Mój mąż ma raka prostaty z przerzutami do kości
#99
(12.03.2017, 15:25:29)Kris napisał(a):
ewula napisał(a):
Pitos7 napisał(a):U męża sytuacja jest taka:
po naświetlaniach 10 x 3 Gy /20.02-3.03/ ma ostrą biegunkę, nie chce jeść bo boi się następnego razu - bierze leki p-biegunkowe, kleik z siemienia, elektrolity
dieta lekkostrawna, węgiel,  
U Męża Iwony była chemioterapia.
 Ewa wszystko się zgadza, jednak jest pewne ale; ChT u męża Iwony zakończyło się we wrześniu/październiku 2016 r. jak dobrze pamiętam, a efekty biegunki pojawiły się teraz po RT. Są to typowe wczesne powikłania radiacyjne. U mnie także się ten objaw pojawił dwa tygodnie temu przy SBRT.
Iwona napisała, że było RT biodra, tylko która część, czy kość kulszowa lewa, czy talerz kości biodrowej strona prawa, czy może doszły jeszcze kręgi lędźwiowe i krzyżowe? To wszystko było podejrzane o zmiany meta.
Wielkość obszaru napromieniania, to także "wielkość" powikłań wczesnych RT ( no i oczywiście odległych).
Pozdrawiam
    Kris.

Pytanie: czy po chemioterapii podjęte zostały działania w celu przywrócenia flory jelitowej?
Nie wiem.
Radioterapia z florą jelitową robi to samo co chemioterapia.
Już wiele lat temu w innym miejscu o tym pisałam.
Podrzucam taki tekst:
http://kopalniawiedzy.pl/probiotyki-Lact...Ciorba,143
Mój mąż w czasie RT (już przed nią) brał probiotyki i jadł kiszonki. Żadnych biegunek nie miał.
Cały czas się tego "trzymamy", bo mam świadomość, że to jedna z metod poprawy pracy układu immunologicznego.


Uwaga moderacji:

Nie ma żadnych dowodów na to, że jakakolwiek metoda medycyny alternatywnej ma działanie leczące nowotwory - twierdzi stanowczo prof. Sergiusz Nawrocki, onkolog z Oddziału Radioterapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach.
Mąż ur. 1956.
2009 r. PSA 6. Prostatektomia. Margines +. Radioterapia.
Od 2009 do chwili obecnej PSA nieoznaczalne.

Nie jest mądrą rzeczą chwalić to, czego nie znamy, ale krytykowanie jest głupotą.
Da Vinci.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Mój mąż ma raka prostaty z przerzutami do kości - przez ewula - 12.03.2017, 15:42:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości