Bądź czujny także w wieku nawet mniej niż 40 lat
#32
Mój lekarz prowadzący prosił o opinię onkologa czy odstawić hormony, no więc dziś wizyta w CO Kopernik. Godzina 10.30 jak zwykle pełno ludzi więc na wszelki wypadek zaopatrzony w książkę pytam się na którą godzinę wszedł teraz pacjent, a ja nie wiem itd. To mówię że ja na 10.30 a wszyscy jak nigdy zgodnie, to pan teraz wchodzi bo my to na późniejszą. Zrobiłem wielkie oczy, ale jak tak no to przecież nie będę się kłócił zadowolenie, uśmiech
Wchodzę grzecznie, mówię dzień dobry, a pani doktor ni z tego mówi dawno pana nie widziałam panie Piotrze, no to ja zdziwiony już na maksa (byłem u tej pani tylko raz w marcu 2016r) tłumaczę że byłem w tamtym roku, ale pani na zwolnieniu była to byłem u kogo innego. A ona pyta się co tam u taty, jak się czuje i tak dalej. Szok. No ale co do samej merytorycznej części, po zapoznaniu się z historią leczenia (dostarczoną przeze mnie, bo to inny szpital) zbadaniu węzłów, brzucha itd (tym razem bez boskiego palca zadowolenie, uśmiech ) dostałem skierowanie na densytometrie i RTG klatki piersiowej. Doktor uprzedziła mnie że gdyby coś wyszło nie tak w badaniu gęstości to mam natychmiast przyjść do niej to zastosuje jednorazowy wlew zoladonowy. Uprzedziła mnie też że nie jest to refundowane jak nie ma przerzutów, ale koszt to ok 100pln więc tragedii nie ma. No ale to jak by co. Co do dalszego leczenia hormonami to zadzwoniła przy mnie do innego lekarza i po krótkiej naradzie postanowili żeby kontynuować do pełnych trzech lat od momentu wdrożenia radioterapii. (rozpoczęcie 30.09.2015 koniec 07.12.2015) Więc czekają mnie jeszcze w takim razie dwa zastrzyki. Przedstawiła mi też nowe sposoby leczenia, pocieszyła że co raz to wchodzą nowe leki,oraz programy badawcze(jakoś nie mówiłem że większość tych rzeczy jest mi znana dzięki Wam zadowolenie, uśmiech ) Zaskoczyły mnie jeszcze dwie rzeczy:
po pierwsze że teraz statystyki przeżywalności pacjenta ujęte są w statystykach 10 lat, a nie jak do tej pory 5. No ale to statystyki
po drugie cała wizyta trwała 1h15minut co jak na standardy państwowej służby zdrowia to prawie niemożliwe, no ale może dziś taki dzień, po prostu mruganie, puszczanie oczka
Ogólnie podsumowanie, nie jest źle diagnostyka obrazowa jak do tej pory bez zarzutu.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Bądź czujny także w wieku nawet mniej niż 40 lat - przez piowoj - 14.02.2018, 21:20:41

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości