Tomek 45 lat
(03.02.2023, 12:55:54)tomek27m napisał(a): Dzisiejszy wynik PSA <0,008

 Super wiadomość!
Cieszymy się razem z tobą.
Wszystkie inne problemy przestają być ważne. zadowolenie, uśmiech
Odpowiedz
Dunolka zrobiłem sobie tez badanie wątroby bo trochę tych tabletek spożywam , a zaczęło mnie piec w żołądku i okazało się ze mam podwyższony ALT 69 .
Odpowiedz
Super

Pozdrawiam AParsley
Rocznik 1961
PSA przed RP 15,41 ng/ml, LRP 19/11/2014, RT 05-06/2015.
PSA od 08/2017 do teraz <0,006 ng/ml.

Moja historia
Odpowiedz
(04.02.2023, 00:36:18)AParsley napisał(a): Super

Pozdrawiam AParsley

Dziekuje
Odpowiedz
(03.02.2023, 17:51:09)tomek27m napisał(a): Dunolka zrobiłem sobie tez badanie wątroby bo trochę tych tabletek spożywam , a zaczęło mnie piec w żołądku i okazało się ze mam podwyższony ALT 69 .

Tomku, zgłoś problem lekarzowi rodzinnemu, dostaniesz skierowanie na potrzebne badania.
Nie lekceważ sprawy wątroby.
Odpowiedz
Gratulacje.
Wynik poniżej progu wykrywalności, czyli taki najbardziej oczekiwany po prostatektomii.
Niech tak pozostanie!

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz
(04.02.2023, 12:10:38)Armands napisał(a): Gratulacje.
Wynik poniżej progu wykrywalności, czyli taki najbardziej oczekiwany po prostatektomii.
Niech tak pozostanie!

Pozdrawiam
Armands

Dziękuję.
Odpowiedz
Super Gratulacje.
Odpowiedz
(04.02.2023, 19:48:50)Sebek78 napisał(a): Super Gratulacje.

Dziękuje.
Odpowiedz
Witam,
Byłem parę dni temu w kontroli i wszystko, wyniki ok , usg ok.
Ale pojawił sie inny problem , zacząłem bardzo szybko przybierać na wadze jak nigdy. Przez całe moje życie byłem szczupły, nie miałem problemu z nadwaga. Ale od kilku tygodni nabieram na wadze i to co tydzien. Od grudnia przytyłem 10 kg szok nigdy tyle nie ważyłem. Czym to może być spowodowane ?
Odpowiedz
Tomek a ty aktualnie jesteś na zwolnieniu lekarskim, czy już aktywny zawodowo?
Może to zmiana trybu życia odpowiada za wzrost wagi? Mniej ruchu, więcej jedzenia...
A nie masz zastoju wody w organizmie? Nie puchniesz? Bo bywa, że po operacjach gdzie narusza się układ limfatyczny pojawiają się obrzęki zastoinowe.

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz
Cześć 

Zacząłem juz pracować od dwóch tyg. ale tylko delikatne sprawy , nic ciężkiego i męczącego. Stanowczo mam mniej ruchu niz wcześniej.  Fakt zacząłem na twarzy wyglądać nieco jakby pączuś. A czy mogę tez mieć te zmiany po tabletkach na erekcję ?
Odpowiedz
Pewnie stosujesz jakiś lek zawierający tadalafil. Raczej nie powinien dawać takich efektów ubocznych jak zastój wody w organizmie, ale zapisując ten lek, lekarz powinien wziąć pod uwagę ewentualne niedomaganie nerek, czy też zastoinową niewydolność serca. O ile coś takiego ciebie dotyczy.
Może warto z tym problemem udać się do lekarza POZ?

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz
Zapisałem się do lekarki na poniedziałek. Moja doktorka to nawet nie chciała mi wystawić dalej L4 , wogole z lekarzami POZ są problemy bo nie chcą wystawiać skierowan na badania itp.
Odpowiedz
(01.03.2023, 17:20:55)tomek27m napisał(a): Zapisałem się do lekarki na poniedziałek. Moja doktorka to nawet nie chciała mi wystawić dalej L4 , wogole z lekarzami POZ są problemy bo nie chcą wystawiać skierowan na badania itp.

Niestety ich też obowiązują jakieś limity badań specjalistycznych. Lepiej już jest kiedy jesteś pod opieką specjalistów.
Ja ma szczęście mam dostęp do pakietu medycznego jednego z największych graczy na rynku usług medycznych i mimo opłacanej co miesiąc składki uważam, że jednak warto.
Właśnie dziś byłem na badaniu krwi i pani pobrała aż siedem fiołek krwi do badań.
Będzie co czytać jak dostanę wyniki mruganie, puszczanie oczka

Powodzenia na wizycie!

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz
No ja tez płace składki na NFZ , 9% to uwierz mi ze opieke lekarska w tej kwocie to powinienem miec w domu ;-))
Odpowiedz
(02.03.2023, 06:01:03)tomek27m napisał(a): No ja tez płace składki na NFZ , 9% to uwierz mi ze opieke lekarska w tej kwocie to powinienem miec w domu ;-))

To jest wykonalne, ale pod warunkiem, że żona lekarka, córka lekarka, syn lekarz... Big Grin

Miłego dnia
A.
Odpowiedz
Miłego.
Odpowiedz
Witam wszystkich

Jestem po wizycie u mojego lekarza operatora i musze przyznać ze wyszedłem od niego bardzo szczęśliwy. Doktor wyjaśnił mi wszystko , trwało to ponad 30 min , jak operował , co udało mu się wyciąć i jak to zrobił, omówił wynik histo oraz co dalej będziemy robić. PSA nadal nieokreślone, mocz idealnie trzymany, a co do erekcji to pomału ćwiczę i sa efekty ;-))) Dlaczego szczęśliwy ? A to dla tego ze doktor po rozmowie ze mną zaznaczył ze w moim przypadku wznowa biochemiczna wynosi ok 15 % a to jak dla mnie super widomość.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Tomku cieszymy się razem z tobą. Z każdym miesiącem powinno być coraz lepiej.
Wiadomo, że trzeba zachować reżim badań i czujność.

Co do rokowań to możesz to samemu określić poprzez tzw. nomogramy rakowe. Oczywiście wszystko jest oparte na statystykach, a wiadomo jak z nimi jest.
Są dostępne na stronie https://www.mskcc.org/nomograms/prostate
A w naszym oddzielnym dziale i wątku jest świetna instrukcja jak się nimi posługiwać. Wykonał ją nasz nieodżałowany kolega śp. Andrzej nick Mrakad.
Poniżej link do tego wątku
https://rakprostatypomoc.pl/showthread.php?tid=158

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości