Mój mąż ma raka prostaty z przerzutami do kości
Iwona,
Twój mąż nie musi nosić worka! Popytajcie urologa. Moj mąż po zabiegu miał krotka rurkę cewnika i zawór, który otwierał gdy odczuwał potrzebę mikcji. Teraz taki zaworek nosi z cewnikiem nadlonowym. Te zaworki sa kompatybilne z workami na na noc. Trzeba tylko zawsze pamiętać, by na noc otworzyć zawór połączony z nocnym workiem. Rurke mocowa poczatkow tasma, teraz szrokim bandazem elastycznym- niebyt mocno. Trzeba pamietac by rurka schodzila na udo lagodnym lukiem.
Sa tez worki Coloplastu specjalne do cewników zewnętrznych, a mój mąż używa ich do nadlonowego.
Jedynie na noc jak przy zaworku dopina worek ( i znów pamiętać trzeba o otwarciu zaworka)
Na długą podroż do Polski ( jedziemy około 12 godzin) miał worek przypięty w trzech miejscach- szeroka taśma na udzie, szeroka pod kolanem i wąska powyżej kostki.
Zaworki sa idealne, bo pęcherz sie nie zmniejsza jak przy długotrwałym noszeniu worka. Sa estetyczniejsze i chyba psychicznie mnie obciążające.
Jeśli nie odczuwa się potrzeby mikcji zaworek trzeba otwierać co 2-3 godziny.

tu poniżej filmik Coloplastu z taśmą-workiem do cewników zewnętrznych.Pasują i do zwykłych, maja jedynie mniejsza pojemność i częściej je trzeba opróżniać. Nie ważne, ze nie rozumiesz slow, filmik jest wystarczająco jasny.
Filimiki są trzy, ten o którym pisze t o'lille benpose'. Przy okazji zobaczcie inne rozwiązania. No i popytajcie pielegniarki urologicznej/ urologa.

https://www.coloplast.dk/Kontinens-/Vejl...ose_271606
Coloplast chętnie wysyła próbki.

Mam nadzieje, ze ten cewnik na krotko.

Pozdrawiam
Ela
Ps. Majonez i śmietana tuczą o ile Twój mąż je toleruje.
Maz 1952.
2015: X: PSA 20, Gleason 7 (3+4)
mpMRI, PET/CT: PIRADS 5, bez przejścia poza torebkę,  węzły chłonne ok, ognisko meta? do kości.
2.XII  Bicalutamide 50 mg. Triptorelin (pamorelin) przez 6 miesięcy. 
2016.02.09 Nanoknife. 100% trzymania moczu.
2016.03  PSA 0,08 ng/ml. Testosteron < 0,1nmol/L.
2016.06. T 0,03 nmol/l, PSA < 0,06 ng/ml. HT stop.
2016.07 T 1,2 nmol/l  PSA nieoznaczalne
Od lipca 2016 PSA nieoznaczlne.




Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Mój mąż ma raka prostaty z przerzutami do kości - przez jesien 2015 - 07.07.2017, 17:00:23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości