JĘDREK- BO W ŻYCIU TRZEBA WALCZYĆ O ..
Z wizyty u dr Siekiery.

Dr miał moje dokumenty z wizyt poprzednich.
Przekazałem mu w pigułce historię leczenia i bieżące wyniki.
Głośno streścił ze spokojem "ponad 5 lat HT, od roku bez hormonów ,najwyższy poziom PSA ok 30 ,laparoskopia i RT na lożę",
wg niego jest to wznowa biochemiczna po odstawieniu hormonów. żeby sprawdzić co jest przyczyną wzrostu PSA należy zrobić
badanie PET. Jednak jego zdaniem nie wykonuje się badania jeżeli PSA jest tak niskie, ponieważ PET nic nie pokaże.
Można to sprawdzić przy niskim wyniku PSA jedynie w diagnostyce PET PSMA, lecz   w Kujawsko-Pomorskim nie jest refundowane.
Dr może dać skierowanie na badanie  w Warszawie i Kielcach, gdzie czas oczekiwania trwa do ośmiu miesięcy. Dlatego uznał, że spokojnie można poczekać aż PSA wzrośnie do 1,5 i zrobić badanie PET w Bydgoszczy. Jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy, że w Kielcach nie czeka się
tak długo, o czym powiedziała nam Jola.

Tak więc dr  kazał się zgłosić przy PSA 1,5.

Oczywiście spytał się czy mam jakieś dolegliwości, ból ,problemy ze snem, krwiomocz osłabienie itp. Odpowiedziałem, że nie.
Powiedział, że w momencie zlokalizowania w badaniu jakichkolwiek ognisk chorobowych, można wykorzystać kilka form leczenia:
RT, brachyterapię nie wykluczając także usunięcia węzłów chłonnych. Możliwości jest wiele.
Wspomniał, że  nowotwór mógł się zakotwiczyć w kości albo na granicy loży.
To jednak należy sprawdzić i usunąć, a teraz żyć i kontrolować poziom markera.

Pozdrawiam Jędrek.

PS
Dziękuję za wsparcie przyjaciołom z forum Dunolce, Dago ,Latarnikowi, Armandsowi
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
JĘDREK- BO W ŻYCIU TRZEBA WALCZYĆ O .. - przez Jędrek - 04.03.2016, 08:44:02
RE: JĘDREK- BO W ŻYCIU TRZEBA WALCZYĆ O .. - przez Jędrek - 14.10.2019, 20:30:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości