Prośba o wsparcie
#1
Witam serdecznie. 
Krótko Moja historia
Od kilku lat robiłem raz w roku badanie PSA. Pod kontrolą urologa.
W 2022 i 2023 blisko 4.
W tym roku badanie 03.01 wynik 5.435.
Powtórne z dnia 12.02 wynik 9.129, wolne 1.060.
W badaniu per rectum urolog twierdzi, że nic niepokojącego nie wyczuwa. Skierowanie na rezonans. Wynik rezonansu z dnia 09.03 poniżej

Objętość prostaty 42,38cm³. Strefa obwodowa wąska, o obniżonej intensywności sygnałów. Strefa przejściowa niejednorodna z obecnością ognisk hypointensynych i nieco podwyższonej intensywności sygnału. W badaniu nie uwidoczniono ognisk, obszarów restrykcji wody, wczesnego wzmocnienia po podaniu kontrastu. Pęczki naczyniowo-nerwowe symetryczne, bez cech nacieku. Pęcherzyki nasienne symetryczne, niepogrubiałe o prawidłowej intensywności sygnałów w badaniu MR w normie. Powięź okołoodbytnicza niepogrubiała, o prawidłowej intensywności sygnałów, bez zmian ogniskowych. Nie uwidoczniono cech nacieku odbytnicy, mięśni dźwigaczy odbytu ani ścian miednicy. Odbytnica i końcowy odcinek esicy niepogrubiałe, o prawidłowej intensywności sygnałów. Doły kulszowe odbytnicze wolne. Tkanka tłuszczowa okołoodbytnicza bez patologicznych sygnałów. Pęcherz moczowy o gładkich obrysach ścian, cienkościenny, o prawidłowym sygnale, z cechami impresji tylnej ściany na powiększonym gruczole krokowym. W badanym zakresie w obrębie miednicy mniejszej nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych wewnątrz- i zewnątrzotrzewnowych. Struktury kostne objęte zakresem badania bez zmian ogniskowych o charakterze przerzutowym.
Wnioski: W badaniu MR nie uwidoczniono ognisk, obszarów restrykcji wody, wczesnego wzmocnienia.
PI-RADS 2.
Pod koniec kwietnia mam zrobić powtórne PSA.
Proszę o komentarze do wyników i rady co dalej robić.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości