Wznowa po prostatektomii i radioterapii ratującej
(30.01.2019, 21:09:01)Dunolka napisał(a): Rower wszelkiego typu jest chyba prostatowcom zabroniony, a szkoda, bo bardzo lubiliśmy wspólne wycieczki rowerowe.
 
No tak, ale Twój maz prostaty nie ma. Raka- wierze na 100%- tez juz nie. Ale niedawno przebyta operacja jest pewnie przeciwwskazaniem.
Moj maz mial rehabilitacje po operacji stawu i rehabilitantka powiedziała, ze będzie zaczynać rozgrzewka na rowerku. Na co ja zaprotestowalam, ze nie wolno. Kobieta zadzwonila przy nas na urologie i otrzymala odpowiedz: przeciez on prostaty juz nie ma! A poza wszystkim 3 miesiace po RP wolno jezdzic - tak twierdza Dunczycy. I juz nieco humorystycznie: gdy maz byl na biopsji, zapytal lekarza czy ma brac taksowke do domu, czy moze wrocic autobusem. Lekarz usmiechnal sie i powiedzial: widzisz ludzie przyjezdzaja na biopsje na rowerze i na nim wracaja do domu, wiec autobus wystarczy. Dunczyk bez roweru to nie Dunczyk!

Ale to wszystko co napisalam to takie moje doswiadczenie, moja wiedza, niekoniecznie zgodna z tym co powinno sie a czego nie powinno robic. Wy musicie dzialac zgodnie z wlasna.

Pozdrowienia dla Was obojga i powodzenia!
Maz 1952.
2015: X: PSA 20, Gleason 7 (3+4)
mpMRI, PET/CT: PIRADS 5, bez przejścia poza torebkę,  węzły chłonne ok, ognisko meta? do kości.
2.XII  Bicalutamide 50 mg. Triptorelin (pamorelin) przez 6 miesięcy. 
2016.02.09 Nanoknife. 100% trzymania moczu.
2016.03  PSA 0,08 ng/ml. Testosteron < 0,1nmol/L.
2016.06. T 0,03 nmol/l, PSA < 0,06 ng/ml. HT stop.
2016.07 T 1,2 nmol/l  PSA nieoznaczalne
Od lipca 2016 PSA nieoznaczlne.




Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Wznowa po prostatektomii i radioterapii ratującej - przez jesien 2015 - 01.02.2019, 09:28:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 21 gości