Bardzo proszę o pomoc
#1
Witam wszystkich forumowiczów. Mam 46 lat. Od kilku lat leczę się na łagodny przerost prostaty. Kilka lat temu przeszedłem też dużą infekcję prostaty. Moje ostatnie PSA to - 2,9 ng/ml. Mam prawidłowy wynik badania per rectum. Mam tzw. pozytywny wywiad rodzinny tzn., że mój ojciec choruje na raka prostaty. Ostatnio wykonałem rezonans magnetyczny prostaty ponieważ bardzo boję się tego, że już jestem chory albo, że zachoruję na raka prostaty (podobnie jak mój ojciec). Nie uspokaja mnie także fakt, że dwóch urologów powiedziało mi, że raka nie mam. Liczyłem na to, że wynik rezonansu rozwieje moje wątpliwości jednak niestety one wzrosły jeszcze bardziej z powodu zapisu, że mam na prostacie "podejrzane ogniska". Bardzo proszę pomóżcie mi prawidłowo zinterpretować mój wynik rezonansu prostaty - co on oznacza? Myślałem, że lekarz zaleci mi biopsję natomiast on powiedział, że z taką "zmianą ogniskową nic się nie robi, że jest ona zbyt mała żeby cokolwiek stwierdzić". Zalecił mi także za rok zrobić kolejny rezonans żeby stwierdzić czy zmiana ta rośnie czy nie. Dodam, że leczę się jeszcze na nerwicę natręctw i cała ta niepewność bardzo wykańcza mnie psychicznie.


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Bardzo proszę o pomoc - przez miruna25 - 24.12.2019, 20:02:40
RE: Bardzo proszę o pomoc - przez Dunolka - 26.12.2019, 12:05:58
RE: Bardzo proszę o pomoc - przez miruna25 - 26.12.2019, 16:05:20
RE: Bardzo proszę o pomoc - przez Dunolka - 26.12.2019, 18:29:29
RE: Bardzo proszę o pomoc - przez miruna25 - 27.12.2019, 13:44:15

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości