Zdiagnozowany rak... co dalej?
#21
Życzę wszystkim zdrowia w nowym roku 2024
Odpowiedz
#22
Wzajemnie, sukcesów i pomyślności.
Odpowiedz
#23
Czas coś skrobnąć
A więc PSA 3,8 i to jedyna chyba dobra wiadomość
Jestem podłączony do Automatu z Morfina niestety przeżuty dają o sobie znać mialem takie bóle ze błagałem by zona mi dala noża
Miałem mieć 2 lutego przezcewkowa resekcja gruczołu krokowego niestety lekarz powiedział w takim stanie jak jestem to on tego nie zrobi półtora tygodnia w szpitalu by postawic mnie na "nogi"bedzie nowy termin
Odpowiedz
#24
Dobrze, że się odezwałeś, są tu osoby które Tobie kibicują.
Trzymaj się.
Odpowiedz
#25
Pytanie
Nie wiem czy to po morfinie ale smak mam z lekka dziwny wszystko no prawie wszystko jest slone jak cholera
Odpowiedz
#26
(04.02.2024, 17:24:54)Saxon napisał(a): Pytanie
Nie wiem czy to po morfinie ale smak mam z lekka dziwny wszystko no prawie wszystko jest slone jak cholera

Fajnie że piszesz .Czekamy na Ciebie i dobre wiadomości .
Odpowiedz
#27
Witam wszystkich
A więc jestem po przez cewkowej resekcji gruczołu krokowego. Ponoć 36 gram świństwa wycieli.
oraz miałem 5 naświetleń
W końcu po prawie 3 miesiącach usunęli mi cewnik
Cale podbrzusze, kość ogonowa bolą jak cholera, ale dobrze że mam tu automat z Morfina i jeszcze jakiś specyfik o działaniu przeciwbólowym, wiec powoli do góry
Odpowiedz
#28
Trzymaj się i wracaj do formy. Wspieramy!!!

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz
#29
Wracaj do Zdrowia
Odpowiedz
#30
Niestety waga leci strasznie w dół przed ważyłem 126kg teraz 98.5 bedzie dzis lekarz musze go o to zapytać bo jak dla mnie to jest nienormalne
Odpowiedz
#31
Boisz się, bo wiesz, że spadek wagi jest charakterystyczny dla nowotworu?
Tak, ale chodzi o "normalne" warunki, gdy pacjent chudnie, mimo tego, że odżywia się, jak zwykle,
i prowadzi tryb życia jak zwykle.

1. Czy nie jest tak, że jesz mniej, gdyż stres zabiera ci apetyt?
(To jest częste po diagnozie nowotworu).

2. Czy zmieniłeś dietę na zdrowszą, czyli mniej tuczącą?
Pijesz mniej piwa, rzadziej jesz potrawy z grilla, za to więcej  warzyw i owoców?

3. Czy mniej się ruszasz, przestałeś pracować fizycznie,  uprawiać sport?
Bierzesz leki, które cię kastrują chemicznie, więc nie masz testosteronu, stąd mięśnie mogą zanikać.
Zauważyłeś, że tkanka mięśniowa (cięższa) zmienia ci się w tłuszczową (lżejszą)?

Koniecznie skonsultuj sprawę z lekarzem, ale ten na pewno na wstępie zada ci te pytania.
Odpowiedz
#32
Stres nie zabiera mi apetytu ty smak jest dużo potraw które mnie teraz odrzucają
Piwa nie pije wogole przy takiej ilości leków (morfina itd jej podobne leki,
Grill sory teraz juz nie tknę sam zapach doprowadza mnie do wymiotów
Przestałem pracowac duzo czasu leżenia chodzenie sprawia duzy bol
Dalej biorę leki hormonalne zapomniałem w poprzednim poscie dodać PSA 0.5 wyszło gdzie początkowe to 66 lub 64 wiem teraz to już mako istotne mam tego gada i .......... nikt nie wie lub nie powie ile zostalo
Boje się bo wiem dlaczego tak chudnę
Odpowiedz
#33
Saxon, ale w sumie jesz mniej, czy nie?
Przedtem było piwo, a teraz nie?
Przedtem grilowałeś - teraz nie?

Człowiek w stresie chudnie, to normalne.

Oczywiście, że rak powoduje chudnięcie, ale to wtedy, gdy zabiera człowiekowi kalorie,
bo jest wielki, dużo tych kalorii potrzebuje, a ma własny system naczyń krwionośnych, którymi te kalorie zabiera.
U ciebie rak się zmniejsza, co widać po ładnym spadku PSA.

Może jest inna przyczyna spadku wagi, niezależna od raka prostaty.
Koniecznie spytaj lekarza.

Piszesz, że miałeś przezcewkową resekcję prostaty, potem naświetlania.
Takie usunięcie prostaty nie jest radykalne, wyjaśniono ci, dlaczego nie zrobiono prostatektomii?
Co to była za radioterapia? Ile grejów?
Odpowiedz
#34
Dzień dobry
Ponieważ jestem od tygodnia osobą, u której w rodzinie stwierdzono raka prostaty, już z przerzutami (mogę tak napisać, na postawie rezonansu i scyntygrafii - histopatologia dopiero będzie) proszę o informacje nt. operacji - kiedy jest możliwa, czy jeżeli guz wyszedł już poza pierwotne miejsce (stercze) jest rozpisany czy robią operacje. Czy może najpierw leczenie hormon, radio, i jak się zmniejszy, cofnie to może wtedy operacja.
Odpowiedz
#35
Anka,

Tak jak prosiła Dunolka, pisz w swoim wątku, tam postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania. Leczenie będzie zależało od wyników badań, a Ty na razie podałaś mało szczegółów.

Pozdrawiam AParsley
Rocznik 1961
PSA przed RP 15,41 ng/ml, LRP 19/11/2014, RT 05-06/2015.
PSA od 08/2017 do teraz <0,006 ng/ml.

Moja historia
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości