Wznowa po prostatektomii i radioterapii ratującej
(21.11.2018, 10:08:58)Armands napisał(a): Tak mi przyszło do głowy, że przy tak rozległej limfadenektomii warto zrobić USG, aby sprawdzić zachowanie chłonki. Oby lekarz tego nie przegapił.

USG było oczywiście zrobione, ostatniego dnia pobytu w szpitalu.
Ponoć wszystko OK, żadnych limfoceli.
Ale obserwujemy pacjenta.
 W pierwszych dniach po operacji wydawało mi się, że jedna noga w kostce jest nieco spuchnięta.
Pomagał delikatny masaż.



Cytat:   Moja odpowiedź to 16 węzłów... i jestem bardzo zaskoczony tą ilością.

Mnie też wychodzi 16, w którą stronę bym nie liczyła.
Ale w badaniu PET było widocznych tylko siedem węzłów, w dodatku Józek jest pewien, że po operacji usłyszał,
że "usunięto 7 węzłów i że były podejrzane". Mnie lekarz dyżurny powiedział, że "usunięto te wszystkie węzły, które były widoczne w badaniach obrazowych".
 Z drugiej strony Józek pamięta, że doktor Siekiera na wizycie mówił, że podczas operacji zastosują metodę
"co na drodze to nieprzyjaciel".
Ale że tych węzłów było tam aż tyle!

Wyobrażam to sobie tak, że operator usuwa po prostu  tkankę z danej okolicy, a dopiero histopatolog pod mikroskopem
zauważy w niej węzły.
Chyba że są wielkie, chore, zaraczone  - te od razu widać.
Przypomnę, że po poprzedniej limfadenektomii lekarz od razu powiedział, że węzły na oko były ok, czyli nie były "podejrzane".

Kris napisał(a): Bardzo istotnym byłby fakt kolejnego badania PSA " na czysto", bez wspomagania Bikalutamidem, ale o tym zadecyduje sam pacjent jeżeli chce wiedzieć, co tak na prawdę jest grane?    

Ech, Kris, pamiętasz te nie tak dawne czasy, gdy siedzieliśmy sobie przy stoliku ze Skorupiakiem, co i raz chwytaliśmy go za gardło i od razy sprawdzaliśmy czy jeszcze dycha!
Dycha, i ma się dobrze.
Nie ma we mnie już poprzedniej ciekawości. Wolę, żeby Józek  cały czas trzymał chama za gardło.
Wiadomo, że prędzej czy później któryś z nich opadnie z sił.
Oby to był cham! Marzenie!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Wznowa po prostatektomii i radioterapii ratującej - przez Dunolka - 21.11.2018, 15:57:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 17 gości