Mój mąż ma raka prostaty z przerzutami do kości
#8
Cytat:No zobacz, a w opisie leku stoi, że można go stosować przed chemią.

Tak zgadza się i takie wskazania stosowania leku przyszły za nim do Europy tylko nie do Polski.
Początek po zatwierdzeniu do refundacji NFZ był obiecujący: ..." może być podawany przed chemioterapią", ale to o czym wspomniałaś, cena Abirateronu spowodowała, że "stara władza" ( Min.Zdr.- Arłukowicz) wydala polecenie "starej władzy OATM" i jak to powiada Rakar "leśne Dziadki" są bardzo podatne na sugestie władzy i robią to co im się każe.
Niestety jak widać także z przygotowaniami Enzalutamidu do refundacji NFZ jest praktycznie takie samo.
Lek ma wskazania do kuracji antyandrogenowej przed chemią, a jest szykowany nie tylko jako dopełnienie do programu leczenia Abirateronem, czyli nie dość, że albo jeden albo drugi, to jeszcze podawany po chemioterapii. Wiadomo "czas to pieniądz", a czas w tym przypadku to to dla decydentów kasa zaoszczędzona na długości naszego życia w czasie terapii.
Dochodzą już słuchy, że Enzalutamid na chwilę obecną zaczyna być wykupowany "masowo' prywatnie, bo obniżono jego cenę do około 4600 PLN stosujac zasadę, dwie dawki finansowane prywatnie + jedna promocyjnie, czyli 2x 7000PLN : 3 dawki=4.660 PLN
To jest dopiero zgroza w demokracji, a nie jakieś pogrywki w obronie kolejnej grupy " leśnych Dziadków- TK " które g. mnie obchodzą. Dla mnie dostępność leków jest ważniejsze niż ochrona mafii.
Pozdrawiam
 Kris.
P.S. Iwona. Obiecane namiary na Gliwice i Otwock wrzucę  dzisiaj wieczorem na PW.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Mój mąż ma raka prostaty z przerzutami do kości - przez Kris - 09.04.2016, 09:52:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości