pomóżcie, poradźcie odnośnie metody leczenia
#1
Cześć Wszystkim
 Mam 53 lat i  problem. Stoję przed wyborem metody leczenia raka prostaty. Zaproponowano mi operację robotyczną, radioterapię i brachyterapię, którą Jeden radioterapeuta poleca jak najbardziej a Drugi wyklucza bo ponoć nie będzie całkowicie skuteczna- odnośnik do brachyterapii. Mam zmianę, która przylega do pęczka naczyniowo-nerwowego. Znajomy radioterapeuta poleca radioterapię, odradza operację robotyczną. O co w tym wszystkim chodzi?. Mam mieć w tym tygodniu konsylium no i oczywiście zdecydować o metodzie leczenia. Pomocy wypowiedzcie się na temat metod, podpowiedzcie na co zdecydować się.
U mnie zaczęło się tak:
zrobiłem badania przesiewowe no i traach...:
12. 05.2022 PSA 5,034
ponowiłem 10. 06. 2022 PSA 5,82
23. 06. 2022-wizyta u urologa, który stwierdził podejrzenie stanu zapalnego, wypisał antybiotyk i po miesiącu na wizytę kontrolną z wynikiem PSA
23. 07. 2022 zrobiłem wyniki PSA 4,263,  PSA wolne/PSA całkowite 9,1% i już nie pojechałem do tego samego urologa tylko odpłatnie zrobiłem MR 28. 07. 2022 i umówiłem się prywatnie do polecanego urologa 
opis MR:  Strefa obwodowa: z linijnymi i klinowatymi ogniskami hypointensywnymi oraz ze zmianami poddanymi
ocenie P-IRADS
Strefa przejściowa: zaznaczone BPH
Numer 1 zmiany
Wymiary: 12x7x12mm
Objętość 0,52 ml
Lokalizacja
Lewy płat: środek , szczyt - PZpl, PZa ,
DWI (PZ )
4
T2 (PZ )
4
DCE (PZ )
+
Wynikowa ocena: 4
PI-RADS
Bez nacieku pozasterczowego. Zmiana miejscowo przylega do pęczka naczyniowo nerwowego
Zmiana targetowa
Numer 2 zmiany
Wymiary:6x5x6
Objętość 0,1ml
Lokalizacja
Prawy płat , podstawa - PZpl, PZa
DWI ( PZ)
4
T2 (PZ )
4
DCE (PZ )
+
Wynikowa ocena: 4
PI-RADS
Bez nacieku pozasterczowego
----- Inne -----
Pęcherzyki nasienne:
Bez nacieku
Symetryczne
Słabo wypełnione
Węzły chłonne w zakresie badania miednicy:
Niepowiększone
Pęcherz moczowy:
Bez nacieku
Symetryczny
Wypełniony
08. 08. 2022 -wizyta u drugiego urologa z wynikiem  PSA całkowite 4,257, PSA wolny 0,31 ng/ml, urolog zlecił 11. 08. 2022 biopsję fuzyjną 
Wynik biopsji:
płat prawy celowane na zmianę PIRADS 4 
     Gruczolakorak stercza, Gleason score 3+3=6
płat lewy celowane na PIRADS 4
Gruczolakorak stercza, Gleason score 3+3=6
wynik w załączniku(wkradła się literówka w opisie biopsji PIRADS 5 zamiast 4)
18. 08. 2022 zrobiłem scyntygrafię kości bez zmian przerzutowych
30. 09. 2022 PET z choliną ,,czysto''
I tak urolog, który zlecił biopsję zaleca operację robotem Da Vinczi, wspomniał też, że można rok poobserwować jak zachowywać się będzie PSA. Byłem u innego urologa, który poleca operację robotem, radioterapią powiedzmy, że nastraszył, bo ponoć mogą być powikłania późne do 5-10 lat. Z kolei radioterapeuta nie poleca operacji ponieważ ze względu na przyleganie zmiany do pęczka nerwowo-naczyniowego to i tak cięcie może być  na linii zmiany. Proszę pomóżcie wypowiedzcie się na ten temat


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
pomóżcie, poradźcie odnośnie metody leczenia - przez mirek53 - 18.10.2022, 17:23:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości