Rak prostaty PSA 9
#41
dziękuję wszystkim za odp ….no właśnie tak jak pisze Dunolka mi też raz zaproponowano „baczną obserwację „czyli tak jak w moim przypadku te wszystkie wyniki są o kant …roztluc albo faktycznie to nie moje wyniki …
Odpowiedz
#42
Na środową wizytę u lekarza weź wyniki rezonansu, PET-a i biopsji.
Po prostu spytaj, czy nie ma pomyłki.


Jeśli możesz, prześlij mi na priva ten wynik PET, i wypis ze szpitala.
Odpowiedz
#43
(24.03.2024, 21:23:26)Dunolka napisał(a): Na środową wizytę u lekarza weź wyniki rezonansu, PET-a i biopsji.
Po prostu spytaj, czy nie ma pomyłki.


Jeśli możesz, prześlij mi na priva ten wynik PET, i wypis ze szpitala.

ok wysyłam …a w środę na wizycie napewno przedstawię wyniki lekarzowi bo coraz więcej jest wątpliwość !?

(24.03.2024, 22:03:01)Mariusz69 napisał(a):
(24.03.2024, 21:23:26)Dunolka napisał(a): Na środową wizytę u lekarza weź wyniki rezonansu, PET-a i biopsji.
Po prostu spytaj, czy nie ma pomyłki.


Jeśli możesz, prześlij mi na priva ten wynik PET, i wypis ze szpitala.

ok wysyłam …a w środę na wizycie napewno przedstawię wyniki lekarzowi bo coraz więcej jest wątpliwość !?
Odpowiedz
#44
Witam wszystkich …jestem po wizycie pooperacyjnym w przychodni,niestety opis pooperacyjny to nie pomyłka !!! T3b lekarz kazał cierpliwie czekać na wynik histopatologiczny i najważniejszy pierwszy wynik psa po operacji …lekarz wyciął to co mógł i to co mu podpadało !!!…usunięto cewnik,ale mam pytanie bo ni trzymam moczu !…czy tak to jest zaraz po usunięci cewnika czy jest coś nie tak ?
Odpowiedz
#45
Z trzymaniem moczu po wyjęciu cewnika jest rożnie. Pytanie jest jak nie trzymasz ? Czy jest to całkowite nietrzymanie czy po prostu czasami cos poleci przy siadaniu , przy kucaniu , przy kaszlu itp
Odpowiedz
#46
Tak jak napisał tomek27m, bywa różnie. Ja np odczuwałem podczas mikcji szczypanie, pieczenie, kilka kropel również bywało ze pociekło zaraz po oddaniu moczu + trochę częstsze wizyty w toalecie. Po ok tygodniu wszystko przeszlo i wróciło do normy.
Oczywiście jeśli coś Ciebie niepokoi powinieneś skonsultować się z lekarzem, chociażby po to żeby uspokoić niepokój.
Odpowiedz
#47
(27.03.2024, 22:17:10)Mariusz69 napisał(a): Witam wszystkich …jestem po wizycie pooperacyjnym w przychodni,niestety opis pooperacyjny to nie pomyłka !!! T3b lekarz kazał cierpliwie czekać na wynik histopatologiczny i najważniejszy pierwszy wynik psa po operacji …lekarz wyciął to co mógł i to co mu podpadało !!!…usunięto cewnik,ale mam pytanie bo ni trzymam moczu !…czy tak to jest zaraz po usunięci cewnika czy jest coś nie tak ?



cyt

Czas występowania nietrzymania moczu po zabiegu usunięcia prostaty jest zróżnicowany wśród pacjentów, ale średnio inkontynencja może utrzymywać się przez kilka-kilkanaście miesięcy. Szansą na przyspieszenie procesu odzyskiwania kontroli nad trzymaniem moczu jest regularne wykonywanie ćwiczeń mięśni dna miednicy.

To może potrwać nawet rok ale bez stresu.
U  mnie trwało 6-8 tygodni i schodziło do zera przez kilka miesięcy.
Ale ćwiczenia były konieczne i jest ok.
Jak ćwiczyć mięśnie Kegla po operacji prostaty?


info



Ćwiczenia po zabiegu prostatektomii:

Przy zmianie pozycji do siadu lub stania aktywujemy mięśnie dna miednicy, unosząc je delikatnie na wydechu i utrzymujemy delikatnie napięte przez cały czas zmiany pozycji (oddychamy), następnie spokojnie rozluźniamy. Każde ćwiczenie powtarzamy od 3 do 5 razy.






walcz 
Jędrek

ps 
Mój stan pooperacyjny pT3b N1 M1a GL 3+4 a było to w 2012 
Czyli walcz i dbaj o psychikę to także wspiera bliskich. zadowolenie, uśmiech
Odpowiedz
#48
dzięki za odp …dziś już jest trochę lepiej z trzymaniem moczu, myślę że z dnia na dzień będzie lepiej .Jedna myśl tylko mi nie daje spokoju …wynik PetPsma ,biopsja,RM,scytografia ,usg,badania (na każdej wizycie ) Dre Gleason3+3 i żadne nie pokazało takiego masywnego nacieku !!!
Odpowiedz
#49
Witam wszystkich …dziś po godz 15 otrzymałem wynik rozpoznania histopatologicznego …Rak sterczą cT2aN0MX Dwa węzły chłonne bez przerzutu raka ,granice cięcia bez nacieku raka,utkanie sterczą bez nacieku raka ,Gruczolakoraka stercza 6(3+3)Utkanie raka zajmuje mniej niż 50%przekroju płata prawego.Rak nie nacieka torebki sterczą ,nie dochodzi do radialnej granicy preparatu Brak cech angio- i neuroinwazji ….jest dobrze !
Odpowiedz
#50
Uff!!!
Podtrzymuję swoją wersję, że popie... tzn. pomylono wypisy.
Nie wierzę bowiem, że operator, mając na podglądzie powiększenie okolicy operowanej, mógł widzieć co innego, niż było.
Najważniejsze, że jest dobrze.
Odpowiedz
#51
No i gitara.
Spokojnych Świąt, tak tylko dla formalności.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości