Mój tata: 52 lata PSA 17,7ng/ml, BxGl.4+3 (wątek patrycji070)
#4
Patrycja, rozumiem, że szukacie najlepsze opcji. To oczywiste, ale lepsze może być wrogiem dobrego... jak to w t powiedzeniu.
Oczekujecie radykalności przy skomplikowanej prostatektomii. Taka będzie w taty przypadku. Biopsja i MRI wskazuje na duże prawdopodobieństwo wyjścia komórek nowotworowych poza gruczoł. Oczywiście, że można laparoskopowo, czy też z użyciem narzędzia zwanego robotem Da Vinci, to zrobić, ale mimo wszystko to skomplikowana operacja. Wymaga wielkiego kunsztu operatora, jego precyzji, doświadczenia i intuicji. Klasyczni operatorzy często mówią, o możliwości namacalnego obcowania z tkanką.
Robot poprzez kamerę endoskopii daje możliwość zbliżenia obrazu, ale namacania, oceny ludzkim okiem już nie.
Wiem, że jesteś też uczestniczką innego forum. Tam jest stosunkowo dużo wątków dotyczących leczenia z użyciem laparoskopii i robotów. Wiele operacji przy stosunkowo lepszych parametrach od twojego taty, właśnie w Medicover okazało się niedoszczętnymi. Można przyjąć, że ktoś u kogo wszystko przebiegało zgodnie z oczekiwaniami i PSA pooperacyjne jest nieoznaczalne nie musi się pojawiać na forach internetowych osób z rakiem prostaty. Ja to rozumiem, ale sporo może być udanych zabiegów, ale nie można przejść obojętnie, że jest sporo tych nieudanych, nie takich jak oczekiwano.
Życzę tacie jak najlepiej.
Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Mój tata: 52 lata PSA 17,7ng/ml, BxGl.4+3 (wątek patrycji070) - przez Armands - 06.09.2021, 14:34:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości