Wstępna diagnostyka w kierunku CaP u taty Juzef65 przy PSA 14...
#10
Właśnie w tej chwili udało mi się wyciągnąć podobną treść z Twojego przedpołudniowego postu.
Zaraz spróbuje przeanalizować opis, ale już widać, że sytuacja nie jest zła, bo PIRADS 2 i 3 to dość niskie prawdopodobieństwo raka.
Prostata jest ponad dwukrotnie większa od standardowego wymiaru tego gruczołu, co tez może powodować zwiększone wydzielanie PSA.
Niemniej czujność i biopsja ( ze szczególnym zwróceniem uwagi na miejsce oznaczone trójką jest zalecana.


---------------------------------------------------------------------------------------------
Oczywiście może być sytuacja kiedy BPH, czyli łagodny przerost prostaty (gruczoł ponad normę) może iść w parze rakiem prostaty.
Po tym badaniu mpMRI wiemy, ze jest podejrzenie w płacie lewym, i jeśli dojdzie do biopsji, to igła biopsyjna powinna trafić w ten podejrzany obszar.
Standardowa biopsja to 12 tzw. strzałów igłą biopsyjną, w określone miejsca prostaty. Z takim wynikiem MRI to pewne ułatwienie, nakierowanie lekarza urologa.

Co do reszty opisu, to raczej pozytywne wnioski na temat węzłów chłonnych, pecherzyków nasiennych, toregki stercza, przestrzeni naczyniowo-nerwowych, czyli wszystkiego otaczającego gruczoł. 

Pozdrawiam 
Armands

PS. Prośba na przyszłość. Nie twórz nowych wątków, tylko kontynuuj już zaczęty. 
Ja postaram się to wszystko jakoś połączyć, a poprzedni wątek usunąć.
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Poproszę o wstępną analizę wyników rezonansu tata 65l psa 14 - przez Armands - 28.04.2021, 16:52:59
Interpretacja wyników biopsji - przez Juzef65 - 02.06.2021, 22:41:00
RE: Interpretacja wyników biopsji - przez Armands - 03.06.2021, 09:38:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości