Wątek Armandsa- walka Mamy z czerniakiem
#15
Edwardzie masz rację, gdy piszesz, że wiek nie ma znaczenia. Dawkowanie dla młodszych i starszych jest jednakowe i wynika z przelicznika wagowego pacjenta.
My z nadzieją odbieramy te pierwsze dwa wlewy i teraz, naprawdę wszyscy czekamy na pierwsze efekty skuteczności. Oczywiście nie jest to hura-optymizm, ale nadzieja jest!

Mikmar, ja również jestem "popieprzony" zadowolenie, uśmiech na całym ciele. Już kilka znamion mam usuniętych, przebadanych histopatologicznie, ale pojawiają się nowe.
Śledząc poszczególne wątki na forum onkologicznym DSS, wiem z relacji osób z czerniakiem, że bardzo często "rakowymi" okazują się znamiona nie te prawie czarne, ale nawet takie bez pigmentu.
Często przegapiamy te najgorsze, bo są we włosach, w pachwinie, czy na podeszwie stopy. Dramat młodych osób, które często przypadkiem (obtarte, zadrapane) odrywają, że mają czerniaka jest porażający. Ja już latka mam, ale obaw jakby więcej (duża ich ilość, ich wielkość, jasna karnacja... no i mama z czerniakiem). 

Dlatego też wpadłem na pomysł zrobienia tzw. Bodyscan-u całego ciała, za pomocą videodermatoskopu. Niestety u mnie w mieście dermatolodzy posługują się ręcznym dermatoskopem bez możliwości zapisu i komputerowej analizy obrazu. Lekarz rzuci okiem, tu czy tam i zawsze powtarza, że na cała ciało, to on nie mam czasu. Dlatego też mam zamiar pójść krok naprzód.
Najbliżej taka usługa jest dostępna w Bydgoszczy, Warszawie, Poznaniu.
Warunkiem dla mnie jest solidność wykonania, najlepiej przez lekarza onkologa, ewentualnie dermatologa. Nie interesuje mnie Bodyscan w gabinetach kosmetycznych.
Z tego co sprawdzałem, to najtaniej jest w Warszawie, ze wzg. na sporą konkurencję. Te 300-600 złotych jestem gotów wydać, ale za całość zbadanego ciała.
Najlepiej stacjonarnym urządzeniem skanującym.  

Dlatego mam prośbę do forumowiczów o ewentualne wskazówki.
Może ktoś z was miał do czynienia z wideodermatoskopią całego ciała, słyszał o takich badaniach, może kogoś polecić.

Szczególnie interesuje mnie opinia Joli, o gabinecie (lekarzach) na terenie Poznania (ostatnio tu często bywam). 
Na przykład o pani doktor, której gabinet reklamuje się tutaj >>> http://problemskora.pl/mapowanie-znamion-ciala/   

albo o tym ośrodku >>> http://www.open.poznan.pl/badanie-videod...powe-skory

Mam nadzieję, że coś mi doradzicie.

Pozdrawiam
Armands

Jeszcze w ramach ciekawostki wspomnę o mojej arytmii.
Niestety nie zniknęła i postanowiłem wrócić do mojego doktora od leczenia zaburzeń rytmu serca ze Szpitala Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.
Oczywiście wrócić po zarejestrowaniu na konkretny dzień.
Niestety okazuje się, że tamtejszym dziwnym zwyczajem, pacjent po roku przerwy wylatuje z systemu i musi zacząć wszystko od nowa, czyli skierowania i pierwszej wizyty. Jeszcze bardziej niestety... ale dopiero 12 września 2017 smutny
Ręce mi opadły, bo to pan doktór powiedzał oglądając wynik Holtera, że nie kwalifikuje się do ablacji, leki mogę odstawić i... jakby co to zaprasza.
No to mnie zaprosił smutny
Jestem w kropce i chyba samemu zrobię Holter i samemu oceniając wynik zaserwuje sobie lek (Nebilet). Tylko u mnie kolejka do Holtera (prywatnie- sięga ponad miesiąc)

No to tyle...
A.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wątek Armandsa- walka Mamy z czerniakiem - przez Armands - 21.09.2016, 11:50:54
RE: Watek Armandsa- choroba Mamy - przez Kris - 23.09.2016, 21:47:44
RE: Wątek Armandsa- choroba Mamy - przez Armands - 24.09.2016, 09:30:09
RE: Wątek Armandsa- choroba Mamy - przez mikmar - 24.09.2016, 17:16:12
RE: Wątek Armandsa- choroba Mamy - przez Dunolka - 24.09.2016, 10:08:07
RE: Wątek Armandsa- walka Mamy z czerniakiem - przez Armands - 08.10.2016, 16:09:50
RE: Pogaduchy o wszystkim - przez Dunolka - 21.09.2016, 20:30:35
RE: Pogaduchy o wszystkim - przez Armands - 22.09.2016, 11:39:59
RE: Pogaduchy o wszystkim - przez Jędrek - 22.09.2016, 13:37:19
RE: Pogaduchy o wszystkim - przez Edward - 22.09.2016, 17:23:55
RE: Pogaduchy o wszystkim - przez Armands - 22.09.2016, 19:34:46
Watek Armandsa- choroba Mamy - przez Kris - 23.09.2016, 21:41:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości