przerzuty do węzłów
#1
Witam wszystkich, przez rok się nie odzywałem -było w miarę ale niestety co dobre szybko się kończy.  Ostatni PET PSMA Z XII 2021-przerzuty do węzłów okołoaortalnych oraz dwóch podejrzanych -jeden przy odejściu pnia trzewnego i jeden nadobojczykowy oraz jedna zmiana w  żebrze 5. PSA 0,328. DR S. z Otwocka skierowała mnie do Gliwic aby podjąć próbę celowanej radioterapii na te miejsca. Niestety poszedłem podstawową drogą przez poradnię, a tam spuścili mnie od razu oferując HT+chemia bez zająknięcia się na temat naświetlań-"co pan tu wymyśla to jest rak rozsiany i basta a nie żadna zmiana oligometastatyczną jak stoi w skierowaniu". Wizyta w Otwocku dopiero w maju bo pani doktor S.przekonana o celowości radioterapii chce
się spotkać już po naświetlaniach - czy ktoś ma jakieś sugestie jak się dostać pod cyber knife lub podobną terapię?
Odpowiedz
#2
Cześć, Krys. Szkoda, że nie wracasz z lepszymi wieściami.
Po pierwsze  - poproś Admina, by wszystkie twoje posty zgromadził w jednym wątku.
Po drugie  - ostatni twój wynik PSA to 0,11 lipca 2020, bezpośrednio po radioterapii ratującej.
Co było dalej?
Po trzecie  - weź od razu hormonoterapię, bo bez niej rak cały czas się rozsiewa.
Po czwarte  - szukaj jednak możliwości naświetlenia.
Oligoprzerzuty to max 5 miejsc. Mieścisz się.
Może Latarnik da ci namiary na swego lekarza - naświetlał w Warszawie 1 przerzutowy węzeł.
Mój mąż naświetlał 3 przerzutowe miejsca w WCO (Poznań). Może uda ci się dostać do prof. Mileckiego,
albo do doktora Pałuckiego.
Spróbuj jeszcze prywatnie do prof. Majewskiego z Gliwic. Przyjmuje w Zabrzu.
Odpowiedz
#3
Witaj Krys,
Jeżeli chcesz spróbować podążyć moim śladem to oczywiście możesz na mnie liczyć.....
Ur.1960
PSA wyjściowe 09.2010 - 11,097 ng/ml
Prostatektomia Radykalna /klasyczna/, Obustronna Limfadenektomia Miednicza  
Wynik po RP   - GL. (2 + 4) pT2cN1
Korekta 2013  - GL. (4 + 3) pT3aN1, resekcja R1
PSA - 06.2011 /8 tyg. po RP/ - 0,02
Od 08.2013 - Bicalutamide 50 mg 
Od 04.2020 - Bicalutamide 100 mg
Od 04.2021 - Bicalutamide 150 mg
09.2021 - VMAT+CBCT
Od 12.2021 - Bicalutamide 100mg
PSA - 06.2022 - < 0,006
Od 03.2022 - Bicalutamide 50mg
Od 08.2022 - Bicalutamide - stop!
PSA - 04.2024 - 0,111
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości