Tata Marek 64 l. - PSA 24, wyniki MRI - prośba o pomoc
#1
Photo 
Dzień dobry Państwu,

Jakiś czas temu, przed planowaną operacją - endoprotezy stawu biodrowego, tata zrobił podstawowe badania, w tym oznaczenie PSA. Wynik - 24.
Po zabiegu i odzyskaniu możliwości chodzenia zgłosił się do urologa i został skierowany na MR.
Wyniki przyszły dzisiaj i...jestem przerażona...
To, że jest rak - widzę. To, że są dwa ogniska - również widzę. Czekając na wyniki czytałam sobie Wasze forum, Wasze historie, również różne artykuły naukowe i byłam w miarę spokojna - wszak to jeden z najlepiej leczonych nowotworów w Polsce. Ale po otrzymaniu wyników cały mój spokój runął...
Czy mogłabym poprosić Was o zetknięcie na załączone dokumenty i wyjaśnić mi, czy "możliwe nacieki pozasterczowe" znaczą dokładnie to, co myślę, czyli że rak nacieka poza granice gruczołu i to dyskwalifikuje Tatę do operacji usunięcia stercza? Czy uwidoczniona zmiana osteosklerotyczna może być przerzutem..?
Wiem, że bez dalszych badań ciężko jest wróżyć z fusów, ale.. potrzebuję chyba jakichś słów pocieszenia, wsparcia, pokierowania nami, aby jak najlepiej i najszybciej zareagować. Lekarz dopiero za 13 dni (15.11), a ja mam wrażenie, że każda godzina nicnierobienia przybliża tatę do przedwczesnej śmierci.
Przepraszam za chaos wypowiedzi i emocjonalny ton, to kilka godzin od otrzymania wyników i jeszcze mną "trzęsie".
Jeżeli to ważne, to Tata dwa miesiące temu miał robione RTG klatki, krew i mocz i wszystkie wyniki w normie.
https://imgur.com/gallery/ERV4cJs

Pozdrawiam Was serdecznie,
Agata
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Tata Marek 64 l. - PSA 24, wyniki MRI - prośba o pomoc - przez AgataKr - 02.11.2023, 16:37:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości