JĘDREK- BO W ŻYCIU TRZEBA WALCZYĆ O ..
#84
Jędrku,
czytając Twojego posta miałem wrażenie, że opisujesz to, z czym mam do czynienia od chyba 20 lat. Ja nie chrapię, ale śpiąc na plecach wybudzam się, kiedy gwałtownie łapię powietrze po kilku opuszczonych cyklach oddychania. By po takim wstrzymaniu oddechu dojść do siebie muszę wykonać w środku nocy kilka głębokich oddechów.
Kilka lat temu też miałem gwałtowne skoki ciśnienia z rekordowym 240/130, ale ani ja, ani żaden z lekarzy nie skojarzył tego z zaburzeniem oddychania podczas snu.
Próbowałem jakoś ten problem zwalczyć. Udałem się do poradni leczenia bezdechu sennego, ale pani doktor powiedziała, że to tylko zaburzenia oddychania, nie bezdech.
- Gdyby cierpiał pan na bezdech, to nie wszedłby pan do gabinetu takim krokiem.
Później wyjaśniła, że cierpiący na bezdech niemal słaniają się na nogach. Lekarka zaleciła spanie na boku, a gdybym miał problem z odzwyczajeniem się od pozycji na plecach, to zalecała przymocowanie do pleców piłki tenisowej.
Z zaburzeniem oddychania podczas snu zamierzałem coś zrobić, ale zwaliło się na mnie kilka dużo poważniejszych chorób i odpuściłem. Teraz staram się spać na boku. Niestety mogę tylko na prawym, bo na lewym uaktywniam neuralgię nerwu 3D. Moim szczęściem jest to, że potrzebuję jedynie pięciu godzin snu.
Pozdrawiam
Edward
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
JĘDREK- BO W ŻYCIU TRZEBA WALCZYĆ O .. - przez Jędrek - 04.03.2016, 08:44:02
RE: JĘDREK- BO W ŻYCIU TRZEBA WALCZYĆ O .. - przez Edward - 25.11.2017, 21:07:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości