XI SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ FORUM MICHELIN
#51
(22.09.2021, 15:17:48)Dunolka napisał(a): Spaceruj, wdychaj nadmorski tlen i jod, może przyjdzie natchnienie i trzecie podejście do czwartego tomu
zakończy się sukcesem.

Źle mnie Jolu zrozumiałaś!

Podejście do czwartego tomu już dwa miesiące temu zakończyło się sukcesem. Wtedy wydawnictwo powiedziało tak, wydajemy tę powieść.

Redakcja powieści, to zajęcie się nią przez fachowca, który wyłapuje wszelkie chropowatości stylu, niespójności fabuły, sprawy praw autorskich związanych z cytowaniem dokumentów, itp. zagadnieniami. Redakcja, to dialog fachowca z autorem. Fachowiec proponuje i pyta, a autor musi się do tego odnieść. Myślę, że ta trzecia redakcja będzie już ostatnią.

Po redakcji następuje skład do druku, a po nim powieścią zajmuje się korektor, czyli specjalista od znaków interpunkcyjnych. W tzw. międzyczasie autor otrzymuje od grafika do wyboru dwa projekty okładki. Musi się na jeden z nich zdecydować i może do niego zgłaszać uwagi.
Grafikowi wysłałem kilkanaście zdjęć i sugestię, aby tłem okładki była fotografia z poświęcenia w ukraińskiej wsi pomnika upamiętniającego wspólną egzystencję Polaków i Ukraińców, a na planie pierwszym dwoje ludzi 60+, mężczyzna i kobieta, wędrujących z plecakami przez góry, konkretnie przez Czarnohorę. Czy to będzie wykorzystane, tego nie wiem.

A jeśli o menu chodzi, to krytykowałem fakt, że nie chcecie iść na tzw. całość i planujecie rezygnację z jednego zestawu zadowolenie, uśmiech 

Nie pojechaliśmy do Dziwnowa. Z opisu wynikało, że to typowa miejscowość nadmorska nastawiona głównie na turystów. Byliśmy w Kamieniu Pomorskim i warto było. A po południu 15 tys. kroków plażą i lasem. Pogoda na to pozwoliła.

Edward
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
XI SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ FORUM MICHELIN - przez Jędrek - 11.09.2020, 13:13:24
RE: XI SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ FORUM MICHELIN - przez Niki - 12.09.2020, 14:23:35
RE: XI SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ FORUM MICHELIN - przez Niki - 22.08.2021, 18:08:02
RE: XI SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ FORUM MICHELIN - przez dago - 22.08.2021, 22:23:51
RE: XI SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ FORUM MICHELIN - przez Niki - 14.09.2021, 14:26:44
RE: XI SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ FORUM MICHELIN - przez dago - 14.09.2021, 22:03:01
RE: XI SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ FORUM MICHELIN - przez Edward - 22.09.2021, 17:24:11
RE: XI SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ FORUM MICHELIN - przez Niki - 26.09.2021, 12:13:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości