JĘDREK- BO W ŻYCIU TRZEBA WALCZYĆ O ..
#30
Cytat:W histopacie nie miałem potwierdzenia bo hp-tu nie było! A PET .
No już rozmawialiśmy na ten temat. Przyjęte jest, że potwierdzone przerzuty do tkanek miękkich ( tu węzły chłonne) jak i sama prostata muszą być zbadane przez histopatologa po pobraniu materiału do badania. 
A PET/CT? Jeżeli coś w nim świeci, to jest to podejrzenie/wskazanie na miejsce, a nie potwierdzenie przerzutów. Do pełnej diagnozy potrzeba jeszcze kilku "składników" w tym obraz kliniczny choroby. Inaczej trochę jest przy kościach.
W sporej różnicy pomiędzy PET/CT a scyntygrafią. Fakt odkładania się radioznacznika w kościach(świecenia) w PET/CT wskazuje na 99%, że są to miejsca w których przebiega proces meta. W scyntygrafii zaś ( czułość badania bardzo duża) obrazy pół gorących i zimnych tworzą się nawet po niewielkim urazie danego miejsca gdzie radioznacznik się odkłada.
Ani PET/CT ani SCT nie wpływają na zmianę kwalifikacji TNM. Tu musi być zaangażowane "oko" histopatologa.
Ja już w PET/CT  miałem pokazanych/opisanych ponad 12 świecących węzłów chłonnych smutny. Czy wszystkie to meta? Nie jestem w stanie tego potwierdzić. Te które powtarzają się w kolejnych badaniach i te które niestety " odżywają/odrastają" po SBRT i CyberKnife, to raczej pewniaki, że przerzutowe.
Jednak sam nie będę podejmował prób  i dokładał sobie horroru, że to M1. 
Cytat:Dzięki i przepraszam. [Obrazek: angry.png]

Jędrek, a za co Ty przepraszasz? Ty sobie nie dodawaj, a raczej ujmuj wszystko co się tylko da w przebiegu tej "cholernej skorupiakowej" choroby.


Pozdrawiam.
 Kris.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
JĘDREK- BO W ŻYCIU TRZEBA WALCZYĆ O .. - przez Jędrek - 04.03.2016, 08:44:02
RE: JĘDREK- BO W ŻYCIU TRZEBA WALCZYĆ O .. - przez Kris - 29.10.2016, 00:37:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości