RAK PROSTATY POMOC - Forum
Bądź czujny w wieku <50 lat. - Wersja do druku

+- RAK PROSTATY POMOC - Forum (https://rakprostatypomoc.pl)
+-- Dział: Rak Prostaty – i co dalej? (https://rakprostatypomoc.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Przed i po diagnozie - Przebieg i efekty leczenia (https://rakprostatypomoc.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Bądź czujny w wieku <50 lat. (/showthread.php?tid=43)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Bądź czujny w wieku &lt;50 lat. - Kris - 04.09.2017

Chciałbym poinformować Wszystkich, że nasz Cris jest już po szpitalu w domku. zadowolenie, uśmiech 
Życzmy mu jak najszybszego powrotu do zdrowia.
Krzysiu jesteśmy z Tobą. Heart 
I pamiętaj, ..." Nie Jesteś Sam"

Pozdrawiam
   Kris.


RE: Bądź czujny w wieku <50 lat. - cris - 05.09.2017

No tak. Jestem w domu, choć nie wszyscy wiedzą co przeżyłem w ostatnim tygodniu.
Zrobiłem sobie prezent na 50 - te urodziny i o mało nie zapłaciłem tego ..... życiem.
25.08 (piątek) powinienem przyjąć 4 kurs CHT II linii.
Niestety ( a może dobrze) nie podano mi jej w związku z pogorszonymi parametrami krwi.
Głównie chodziło o płytki krwi. Wynik 51 x 10^3 ul przy normie minimalnej 125 x 10^3 był dramatyczny. Pozostałe parametry również poniżej normy. Decyzja - wstrzymujemy na tydzień wlewy i poprawiamy wyniki krwi.
Przez weekend - ogólne osłabienie, bóle głowy itp i przeróżne pomysły co się może dziać.
W poniedziałek 28.08. domowe odwiedziny lekarza rodzinnego, który wypisał kilka skierowań .... na wtorek 29.08.

W nocy kilka krotne wymioty.
Rano .... dramat nie wiem co się dzieje wokoło mnie. Nie poznaję ludzi,nie mówię logicznie itp.
Wizyta na SOR w szpitalu powiatowym. Transfuzja krwi i zlecenie TK głowy, bo płytki już spadły do 31 x 10 ^3
O wynikach wiem i opisuję jedynie z dokumentów lub z relacji najbliższych, bo "urwał " mi się film na pełne trzy dni.
TK wykazał obraz przewlekłego krwiaka podtwardówkowego z elementami świeżego krwawienia po stronie lewej z przemieszczeniem układu komorowego.
Wtorek 29.08. pozostaję nieprzytomny w Szpitalu, przy łóżku zrozpaczona rodzina.
Walczymy o życie. Lub inaczej ja - nieprzytomny, bez świadomości co się dzieje wokół mnie i rodzina biegająca z kąta w kąt, szukająca pomocy.
Środa 30.08 - jest decyzja - karetka do Szpitala Specjalistycznego, a tam trepanacja czaszki po wcześniejszym przetoczeniu płytek krwi, których na razie ..... nie ma. Gorące godziny nocne w oczekiwaniu i bezradności. Syn dostaje białej gorączki. To pierwszy jego kontakt młodego pokolenia z rzeczywistością i służbą zdrowia.
Są płytki krwi - możemy (oni) przystąpić do  operacji.
Piątek 01.09. dodatkowy TK oceniający skuteczność przeprowadzonych nocnych działań.
Ja powoli odzyskuję świadomość i zbieram informacje o trzech dniach mojej absencji w świecie żywych.
Telefony do Was, którzy jakimś Wam znanym sposobem podejrzewacie niepokojące informacje.
Sobota 02.09 - zbieram siły i obserwuję skutki spustoszenia krwiaka.
Niedziele 03.09. - coraz dłuższe spacery. 200 - 300 m to spory sukces.
Poniedziałek 04.09 - wypis do domu, choć kilku chciało mnie jeszcze zostawić jeden dzień.

Jestem w domu. Chyba nie do końca świadomy spod jakiego topora uciekłem.
Pozostaje miliony pytań.... bez odpowiedzi. Czy musiało do tego dojść?
Kto popełnił błędy? Co dalej?


RE: Bądź czujny w wieku &lt;50 lat. - latarnik - 05.09.2017

HORROR....! 
Aż trudno w to wszystko uwierzyć...
Ale najważniejsze, że największe zagrożenie już poza Tobą.....
Teraz staraj się maksymalnie odpoczywać i dużo spać.... Tzn. nie taki propagowany masowo aktywny wypoczynek /odpoczynek/, tylko bierny, Krzysiu bierny!
I najważniejsze, że już w domu, wśród najbliższych....
Trzymaj się Krzyś i wracaj do co najmniej  przyzwoitej formy!
IiP


RE: Bądź czujny w wieku <50 lat. - Armands - 05.09.2017

Mieliśmy wiedzę, że jesteś w trudnej sytuacji, ale teraz w relacji z pierwszej ręki, wyłania się pełny obraz dramatu. Kurcze, czym są nasze dzienne sprawy wobec tego co doświadczyłeś... doświadczyła Twoja rodzina.

(05.09.2017, 00:26:42)cris napisał(a): Jestem w domu. Chyba nie do końca świadomy spod jakiego topora uciekłem.
Pozostaje miliony pytań.... bez odpowiedzi. Czy musiało do tego dojść?
Kto popełnił błędy? Co dalej?

No własnie... co dalej? To najważniejsze pytanie... ale jakże trudne.

Krzysiu wracaj do sił... jesteśmy z Tobą.

E i J


RE: Bądź czujny w wieku <50 lat. - Niki - 05.09.2017

Krzysiu po Twoim wpisie z 25 .08,że wszystko się zmieniło czekaliśmy na wieści od Ciebie.Nie spodziewaliśmy się,że będą tak dramatyczne.
Przez cały czas nieobecności Twojej na forum myślami byliśmy przy Tobie.Dobrze ,że jesteś już w domu.
Wracaj do sił.Ściskamy gorąco.
L i M


RE: Bądź czujny w wieku <50 lat. - ewelinka - 05.09.2017

takze czekalam na wiesci od 25.08. Bardzo trzymam kciuki i duzo sily zycze !!


RE: Bądź czujny w wieku &lt;50 lat. - dago - 05.09.2017

Cris - jesteśmy z Tobą! Serdecznie  pozdrawiamy i mamy nadzieję,że był to jedynie  malutki incydent w Twoim procesie leczenia. Życzymy dużo zdrówka i dobrej energii. Wyjdziesz i to szybko na prostą - ale najpierw daj organizmowi trochę odpocząć. Trzymaj się cieplutko !!!!!!!!!!!


RE: Bądź czujny w wieku &lt;50 lat. - Jurczas - 06.09.2017

Trzymaj się Cris jest dobrze a będzie bardzo dobrze jestem z Tobą całym serem i duchem pozdrawiam serdecznie życząc duuuuużo zdrówka i wytrwałości ..
Jurczas..


RE: Bądź czujny w wieku <50 lat. - piowoj - 06.09.2017

Trzymaj się Krzysiu, cóż więcej można napisać. Jesteśmy z Tobą.


RE: Bądź czujny w wieku <50 lat. - AParsley - 06.09.2017

Krzysiu,
Opatrzność czuwa nad Tobą; i mam nadzieję, że to taki "wypadek przy pracy". Zdrowia i wytrwałości
Pozdrawiam AParsley


RE: Bądź czujny w wieku <50 lat. - Edward - 06.09.2017

(05.09.2017, 00:26:42)cris napisał(a): Pozostaje miliony pytań.... bez odpowiedzi. Czy musiało do tego dojść?
Kto popełnił błędy? Co dalej?

Krzysiu,
kiedy odzyskasz siły, to musisz spróbować na te pytania znaleźć odpowiedź. Przede wszystkim skąd to paskudztwo się wzięło i dlaczego nie zostało wcześniej wykryte? I najważniejsze pytanie: co dalej?
Wydaje się, że kuracja, którą aktualnie przechodzisz uaktywniła krwiaka (elementy świeżego krwawienia) i nasuwa się pytanie laika, czy może przed tak agresywnym leczeniem nie powinno się wykonywać TK/MRI głowy pacjenta? Stan jamy brzusznej z powodu badań po RP jest zwykle dobrze rozpoznany, ale głowa niestety nie.
Wracaj do zdrowia. Nasze dobre myśli są z Tobą.
Wanda i Edward


RE: Bądź czujny w wieku &lt;50 lat. - marek - 06.09.2017

Wierzę i wiem że jesteś silny i ten kryzys musiał kiedyś nastąpić
ale teraz widać że powoli będzie tylko lepiej
pzdr,M


RE: Bądź czujny w wieku &lt;50 lat. - bogdan - 06.09.2017

Wczoraj rozmawiałem ze swoim onkologiem na temat Crisa, praktycznie zawsze jak rozmawiam z dr. to wspominam o Krzysiu.
Mój onkolog zna historię Krzysia, poinformowałem go, że kolega jest w szpitalu z powodu wystąpienia krwiaka w mózgu
i że ilość płytek spadła 4 krotnie do 31tys. Bez dłuższego zastanowienia odpowiedział, że przyczyną wystąpienia krwiaka z dużym prawdopodobieństwem była właśnie niska płytkowość. Prawie na pewno nie było przyczyną krwiaka jakiś wcześniejszy uraz głowy.

Krzysiu odbuduj płytki i wracaj do formy, bo musisz znowu dokonać wyboru, kolejnego wyboru.
Wiesz o czym mówię.

Odpoczywaj i nabieraj sił.

Do zobaczenia we Włocławku, w co nie wątpię.


RE: Bądź czujny w wieku &lt;50 lat. - bogdan - 10.09.2017

Puk, puk jutro mija tydzień jak wróciłeś do domu po wyjściu ze szpitala.

Jak się czujesz Krzysiu?


RE: Bądź czujny w wieku &lt;50 lat. - Kris - 11.09.2017

Witam.
Pozwólcie moi drodzy, że w wątku Crisa przekażę nie koniecznie dobrą wiadomość o jego stanie zdrowia. smutny 
Cris od piątku jest ponownie w szpitalu- dopadły go zawroty głowy i wymioty. Miał badaną krew i jej parametry po raz kolejny znacznie się pogorszyły. W szczególności znowu bardzo niskie są wartości płytek krwi. Miał podane  płytki, ale niczego to nie zmieniło, a wręcz przeciwnie. Cała sytuacja pogorszyła się na tyle, że powróciła kwestia kolejnego krwiaka potwierdzonego w badaniu TK i miał po raz wtóry operacyjnie usuwaną zmianę. Ma wyprowadzone na zewnątrz dwa dreny do ewentualnego ściągania nowo powstających zmian . Obecnie jest na Oddziale Intensywnej Terapii i przebywa w śpiączce farmakologicznej smutny . To są wiadomości które dzisiaj otrzymałem po rozmowie z jego synem.

Jak tylko będę wiedział więcej o stanie zdrowia Krzysia, to na pewno Was o tym poinformuję.
Proszę Was Wszystkich o wsparcie Crisa i modlitwę w intencji jego powrotu do zdrowia.
   Kris.


RE: Bądź czujny w wieku <50 lat. - ewelinka - 11.09.2017

smutny smutny


RE: Bądź czujny w wieku &lt;50 lat. - Dunolka - 11.09.2017

Szok.
Rozmawiałam z nim w piątek, przed transfuzją. Miało być lepiej, ech...

I teraz pytanie  - czy te parametry krwi "lecą" z powodu chemii, czy nowotworu?
Jeśli tylko z powodu chemii, to Cris da radę, wierzę w to.


RE: Bądź czujny w wieku &lt;50 lat. - dago - 11.09.2017

Wierzymy,że i tym razem Cris stanie na nogi. Przecież to góral z krwi i kości, poza tym sportowiec!!! Do końca nie poznany jest organizm ludzki, jego możliwości. Śpiączka farmakologiczna wiele może mu pomóc, w końcu lekarze wiedzą co czynią. Czekamy na dobre wieści ,a teraz otaczamy Crisa i jego Rodzinę modlitwą w intencji szybkiego powrotu do zdrowia. Serdeczne pozdrowienia dla Żony Crisa. Będzie dobrze , musi być !!!!!!!!!!!


RE: Bądź czujny w wieku <50 lat. - canaletto - 11.09.2017

Cris trzymaj się. Przesyłam Tobie moje dobre fluidy.


RE: Bądź czujny w wieku &lt;50 lat. - latarnik - 11.09.2017

A ja rozmawiałem z Krzysiem we czwartek.....
Mimo całej już wtedy kiepskiej sytuacji wybierał się chłopak do Michelina....
To twardziel, charakterniak, musi dać radę przezwyciężyć ten poważny kryzys...
I on to zrobi!!! Jak wszyscy, gorąco w to wierzę!!!!