Skaczące PSA
#21
A ja dalej nie wiem czy moja biopsja to była ślepa czy fuzyjna
A tak prawdę pisząc ze są jej 2 rodzaje to od Ciebie kolego zadowolenie, uśmiech dziś się dowiedziałem.
Oczywiście dalej kontrolujemy sie zadowolenie, uśmiech
Odpowiedz
#22
Dobra wiadomość!
Super!

Hammer, mamy już swoje lata, i wiemy, że w życiu niczego nie można być pewnym, ale z drugiej strony doświadczenie
życiowe mówi nam też, że:
1. Martwić się jest sens dopiero wtedy, gdy jest konkretny dowód na powód do zmartwienia.
"Na zapas" nie ma sensu, bo los ma zwyczaj kopać nas z niespodziewanej strony.
2. Niemniej trzeba zachować czujność, robić swoje, w tym przypadku  - badać się w wyznaczonych przez lekarza terminach.

No i oczywiście:
3. Dawać znać na forum, co i jak.
Czytelnicy - szczególnie ci nowi  - powinni wiedzieć, że nawet jeśli są powody, by podejrzewać raka, to tego raka często, nawet najczęściej, nie ma.
Odpowiedz
#23
(26.11.2022, 10:42:55)Dunolka napisał(a): Dobra wiadomość!
Super!

Hammer, mamy już swoje lata, i wiemy, że w życiu niczego nie można być pewnym, ale z drugiej strony doświadczenie
życiowe mówi nam też, że:
1. Martwić się jest sens dopiero wtedy, gdy jest konkretny dowód na powód do zmartwienia.
"Na zapas" nie ma sensu, bo los ma zwyczaj kopać nas z niespodziewanej strony.
2. Niemniej trzeba zachować czujność, robić swoje, w tym przypadku  - badać się w wyznaczonych przez lekarza terminach.

No i oczywiście:
3. Dawać znać na forum, co i jak.
Czytelnicy - szczególnie ci nowi  - powinni wiedzieć, że nawet jeśli są powody, by podejrzewać raka, to tego raka często, nawet najczęściej,  nie ma.

Dziękuje - w chwili obecnej jestem pod dobra opieka

Jak to mówiła moja babcia  -CZŁOWIEK LECZONY UMIERA KILKA RAZY--- NIE LECZONY RAZ ...
Odpowiedz
#24
Witam serdecznie 
Otrzymałem opis biopsji PROSTATY . 
Wiem,ze na papierze nie ma skurwiela - natomiast te cyferki nic mnie nie mówią.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#25
Te cyferki nikomu z wyjątkiem histopatologa nic nie mówią.
Pobrano 6 bioptatów... po trzy z każdego płata prostaty. Tak to widzę na tym dokumencie.
Standardowo pobiera się 12 bioptatów według schematu, chociaż są odstępstwa od tej reguły
Cytat:Liczba pobieranych wycinków może być różna i waha się od kilku do ponad 20. Standardowo podczas biopsji pobiera się 12 wycinków, jednak decyzja o ich liczbie w każdym przypadku jest indywidualnie podejmowana przez urologa i uzależniona od wielu czynników, takich jak wiek i stan zdrowia Pacjenta, wynik badania palcem przez odbytnicę, wynik PSA, wielkość prostaty, czy aktualnie wykonywana biopsja jest pierwszym, czy też kolejnym badaniem.
Tak to opisano na stronie jednego z ośrodków, które takie biopsje przeprowadza.

Co do wniosku, to zapytam, czy to cały dokument z biopsji?

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz
#26
Bardzo proszę 
Jeszcze jest ten opis 
Wycinam ze względu ze sa podpisy lekarzy
Pozdrawiam


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#27
Teraz widać, że jednak było po sześć bioptatów na płat, czyli standard.
BPH - Benign Prostatic Hyperplasia, zwany inaczej łagodnym przerostem gruczołu krokowego, ale o tym wiedzieliśmy już wcześniej.
No to tyle odnośnie wyniku biopsji, ale przypomnę o zachowaniu czujności i regularnym badaniu PSA.

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz
#28
(13.12.2022, 15:08:04)Armands napisał(a): Teraz widać, że jednak było po sześć bioptatów na płat, czyli standard.
BPH - Benign Prostatic Hyperplasia, zwany inaczej łagodnym przerostem gruczołu krokowego, ale o tym wiedzieliśmy już wcześniej.
No to tyle odnośnie wyniku biopsji, ale przypomnę o zachowaniu czujności i regularnym badaniu PSA.

Pozdrawiam
Armands

b.dziękuje 
Wpisany jestem pod stalą kontrole urologiczną. 
Od kiedy miałem usunięty kamień z nerki przez cewkę moczowa moje PSA wariuje .
Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
#29
Dzień dobry Wszystkim.
Przekazując moja historie ze skaczącym PSA
No coz ciągle stany alarmowe...
Będąc na wizycie kontrolnej lekarz urolog karze mi dalej sie kontrolować bo 2 wyniki patolki nie wykryły dziada .
Wspomniałem- ze jak cos to tym razem jestem gotów zrobić biopsje fuzyjna,
odpowiedziano mi ze B.fuzyjna tez nie jest do końca pewna chodzi o jakieś zamazane obrazy -czy cos w tym stylu- ja nie mam głowy do tych określeń medycznych.
I co o tym myśleć skoro taki szpec mówi o niej tak?
Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości