Wznowa po prostatektomii i radioterapii ratującej
#58
(24.06.2017, 20:13:33)Dunolka napisał(a): Wczoraj Józek miał scyntygrafię.
Nie wiem, co się ze mną dzieje, tym razem szaleję z niepokoju. Jak wytrzymać do przyszłego piątku, do wyników?
Boję się, że ten szaleńczy wzrost PSA może mieć przyczynę w kościach.
Odpukać!

Tym razem pacjent otrzymał na piśmie zalecenie, by się trzymać z dala od dzieci i młodych kobiet aż 72 godziny.
Spędzamy więc weekend w domu, samotnie.
Jolu,
nie czuję się na siłach wspomóc Cię merytorycznie. Mój kontakt z RGK zakończył się na prostatektomii radykalnej nie oszczędzającej niczego i chyba mam spokój. To jednak muszę sprawdzić, bo ostatnie badanie PSA robiłem 14 miesięcy temu. Dodatkowo pooperacyjne badanie histopatologiczne RGK nie wykazało. Chwała histopatologowi za to, że go nie zobaczył, bo to nie zablokowało mi drogi do przeszczepu wątroby. HT i RT są mi zupełnie obce, jak również sposoby i efekty żonglowania różnymi lekami. Więc merytorycznie nie możesz na mnie liczyć. W sytuacjach stresu ze sprawami ostatecznymi w tle byłem jednak wielokrotnie i zawsze czas niepewności starałem się zabijać jakąkolwiek aktywnością, czymś, co odwodzi myśli od podstawowego problemu. Wiem, przychodzi noc, z reguły bezsenna, i niewiele moje uwagi znaczą, ale wtedy próbuj myśleć o zbliżających się wakacjach, o wnukach i o innych codziennych sprawach. Pisz o majteczkach w kropeczki, wdawaj się w polemiki, doradzaj, prostuj zawiłe drogi forumowiczów ... To nie jest łatwe, ale próbuj. Oczywiście wspieraj Józka w jego chęci wycinania wszystkiego, co podejrzane - ja sam postępowałbym podobnie, walcz razem z nim. Powiem Ci jeszcze, a robię to z duszą na ramieniu, że na własny użytek oswajam się z myślą, że walkę mogę przegrać. Oswajam się z myślą, że kiedyś na pewno ją przegram. To przynosi namiastkę wewnętrznego spokoju, którym staram się 'zarazić' Wandę. Tak jest po prostu łatwiej.
Trzymaj się, Jolu! Trzymajcie się oboje!
Edward
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Wznowa po prostatektomii i radioterapii ratującej - przez Edward - 24.06.2017, 22:25:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości