oddolne sugestie
#1
Z góry przepraszam założycieli tego forum, jak również administratora oraz adminów za to, że tym wątkiem będę próbował wzniecić trochę zamętu.
Będąc na stronie, na której przedstawione są główne działy  tematyczne forum oraz poszczególne tych działów wątki, na samym dole z lewej strony w dziale „Statystyki” jest widoczna informacja o ostatnim zarejestrowanym uczestniku.
Nie trzeba być wnikliwym obserwatorem, aby zauważyć, że co rusz  zmienia się nick nowo zarejestrowanego uczestnika forum. Owszem powiększa to statystykę użytkowników forum, ale w jakiś taki „bezcielesny” sposób. Przez tą swoją „bezcielesność” i anonimowość, to tak jakby ich nie było i przez to prawie wcale się różnią od „czytaczy z ulicy” – czyli niezarejestrowanych.
I tak sobie pomyślałem, czy aby nie było sensownym otworzenie nowego działu, na samej górze strony z wewnętrznym głównym wątkiem pt. np. Przywitanie, czy coś w tym stylu. W załączonym poniżej zdjęciu pokazuję jakby to mogło wyglądać (skorzystałem z Photoshopa):

   

Jakby tego robionego przeze mnie zamętu było za mało, to mam jeszcze jedną propozycję – współbrzmiącą z tą powyżej. W tym przypadku chodzi mi o stronę tytułową. Na samym początku jest tekst wprowadzający, a zaraz po tym tekstem zaproszenie do zarejestrowania (z linkiem prowadzącym do rejestracji), a poniżej jeszcze prośba o zapoznanie się z regulaminem (również z linkiem).
I w tym miejscu chciałbym zrobić nieco zamętu, a dokładnie dodać tekst (również z linkiem do podstrony) zapraszający do przywitania się na forum. Coś w tym stylu (przynajmniej ja tak sobie to wyobrażam) jak na zdjęciu poniżej:
Ps. czerwona ramka jest tylko jako oznaczenie miejsca z tą moją propozycją dodatkowego tekstu

   

Tak tylko dla przykładu podam linki jak to wyglądało (i dalej wygląda) na forum, na którym się udzielałem jako dumny posiadacz motocykla Hyosung. Tu wyjaśnienie, że jako od zawsze gdzieś w tyle głowy chciałem mieć motor, ale brak uprawnień do kierowania motocyklem mi to uniemożliwiał, więc gdy weszły przepisy, że na prawko samochodowe można jeździć do 125 cm3 pojemności, to oczywistym, że taki motor sobie sprawiłem – w tym przypadku był to właśnie Hyosung aquila gv 125 i tym to sposobem spełniłem swoje marzenie zadowolenie, uśmiech
A oto linki:
W tym linku wygląd „Powitalni”, w której każdy nowo zarejestrowany musiał się obligatoryjnie przywitać, bo inaczej nie mógł zacząć pisania na forum

https://hyosung.info/viewforum.php?f=2&s...27dc0d5a69

a ten link pokazuje jak był witany nowo zarejestrowany

https://hyosung.info/viewtopic.php?f=2&t=1495

ps. zdziwilibyście się jaki miałem nick na tym motorowym forum, ale póki co, to się nie przyznam, szczególnie, że Edward już sugerował zmianę mojego „smutnego” nicka

A teraz nieco wyjaśnienia skąd mi się tą chęć zamętu wzięła. Przemierzając forum wzdłuż i w szerz, natknąłem się na posty z początków tego forum, w których radowaliście się z każdego nowo zarejestrowanego, ale z drugiej strony było też narzekanie na to, że słabo forum „wyrzucane” jest na googlach. Była nawet podnoszona kwestia pozycjonowania forum, bo fajnie by było gdyby wyrzucało nazwę forum na pierwszych pozycjach.
W swoim czasie, moja córka zaraz po studiach załapała pierwszą pracę w portalu internetowym zajmującym się – ogólnie mówiąc - zdrowiem kobiecym. Oprócz spraw czysto redakcyjnych, pisaniem artykułów, szukaniem reklamodawców, zajmowała się też pozycjonowaniem tegoż portalu i czasami opowiadała mi jakie to różne sztuczki robi, aby ich portal był jak najwyżej na stronie w goglach.
I z tego co mówiła, to spory wpływ na pozycjonowanie ma tzw. „ruch” zewnętrzny i wewnętrzny dziejący się na portalu (stronie). Chodziło o to, aby nie tylko jak najwięcej osób „klikało” na nazwę strony i na artykuły wewnątrz strony, ale też aby ci co już weszli, zostawiali jak najwięcej śladów swojej bytności – a najlepiej poprzez pisanie komentarzy pod artykułami i poprzez udzielanie się na portalowym forum.
I teraz już dochodzę do meritum sprawy. Powodując to, że nowo zarejestrowani będą się witać, tym samym będą generować nowe posty, no a na te posty będzie się odpowiadało powitaniem z naszej strony, co da dodatkowe posty i dodatkowo wygenerowany ruch, który to ruch odpowiednie googlowskie algorytmy wychwycą i dzięki temu możemy być wyżej pozycjonowani. A skoro wyżej pozycjonowani, to również bardziej zauważani przez większą ilość osób poszukujących informacji.
Ot i cały mój „spisek”
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
oddolne sugestie - przez fsmutas - 08.10.2019, 21:38:04
RE: oddolne sugestie - przez latarnik - 08.10.2019, 22:06:19
RE: oddolne sugestie - przez fsmutas - 08.10.2019, 22:30:55
RE: oddolne sugestie - przez Edward - 09.10.2019, 05:08:24
RE: oddolne sugestie - przez latarnik - 09.10.2019, 05:54:11
RE: oddolne sugestie - przez Armands - 09.10.2019, 11:43:34
RE: oddolne sugestie - przez Edward - 09.10.2019, 20:46:43

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości