Mój mąż ma raka prostaty z przerzutami do kości
#64
Witaj Iwono.
Zacznę tak trochę nie chronologicznie.

Cytat:Beznadzieja. Co mi radzicie?
No może nie aż tak strasznie. Mam nadzieję, że u Twojego męża to jeszcze nie beznadzieja.
Wiem po sobie jak takie wiadomości dołują i tak dynamiczny wzrost PSA nic dobrego nie wróży, jednak jak dobrze wiesz ta choroba jest nieobliczalna i zwroty w postępie choroby zdarzają się dość często.
A co Ci mogę doradzić?
No niby slogan, ale jednak trochą cierpliwości.

Cytat:Radiolog nie chce naświetlać biodra /skierowanie od IS przed abirateronem/ jednocześnie i płuca.
A no właśnie dlaczego?
Wtrącę tu bardzo ważne pytanie Dunolki:
Cytat:Dunolka napisała:
Czy to "oddzielny" rak płuc, czy przerzuty z prostaty?
Cytat:Iwona napisała:
W piątek ma być wynik biopsji płuca.
No i to miałem na myśli odnośnie cierpliwości.
Będzie znany wynik biopsji, to najprawdopodobniej bardziej otworzy możliwości podejmowania decyzji co do dalszego leczenia. Mam takie przeczucie, że nie jest to kolejny nwt. złośliwy, że jednak wszystko jest związane z pierwotnym guzem prostaty. Jeżeli potwierdzi to biopsja, to leczenie będzie bardziej ukierunkowane pod względem RGK.
Wtedy kwestia i napromieniania i podania Abirateronu będzie bardziej sensowna.
Co do chemii, to wiesz, jak działa. Nic nie muszę tu dopowiadać. Jedyne pocieszenie, to fakt, że każdy organizm znosi ją na swój sposób.
I jeszcze ten wzrost PSA. Odnoszę to do swojego przypadku i myślę, że pojawienie się zmian w płucach to właśnie efekt nagłego wzrostu antygenu prostaty ( u mnie te nieszczęsne węzły okołoaortalne, które jeszcze na koniec listopada nic złego nie wróżyły, ale grudniowo/styczniowy natychmiastowy wzrost PSA i TK 10 stycznia potwierdził takie zmiany które są zapewne miejscem produkcji.
Iwono, bądź dobrej myśli, że jeszcze nie wyczerpały się możliwości leczenia. Szukaj badań klinicznych jak Ci podpowiadają Forumowicze i to badań najlepiej wraz z ChT+ immunologia gdzie mąż będzie pod stałą kontrolą specjalisty.
Pozdrawiam
   Kris.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Mój mąż ma raka prostaty z przerzutami do kości - przez Kris - 30.01.2017, 09:37:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości