Ciekawy przypadek…jest rak czy nierak?!?!
#1
Witam.
Jestem tu pierwszy raz…nawet nie wiedziałam że takie cudowne fora istnieją dla ludzi którzy po raz pierwszy w życiu mierzą się z chorobą…po raz pierwszy w życiu przezywają tak okropne chwile…tak boją się o swoją drugą połówkę ?
Poczytałam trochę ale nie mogę znaleźć wśród Was podobnego przypadku wiec pozwolę go w skrócie opisać…
Mój mąż - wiek 44lata -wysportowany, zdrowo odżywiający się, trenujący crossfit i dbający na maksa o swoje zdrowie mężczyzna 2 miesiące temu otrzymał wiadomość której nikt się nie spodziewał - rak prostaty z przerzutami do kości ?
PSA robione 1,5roku temu było książkowe, wszystkie badania książkowe.
Przez ostatnie kilka miesiący pobolewał go kręgosłup - poszedł do lekarza ogólnego i on po prześwietleniu kazał zrobić PSA - wynik 53. 
No i się zaczęło…
A tak naprawdę od dwóch miesięcy nic się nie zaczęło…w prostacie gdzie miał robioną 3razy NIC NIE WYCHODZI, czyściutko.
Ostatnią biopsje jaką ma robiona pobrali mu 30wycinkow i wszystkie czyste ?
PSA cały czas rośnie bo teraz jest ponad 70 -lekarze mówią ze rak mógł się wypalić i zrobić przerzuty do kości ale nadal szukają w prostacie. 
Miał PETa i są jednoznaczne przerzuty tylko do kości - reszta organów czysta. 
Miał tez USG jąder, Scan full body, gastro i kolonoskopię.
Morfologia dół kompletny - miał przetaczanie krwi przed ostatnia biopsją prostaty. 
Teraz dostał zastrzyk wstrzymujący testosteron - po dwóch tygodniach ma sprawdzić wynik PSA. 
Dodatkowo zrobił test na bolerioza i prawdopodobnie jeszcze coś z tą bolerioza będzie trzeba „zrobić” ale lekarze powiedzieli ze to nie jest teraz najważniejsze - i w sumie racja…ale czy na pewno?!? Dużo się slyszy o boleriozie. 
Czy macie może jakiegoś poleconego lekarza w tym kierunku? Proszę o pomoc. 
Maz obecnie leczy się w Luxmed u dr. Sarosiek i ma kilku „zaprzyjaźnionych” lekarzy urologów którzy powiedzieli ze maja dwa tygodnie na wymyślenie leczenia dla męża ? Szukają i szukają ale mówią ze czas gra na nasza niekorzyść wiec będzie trzeba rozpocząć leczenie asap
Zastanawiamy się nad konsultacja z innym lekarzem - o Bydgoszczy słyszeliśmy ale nie wiemy do kogo iść bo jak to lekarze powiedzieli „mój mąż jest ciekawym przypadkiem”i trudnym zarazem wiec potrzebujemy NAJLEPSZEGO lekarza od takich trudnych przypadków. 
Kochani czy coś możecie nam podpowiedzieć ze swojego doświadczenia, z doświadczenia waszych najbliższych ???Wyslucham każdej rady!!
Z góry dziękuje.
Pozdrawiam Ewelina 
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ciekawy przypadek…jest rak czy nierak?!?! - przez Ewelina - 27.08.2023, 13:50:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości