Wznowa po prostatektomii i radioterapii ratującej
#64
(25.06.2017, 10:00:03)Dunolka napisał(a): Odnośnie "urządzenia świata", to powtórzę swoje: żeby coś ocenić jako niesprawiedliwe lub złe, należy mieć
porównanie z czymś sprawiedliwym i dobrym. W życiu jak w matematyce  - nie ma mało, dużo, tylko mniej lub więcej.
Dopóki nie przedstawisz swojej (całościowej i spójnej) koncepcji prawidłowo urządzonego świata, nasza dyskusja nie stanie się  nawet akademicka. Big Grin

Masz żal do ewolucji, że jest "byle jaka i pośpieszna"? Pośpieszna wcale, bo trwa miliardy lat, a czy byle jaka? Posłuchaj "Patetycznej", zamiast disco polo, może zmienisz nastawienie.

Jolu,
nie silę się na opracowanie wizji świata idealnego - Utopii, bo akuratnie w tym obszarze nie ma zastosowania maksyma "mierz siły na zamiary". Byli tacy, co próbowali, ale nic z tego nie wyszło.
Co do oceny sprawiedliwe/niesprawiedliwe, dobre/ złe, to wystarczy mi  w zupełności to, co powszechnie pod tymi pojęciami przyjęło się uważać. Jeśli umiera dziecko albo ktoś, z kim spędziło się razem pięćdziesiąt lat i do oceny tego faktu mam słowa: sprawiedliwe, niesprawiedliwe, dobre, złe, to nie będę miał problemu ze skreśleniem odpowiednich wyrazów.
I wreszcie disco polo i patetyczna. Pewnie, że to indywidualna sprawa każdego z nas, ale ja traumatyczny czas, będący, pozostaję jednak przy swoim, efektem niesprawiedliwości świata, w którym żyjemy, wolę spędzać z disco polo. Wstyd? Może. Ale znowu rodzi się kolejne pytanie: czym jest 'wstyd'?
Edward

PS.
Wracając do merytorycznej strony Twojego wątku mnie, jako laika, przekonują wpisy Krisa i latarnika21. Są spójne i sytuację Józka opisują przekonująco, a co najważniejsze - optymistycznie. Musi być dobrze, to jeszcze nie ten czas! A firmy farmaceutyczne pracują na pełnych obrotach i coraz bliżej jest dzień, gdy znikną nasze dzisiejsze problemy.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Wznowa po prostatektomii i radioterapii ratującej - przez Edward - 25.06.2017, 11:41:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości