Samopoczucie po resrligo 20,8 mg
#1
Witam, mam pytanie odnośnie mojego taty 69 lat, psa wyjściowe 37, najpierw biopsja, potem tomograf, scyntygrafia kości i wreszcie PET. Diagnoza rak złośliwy prostaty z rozsiewem do węzłów chłonnych biodrowych i okołoaortalnych + 9 żebro lewe... Od 2018 roku był na apoflutam + diphereline. Miał też naświetlania. Psa ładnie spadło do 0,14. Natomiast teraz skoczyło do 16... Lekarz zmienił leki na binabic i reseligo. Reseligo podano w środę 11.12.19 i dzisiejszej nocy nic nie spał i twierdzi że bardzo boli go lewa ręka... Czy to normalne mieliście tak kiedyś? Martwię się...
Odpowiedz
#2
Ona, witaj na forum.
Co do reakcji na implant Roseligo, to ten ból lewej ręki nie pasuje mi do objawów ubocznych stosowania leku.
Jedynie dolegliwości kostno-stawowe mogły być brane pod uwagę, ale nie tak szybko po wprowadzeniu leku.
Gdyby ból się utrzymywał, to warto podjechać gdzieś do lekarza (czy na SOR) i przedstawić problem.
Życzę poprawy i skutecznego leczenia...no i oczywiście spadku PSA.

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz
#3
Reseligo to nasz stary Zoladex, niektórzy mówią, że tyle od niego gorszy, co tańszy.
Nie przypominam sobie, by ktoś na forum miał tak ostre reakcje po pierwszym podaniu tego leku,
natomiast zdarzały się takie po podaniu Diphereline.
Właśnie takie objawy  - bardzo złe samopoczucie, silne bóle  mięśni, kości, stawów.

Może organizm twego taty zareagował tak na zmianę leków? Bo pewnie każdy z nich trochę inaczej działa.
Nie wiem, czy to nie za późno na poradę, ale zasada jest taka, że pilnie powinno się zasięgnąć porady lekarskiej.
1. Najlepiej tam, gdzie podano zastrzyk.
2. Jeśli to niemożliwe, szybko iść do innego urologa, onkologa, choćby prywatnie.
3. W ostateczności na SOR.

Czy tata miał zbyt wysoki poziom testosteronu, powyżej poziomu kastracyjnego, że lekarz zmienił zastrzyk?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości