Operacja robotem Da Vinci
#1
Witam. Czy ktoś miał operację robotem Da Vinci na NFZ? W jakim ośrodku?
Wujek jest załamany diagnozą raka, dostał namiary na lekarza we Wrocławiu, który wykonuje takie operacje, ale po wizycie prywatnej u lekarza okazało się, że może czekać na taką operację nawet pół roku. Chciałabym pomóc wujkowi.
Pomóżcie.
Odpowiedz
#2
Witaj Justka,

Napisz coś więcej o samej diagnozie, w jakim wieku jest wujek, jakie było ostatnie PSA i z kiedy, jakie badania były wykonywane, na podstawie których został zdiagnozowany rak ?
Czy wiecie coś na temat operatora, który przeprowadziłby operację - Wrocław był pierwszym ośrodkiem w Polsce, który miał robota Da Vinci, ale przez wiele lat urządzenie nie było wykorzystywane w leczeniu prostaty.

Pozdrawiam AParsley
Rocznik 1961
PSA przed RP 15,41 ng/ml, LRP 19/11/2014, RT 05-06/2015.
PSA od 08/2017 do teraz <0,006 ng/ml.

Moja historia
Odpowiedz
#3
Mamy tu forumowicza, który był operowany robotem daVinci w Szczecinie, u prof. Słojewskiego, na NFZ.
Jak dotychczas - pełny sukces (odpukać).
Seba na pewno się odezwie.

To jego wątek:
https://rakprostatypomoc.pl/showthread.php?tid=649
Odpowiedz
#4
Witam, byłem  operowany  w szczecinie. Prof.  przyjmuje prywatnie w Sonomedzie  w Szczecinie na ul. Bandurskiego. Jak coś to służe pomocą
Odpowiedz
#5
(12.05.2022, 10:24:06)Sebek78 napisał(a): Witam, byłem  operowany w Szczecinie. Prof.  przyjmuje prywatnie w Sonomedzie  w Szczecinie na ul. Bandurskiego. Jak coś to służe pomocą

Akurat szpital w Szczecinie i operator, który ciebie operował z wykorzystaniem robota Da Vinci plasuje się w TOP 3 odnotowanych zabiegów prostatektomii.

Ciekawy artykuł na temat wyceny zabiegów prostatektomii i które ośrodki przodują w klasyfikacji wykonanych zabiegów można znaleźć w wątku

https://rakprostatypomoc.pl/showthread.p...0#pid17560
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz
#6
(11.05.2022, 20:29:19)justka81 napisał(a): Witam. Czy ktoś miał operację robotem Da Vinci na NFZ? W jakim ośrodku?
Wujek jest załamany diagnozą raka, dostał namiary na lekarza we Wrocławiu, który wykonuje takie operacje, ale po wizycie prywatnej u lekarza okazało się, że może czekać na taką operację nawet pół roku. Chciałabym pomóc wujkowi.
Pomóżcie.
Odpowiedz
#7
Mieliśmy ten dylemat miesiąc temu.  Z tego co wiem w szpitalach publicznych jest tych robotów kilka czy kilkanaście ale  zabiegi w ramach  NFZ są wykonywane zdaje się od kwietnia zeszłego roku. Obdzwoniłam kilka tych szpitali . Czas oczekiwania na operację jest różny.  Któryś z ośrodków oferował wolny termin za  3-4 miesiące - to jeszcze nie tak źle.  Ale wg mnie nie w tym tkwi główny problem - Problem, że ja nie znalazłam i nikt mi nie polecił mi doświadczonego chirurga, który te operacje w ramach NFZ wykonuje.  W większości przypadków ta metoda raczkuje i podejrzewam, że niektórzy operatorzy  mają tych operacji mało na koncie. Tak jak ktoś wspomniał sprzęt w szpitalach był ale stał niewykorzystany bo nie miał kto na nim pracować. Czytałam też,  że firma nie chciała sprzedać urządzenia za grube miliony szpitalowi,  który  nie miał wystarczająco wyszkolonej kadry - lekarza posiadającego odpowiednie certyfikaty - tak to niestety wygląda.  My zdecydowaliśmy się na operację w prywatnym szpitalu ze względu na czas,  renomę i doświadczenie lekarza. Operacja odbyła się dwa dni temu. Wszystko ponoć poszło zgodnie z planem i bez komplikacji.  Pacjent jest obolały ale to chyba normalne.  A efekty ? no cóż  ... nikt nie daje gwarancji - musimy poczekać.  Ale jak mówili wszyscy lekarze z którymi rozmawialiśmy : jeżeli  kwestie finansowe są do przejścia  lepiej zaufać komuś kto ma tych operacji na koncie kilkaset niż kilka. I tak zrobiliśmy. Mam nadzieję,  że to była dobra decyzja.  Nie twierdzę że w ramach NFZ będzie źle  - pojawienie się tych urządzeń to już ogromny postęp a każdy kiedyś zaczynał i się uczył. Mamy zdolnych i ambitnych lekarzy może są już tacy,  którzy jako takiego doświadczenia nabrali i  niedługo będą mieli ,, nabitą rękę "  - Życzę wytrwałości i powodzenia w poszukiwaniu.
Odpowiedz
#8
Dla zainteresowanych najnowsze opracowanie dotyczące wykorzystania robotyki. W rozdziale czwartym można poczytać o operacjach prostaty.
Opracowanie jest podsumowaniem obejmującym zeszły rok. Znajdziemy tu listę placówek, które przodują w ilości prostatektomii i to może dać pewne wskazówki przy wyborze ośrodka.
Jest to broszura wydana przez Fundację Onkocafe

https://www.calameo.com/books/0050634753894644b88fa

Jest też podsumowanie poprzedniego roku, czyli 2021

https://www.calameo.com/books/00506347553ac05434857
Odpowiedz
#9
Witam ja byłem operowany u doktora Petrasza w szpitalu w Gorzowie Wielkopolskim , operacja bez powikłań, wszystko wróciło do normy jeżeli chodzi o trzymanie moczu wszystko dobrze. Doktor tak ładnie wszystko zrobił ze nawet drena nie potrzebowałem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości