Wznowa po prostatektomii i radioterapii ratującej
Cytat:Kris, to jest forum dla ludzi inteligentnych, więc ja przepisuję tylko istotne informacje.
Każde badanie z choliną przeprowadzone jest dwuetapowo, akwizycja wczesna bezpośrednio po podaniu na obszar miednicy, oraz po 20 minutach od podania radioznacznika, obejmuje obszar od szczytu czaszki do połowy ud.
Zauważ, że od kilku lat w wynikach PET z choliną podaje się tylko SUV max, czyli ten drugi, większy, jeśli jest większy.
No nie, muszę to sprostować, bo bardzo źle brzmi; to jest Forum dla Wszystkich potrzebujących pomocy i wsparcia.
No widzisz, a ja jestem b.nieinteligentny  smutny i to co napisałaś jakoś do mnie nie przemawia.
Chociaż udzielam się  mruganie, puszczanie oczka na tym Forum.
Otóż nie nie każde badanie z 18F-FCH jest przeprowadzane duetapowo.
Tak na marginesie, to moje ostatnie trzy PET/CT w GCO jak już pisałem wcale nie miały akwizycji dynamicznej, a na pytanie obsługi dlaczego, odpowiedź była wymijająca, ..." bo pan już ma stwierdzonego RGK" a to są badania kontrolno porównawcze ( ???) w stosunku do badan poprzednich.
A to "peszek" jak zaczyna coś rosnąć w innym miejscu. Niezdecydowany

Z tym ..." od kilku lat", to także się nie zgodzę, bo np. PET/CT rakara robiony dokładnie rok temu w ŚCO opisuje wartości SUV w każdym z etapów badania. Jest wtedy wszystko jasne jak słońce mruganie, puszczanie oczka .
Z tym SUV max, to nie masz racji, bo jeden może pochodzi z badania dynamicznego a inny z badania statycznego, tylko że max ze statyki, to oznaka zwiększania się gromadzenia radioznacznika w czasie, a max z dynamiki oznacza, że raczej chodzi o stany odczynowe  tkanek, gdy w statyce nie ma już dalszego wzrostu gromadzenia radioznacznika a spadek. Należy pamiętać, że PET obrazuje zmiany procesów życiowych zachodzących bezpośrednio  na poziomie komórki, a fuzja z badniem CT-TK daje pełen obraz ewentualnych zmian.



Pozdrawiam
 n.int. Kris smutny
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Wznowa po prostatektomii i radioterapii ratującej - przez Kris - 03.12.2017, 23:14:41

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 18 gości