroba Mamy - przez Dunolka - 24.09.2016, 10:08:07
RE: Wątek Armandsa- walka Mamy z czerniakiem - przez Armands - 08.02.2017, 16:37:37
RE: Pogaduchy o wszystkim - przez Dunolka - 21.09.2016, 20:30:35
RE: Pogaduchy o wszystkim - przez Armands - 22.09.2016, 11:39:59
RE: Pogaduchy o wszystkim - przez Jędrek - 22.09.2016, 13:37:19
RE: Pogaduchy o wszystkim - przez Edward - 22.09.2016, 17:23:55
RE: Pogaduchy o wszystkim - przez Armands - 22.09.2016, 19:34:46
Watek Armandsa- choroba Mamy - przez Kris - 23.09.2016, 21:41:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości