JĘDREK- BO W ŻYCIU TRZEBA WALCZYĆ O ..
#82
Ataki wysokiego ciśnienia
Od wielu lat niespodziewanie atakuje mnie gwałtowny wzrost ciśnienia.
Wiele konsultacji w Polsce i w Niemczech.
Dobierane leki usuwają skutek , czasami nie dają rady.
Dla czego?
Przyczyna nieznana. Żyły i tętnice, EKG ok.
Wszystkie szpitalne badania nie wskazują na dolegliwości serca, układu krwionośnego .
Komory ,przedsionki, cholesterol ,wydolność, sprawność ...
a ciśnienie swoje.
Przez pół roku spokój i nagle dwa ataki w tygodniu.
Może konflikt leków.
W Poznaniu 2-3 lata temu sprawdzono mnie i leki i nie znaleziono przyczyn , wszystko gra.
Ba gra - nie gra a mnie dopada , a może to pogoda ?
Nie , szukamy (wsparcie żony).
W tym roku trzy konsultacje i trafiamy na polecanego doświadczonego Janusza W.
......................................................................................................................................
Wizyta piątek 17 listopad 2017
Przed wizytą podłączono mnie do różnych przyrządów ,wydruki , morfologia, cholesterol .
Przedkładam zestawienie z datami wysokich ciśnień.
210-180  na 110 -90 i to że organizm nie reaguje na podawane leki obniżające ciśnienie.
Dr analizuje
-serce ok, krążenie ok, wydolność ok - a na co jeszcze i jakie leki pacjent dozuje?
To na ZZSK to na RGK + tritace i bisocard.
Dr osłuchał zmierzył powtórnie ciśnienie i rozpoczął wywiad z ......żoną pacjenta.
Beatka i dr Janusz prowadzą ożywioną dyskusję na mój temat.
Mnie pozostało patrz i słuchaj a było warto, co i innym przydać się może.
 
dr-Czy mąż chrapie ?
-Często
dr-Kiedy ?
-Głównie nad ranem.
dr-Wtedy kiedy leży na plecach ?
-Tak
dr-Na boku nie.
-Tak
dr-Czy Pani zaobserwowała u męża , w czasie chrapania taki moment wstrząsu z gwałtownego -  łapania powietrza,
-Tak.
.............................................................................................................................................................
Czas na diagnozę i decyzje
Gwałtowny wzrost ciśnienia pojawia się zawsze rano, po śnie w którym pacjent leżąc na wznak chrapiąc odcina się od prawidłowego oddychania. Śpiąc na boku takich przypadłości nie ma.
Pojawia się bezdech czyli jakby miało się zaciśniętą pętlę na szyi .
W tym czasie organizm wytwarza hormon obronny z jednej strony by wybudzić i zmienić pozycję na umożliwiającą oddychanie z drugiej strony tłoczona krew niedotleniona musi być wsparta hormonem by utrzymać organizm przy życiu.
Rano wybudzony pacjent z zadozowanym hormonem ma utrzymujące się wysokie ciśnienie aż  do wyrównani naturalnego. Leki obniżające ciśnienie nie działają bo nie jest to naturalne nadciśnienie.
 
Zmiana dozowania leków na poranne i wieczorne.
Starać się nie spać na plecach.
Zgłosić się do lekarza rodzinnego po skierowanie do pulmonologa.
-W jakim celu ?
Będziemy leczyć bezdech.
-Jak?
Poprowadzi to dr pulmonolog a cel jest taki.
Udać się do Bydgoszczy do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii na obserwację bezdechu sennego.
Następna wizyta 15 grudnia sprawdzać systematycznie ciśnienie notować.
....................................................................................................................................................................
poniedziałek 20 listopad 2017
Wizyta u dr rodzinnego.
Opowiedziałem o piątkowej wizycie i otrzymałem  skierowanie do pulmonologa z poleceniem na moją prośbę o dr prowadzącego.
...................................................................................................................................................................
wtorek 21 listopad 2017
Udaję się z Beatką do rejestracji dr specjalisty pulmonologa.
W tym roku miejsc brak , można II kwartał przyszłego roku.
Powiem wam kilkugodzinny ból głowy potrafi zabić.
Jedynie pomaga sen i totalna cisza...
A wizyta prywatna w tym samym ośrodku do tej samej Pani dr.
-Za tydzień.
Biorę i czekamy z nadzieją.
..............................................................................................................................................................
Diagnostyka obturacyjnego bezdechu sennego (OBS) prowadzona jest w nowoczesnej Pracowni Zaburzeń Oddychania w czasie Snu wyposażonej w najnowocześniejszą aparaturę:
  • Polisomnografię ALICE 4 na dwa stanowiska (monitorująca w czasie snu: eeg, eog, emg, saturację, przepływ powietrza, pozycję ciała, ruchy klatki piersiowej, ruchy brzucha, ruchy kończyn, odgłosy chrapania) oraz
  • Polymesam na dwa stanowiska do badań przesiewowych (monitorująca w czasie snu: saturację, przepływ powietrza, pozycję ciała, ruchy klatki piersiowej, ruchy brzucha, ruchy kończyn, odgłosy chrapania).
Badanie snu odbywa się podczas jednej nocy diagnostycznej, natomiast rozpoczęcie leczenie za pomocą wspomagania oddychania w czasie snu stałym dodatnim ciśnieniem w drogach oddechowych za pomocą aparatu cPAP prowadzone jest w czasie 5-7 dniowego pobytu chorego w Oddziale. Pacjenci z podejrzeniem obturacyjnego bezdechu sennego przyjmowani są ze skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu do Centrum Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc i Niewydolności Oddychania .
.....................................................................................................................................................
Podobnież na diagnostykę w szpitalu też długo trzeba czekać .............ale dam radę
 
 Jędrek
 
PSA
2012 VIII/30,61/XII 2012 przed LPR 25,58.
2012 XII LRP pT3bN1M1a Gl.3+4 Marginesy ?
2013 /I-1,16 / /VIII PSA-3,0 PET/CT: - PRZERZUTY  09/2013 HT 
2013 RT /0,663/
2014 -2018  <0,002
Zakończenie HT  10.2018
2019 
Luty <0,002
Sierpień  0,046
Wrzesień  0,090
Październik  0,209
Grudzień 0,377
2020 
Styczeń 0,611
Luty      0,663
Marzec   0,761
Kwiecień 1,130
Maj         1,410
Limfadenektomia
Lipiec      0,234
Sierpień  0,015
Wrzesień  0,008
Listopad  0,006


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
JĘDREK- BO W ŻYCIU TRZEBA WALCZYĆ O .. - przez Jędrek - 04.03.2016, 08:44:02
RE: JĘDREK- BO W ŻYCIU TRZEBA WALCZYĆ O .. - przez Jędrek - 25.11.2017, 17:49:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości