Wznowa po prostatektomii i radioterapii ratującej
(01.02.2019, 09:28:22)jesien 2015 napisał(a):
(30.01.2019, 21:09:01)Dunolka napisał(a): Rower wszelkiego typu jest chyba prostatowcom zabroniony, a szkoda, bo bardzo lubiliśmy wspólne wycieczki rowerowe.
 
No tak, ale Twój maz prostaty nie ma. Raka- wierze na 100%- tez juz nie. Ale niedawno przebyta operacja jest pewnie przeciwwskazaniem.
Lekarz usmiechnal sie i powiedzial: widzisz ludzie przyjezdzaja na biopsje na rowerze i na nim wracaja do domu, wiec autobus wystarczy.

Ale to wszystko co napisalam to takie moje doswiadczenie, moja wiedza, niekoniecznie zgodna z tym co powinno sie a czego nie powinno robic. Wy musicie dzialac zgodnie z wlasna.

(01.02.2019, 12:59:17)Armands napisał(a): Mój prowadzący urolog dał mi zgodę na rower.
Jeździłem sporo, najwięcej uważając podczas tras leśnych, bo to jednak terenówka.
 
Myślę, że rower stacjonarny, z dodatkową amortyzacją pod pupę, może być dobrym wstępem.
Pozdrawiam
A.


Tak, jestem za i prowadzący dr nie zabronił ,ale prosił by zacząć na stacjonarnym co czynię (obecnie przerwa na sześć miesięcy).
W trakcie leczenia choroby nigdy ,po prostatektomii tak.
Ale bez jazdy krosowej, wysiłkowej ,górskiej tak.
Myślę jak by tu spróbować na trójkołowcu Cool 

[Obrazek: rower-trojkolowy-rehabilitacyjny-obnizon...733337.jpg]

cytat

Szanowny Panie doktorze. W październiku minie rok, jak przeszedłem operację radykalnej prostatektomii.
Ponieważ zawsze byłem aktywny ruchowo, wiele jeździłem rowerem, chciałem zapytać, czy mogę już ponownie używać tego wehikułu. Same piesze wycieczki już mi nie wystarczają. Kiedy pytałem swojego lekarza rodzinnego, tem odpowiadał, że przez pierwszych sześć miesięcy na pewno nie. A później - powinienem zapytać swojego lekarza operującego. Ale wizytę kontrolną mam wyznaczoną dopiero na koniec września - tymczasem jest tak piękna pogoda.

dr n. med. Maciej Świtoński
Nie sądzę, by było jakieś istotne przeciwwskazanie do jazdy na rowerze w chwili obecnej. Jednak myślę, że jeśli dotrze Pan do urologa, który Pana operował i zada mu to pytanie, to bez oficjalnej wizyty otrzyma Pan wiążącą odpowiedź.

Jędrek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Wznowa po prostatektomii i radioterapii ratującej - przez Jędrek - 01.02.2019, 13:27:32

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 19 gości