Jak rozwiązałem problemy ze strumieniem moczu po operacji
#1
Podobnie jak wielu z nas i ja nie uniknąłem problemu częstego oddawania moczu związanego z zarastaniem złącza pęcherza z cewką moczową na skutek operacji usunięcia prostaty. Urolog, do którego zwróciłem się z prośbą o pomoc, zrobił badania i jak się spodziewałem zaproponował uretrotomię czyli zabieg poszerzenia złącza, ale uprzedził że rezultat takiego zabieg jest krótkotrwały. O swoim problemie wspomniałem w rozmowie z moim kolegą mieszkającym od lat w Szwecji. Okazało się że ma podobny problem, ale w Szwecji otrzymał jednorazowe cewniki przy pomocy których jest w stanie opróżniać pęcherz znacznie lepiej niż robił to w sposób naturalny. Udało mi się również w Australii zakupić podobne cewniki. Teraz zamiast co kilkanaście minut “gonić” do ubikacji i oddałaś po kilkanaście kropli moczu opróżniam, przy pomocy cewnika, pęcherz średnio co około 3 godziny.
Mam nadzieję że również w Polsce podobne cewniki są dostępne w aptekach.
Cewniki różnią się średnicą i zakończone są gumką o różnych kolorach w zależności od średnicy. Ja przeważnie używam najcieńszego oznaczonego kolorem czarnym, bo nie ma obawy o uszkodzenie przewodu moczowego, ale kosztem dłuższego czasu spędzonego w toalecie. Cenniki te są zamknięte w sterylnym opakowaniu i są jednorazowego użycia. Jeżeli ktoś będzie je używał wielokrotnie, bo cena jest dość wysoka, to oczywiście trzeba je starannie dezynfekować aby nie nabawić się bolesnego zapalenia przewodu moczowego, które trzeba będzie leczyć antybiotykiem. Dodatkowo zapobiegawczo lekarze zalecają brać 2 razy dziennie lek Methenamine hipperate 1g. lub podobny, które eliminują bakterie w przewodzie moczowym.
Pozdrawiam 
Włodek


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości