Wznowa po prostatektomii i radioterapii ratującej
#2
27-12-2015, 12:50
Radzić ?
Wspierać?
Kibicować?

Kibicuję od początku kiedy się poznaliśmy najpierw na Forum, potem w realu pod gabinetem prof.Z.W.
Lepszego wsparcia Józek nie może mieć od nikogo tylko od Ciebie.
Radzić - moja rada jest taka na chwilę obecna i najbliższą przyszłość - 50 lat   mruganie, puszczanie oczka    - cieszyć się, cieszyć się i jeszcze raz cieszyć się z takiego obrotu sprawy jaki jest; PSA < 0,003 ng/ml - węzły niepowiększone.

..."W listopadzie mąż miał  tomograf, byliśmy ciekawi, co pokaże, tzn. wiadomo było, że raka nie pokaże, bo PSA nieoznaczalne, ale czy pokaże węzły, czy te węzły w ogóle zostały usunięte, bo może jednak nie wszystkie?"
 
-  no jak nie zostały usunięte? Zostały, przecież było his.pat. Jola ,gdyby wszystkie zostały usunięte, to dobrze wiesz jaki byłby efekt - limfocele a może i jeszcze gorzej - zatorowość limfatyczna. Józek to szczupły facet, odczuł  by to cholernie.

..."Ale na wyniku napisano tylko, że jest ok, węzły biodrowe niepowiększone.
Czyli ciągle są, ale ile ich jest i gdzie?
Usunięto 7 lewych zewnętrznych, coś musiało zostać, ale co?"

-  jak usunięto 7 lewych zewnętrznych, to około  3-4  zewnętrzne lewe pozostały, ale nie były i nie są zajęte przez RGK, a dlaczego, dlatego że jest odpowiedź PSA .
A teraz matematyka:
Pytasz ile i gdzie zostały:
A no po prawej biodrowe zewnętrzne ca 10-12 szt. Po obu stronach wewnętrzne biodrowe ,biodrowe wspólne po stronie L i P.
Jak wiemy, to węzły chłonne z zasady występują w odbiciu lustrzanym.
Ogólnie w organizmie jest i trochę ponad 600 szt ( tak że dość sporo)
No trochę tego jest w nas

..."Trzeba wziąć płytkę z wynikiem, trzeba z nią iść do radiologa, najlepiej tego, który robił badanie.
Ale trzeba mieć na to czas."

- i co tam na płytce zobaczysz? TK praktycznie przy niezmienionych wielkościowo węzłach nic mądrego nie pokaże. okaże to co Gammakamera zarejestrowała i tyle.

Na chwilę obecną jest moim zdaniem ok!. Podczas limfadenektomii  unicestwiono ten zaraczony, a w jaki sposób, że go nie było w hist.pat ? Chyba w podobny jak ten mój przedkrzyżowy. I obym się nie mylił.
A jak już tak bardzo  chcecie wiedzieć co  i jak, to sposób jest prosty. Znasz go doskonale tak jak i ja - nazywa się " stop-Bikalutamid- na 30  dni "  i wszystko jasne.
Jest dobrze i tak trzymać.

Pozdrawiam.
   Kris

P.S. A u mnie, to dopiero zaczyna się dziać- o PSA już wiecie no to dzisiaj żeby mi było weselej odebrałem opis TK - i co? a no d..a zimna, bo nawet nie tylko blada. Rozsiew do kolejnych 4 węzłów chłonnych zaotrzewnowych okołoaortalnych . Jutro opiszę więcej ( zakładam także już swój wątek- czas ucieka niestety  mruganie, puszczanie oczka  )
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Wznowa po prostatektomii i radioterapii ratującej - przez Kris - 25.01.2016, 20:37:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości