Tata lat 70; Gleason 7 (3+4)
#1
Cześć Wszystkim
tak jak prawdopodobnie większość z Was choroba taty złapała nas z zaskoczenia i jestem trochę zagubiona w temacie.

Tata lat 70; po udarze (w 2022 roku)
 
PSA 5, Gleason 7 (3+4), miał robiony rezonans i biopsje. Po tych badaniach urolog prowadzący wypisał Apo-Flutam i zastrzyk po 3 tygodniach po czym skierował na radioterapię.. 
Przed wzięciem tych tabletek postanowiłam skonsultować z innym lekarzem (prof Wiechno z Warszawy), który stwierdził ze lekarz urolog nie miał podstaw na wybranie takiego sposobu leczenia. Zalecił wykonane tomografii jamy brzusznej oraz scyntygrafii kości. Zalecił również wybór większego ośrodka. Profesor również zakwestionował te leki i powiedział ze teraz są lepsze opcje dostępne (chyba wspomniał o androgenowych)

moje pytania do Was:
  1. jaki ośrodek polecacie? słyszałam ze Gliwice są dobre ale są fanatykami Radioterapii a chcieliśmy rozważyć każda z opcji. 
  2. jakie macie opinie o apo-flutam?
  3. czy karta DILO pomogła Wam z umówieniem się szybciej na badania? dzisiaj obdzwoniłam chyba z różnych 10 miejsc i terminy na scenografię kości maja bardzo dalekie (powiedziano mi że ze skierowaniem Na NFZ mogłoby byc szybciej, ale umówienie się do specjalisty na NFZ tez nie jest takie proste) 

Będę wdzięczna za każda odpowiedz
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Tata lat 70; Gleason 7 (3+4) - przez olala - 22.12.2022, 20:19:24
RE: Tata lat 70; Gleason 7 (3+4) - przez Dunolka - 22.12.2022, 23:24:53
RE: Tata lat 70; Gleason 7 (3+4) - przez tomek27m - 23.12.2022, 20:23:43

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości