Lekarz pacjentem
#1
Witam! Mąż 69 lat, systematycznie chodzący do urologa w Kielcach, PSA do 4, badanie przeważnie per rectum, usg przez powłoki brzuszne. Od 2 lat wstawanie nocne na siusiu, dostał jakieś tabletki, nie pamiętam nazwy, miało być wszystko ok, przerost prostaty. W grudniu 2020 zatrzymanie moczu, silne bóle. Środki rozkurczowe, cipronex, jakoś przeszło. Zmusiłam go do zrobienia MR miednicy, oczywiście prywatnie.
8.02.2021. Gruczoł krokowy obj.81ml.Strefa obwodowa o niejednorodnych wartościach sygnału w obrazach T2 zależnych. Obszary o silnejrestrykcji dyfuzji: A.PP szczyt środek, PZp/pm o wym.20x12mmm/PI-RADS 5/ cechy inwazji poza torebkę
                                        B.PL,                5X3mm/PI-RADS-4
Pęcherzyki nasienne bez cech naciekania, naczyniowo-nerwowe po stronie prawej cechy naciekania. Węzeł chłonny przedkrzyżowy 10x12mm. Robimy prywatnie PET PSMA, potwierdzenie raka prostaty, prawd. przerzut do kości biodrowej prawej i węzeł przedkkrzyżowy.
Wizyta u urologa, skierowanie na biopsję fuzyjną celowaną. A-rak zrazikowy gleason4+4/ 40% wycinka/, B rak zrazikowy gleason4+4, 5% powierzchni. Wizyta u profesora Chłosty i jeszcze kilku lekarzy. Ostatecznie leczenie w Poznaniu. Psa 9,6. Powtórny MR, opis jw, ale przerzut do kości biodrowej lewej i na L-5. Apo-flutam, po 2 tygodniach diphereline.
8maja br prostatektomia z rozszerzoną limfadektomią miedniczą. Węzły chłonne biodrowe zew.i wew. ,zasłonowe i biodrowe bez zmian nowotworowych. Węzeł przedkrzyżowy -fragment tkanki tłuszczowej i mięśniowej gładkiej. 
Resekowany gruczoł krokowy o wym. 6x5x3,5 cm wraz z pęcherzykami nasiennymi. masa 74g. Naciek obejmuje oba płaty, ognisko przekracza torebkę gruczołu, lecz nie dochodzi do zaznaczonej tuszem linii cięcia. Zwraca uwagę naciekanie pni nerwowych. Pęcherzyki nasienne bez zmian nowotworowych. Psa po rozpoczęciu HT 6,5, miesiąc po operacji 0,001. Skierowanie na chemię, psa 0,003/ 25-07-2021/.Chemia odłożona pani doktor stwierdziła, że badania są niejednoznaczne i dała  skierowanie na scyntygrafię/27-08/.Operację po mistrzowsku wykonał doktor Adam Nowakowski w Poznaniu. Może jeszcze powiem, że mąż jest lekarzem, a to najgorszy pacjent. Coś ktoś?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości