Mój tata: 52 lata PSA 17,7ng/ml, BxGl.4+3 (wątek patrycji070)
#1
Witam wszystkich serdecznie

To mój pierwszy post na tym forum, pisze w sprawie mojego taty. Jest w trakcie diagnozy. Jak narazie nie wygląda ona optymistycznie.

Mój tata (52l) miał od paru miesięcy problemy z oddawaniem moczu (częstsza potrzeba oddawania moczu, uczucie niewypróżnienia pęcherza do końca), zrobił badania krwi i PSA wyszło 17,7 ng/ml. (było to jego pierwsze badanie PSA w życiu), Z wynikiem PSA trafił do dr. Koneckiego z WAMu w Łodzi, który zlecił biopsję oraz MRI miednicy. Na podstawie PSA lekarz wstępnie rozmawiał o prostatektomii radykalnej. Dr Konecki w prywatnym szpitalu Salve przeprowadze te operację w asyście robota Da Vinci (chociaż nie nakłaniał on do tej odpłatnej operacji to zdecydowaliśmy, że jeżeli ona się odbędzie to właśnie tą metodą). Jutro tata ma wizytę u dr Koneckiego i będzie analizował wyniki biopsji i MRI (wyniki badań podsyłam w załaczniku). Prawdopodobnie zleci on scyntygrafię kości. 
Teraz moje pytanie. Czy ktoś z Państwa przy podobnych wynikach miał wykonywaną RP z DaVinci, jakie są szanse że będzie ona doszczętna, czy ktoś miał do czynienia z tym lekarzem? Jutro chce jechać z tatą na wizyte do lekarza, jakie pytania powinnam zadać aby jak najlepiej znać sytuację? 


MRI wykonane 05.08.2021
Biopsja wykonana 06.08.2021
PSI nie wiem niestety dokładnie kiedy wykonane ale jakoś w ostatnim tygodniu lipca. 


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Mój tata: 52 lata PSA 17,7ng/ml, BxGl.4+3 (wątek patrycji070) - przez patrycja070 - 06.09.2021, 09:19:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości