Wznowa raka prostaty po 7 latach
#1
W roku 2009 przeszedłem TURP 1 prostata wielkości 88mm , w roku 2010 biopsja i wykrycie raka glisen 3+3
W roku 2011 radioterapia 36 naświetleń , najniższy stan PSA to 0,540 , obecnie 1,960 . Na początku lipca z ośrodka onkologicznego dostaję wynik po przeprowadzonym badaniu rezonansem magnetycznym dolnej części tułowia , wynik brzmi wznowa , utkanie itd.
Czekam na swojego urologa w moim mieście co mnie prowadził przez tyle lat lecz w przychodni pod koniec lipca trafiam na pseudo urologa , który aplikuje mi zastrzyk w brzuch hormonalny.Po tym incydencie otrzymuję pismo od konsylium prof. z kliniki onkologicznej , że do wdrożenia prawidłowego ponownego naświetlania potrzebna jest biopsja .!!!! Jak temu pseudo urologowi powiedziałem i przedstawiłem decyzję konsylium  z ośrodka onkologicznego , to oznajmił że tam są niedouki a biopsji mi i tak nie zrobi.
Tydzień temu wrócił mój lekarz urolog z ( certyfikatem FEBU od 2002 roku )  od którego się dowiedziałem , że ten pan lekarz nie miał prawa mi aplikować tego zastrzyku . Teraz muszę czekać 6 a najlepiej 9 miesięcy aby zrobić biopsję !!!
Nie wiem co mam robić bo stres mnie nie odpuszcza od niemal roku , rok temu u mojej córki w Kanadzie wykryli raka piersi i tam było leczeni całe na cito , mam nadzieję będzie wszystko oki ....Lecz ja nie wiem co ze sobą zrobić , tym bardziej , że po tym zastrzyku poczułem się fatalnie !!! Czy ktoś mógł by mi podpowiedzieć co mam czynić bo ten zaufany urolog pracuje na jednym oddziale z tym panem dr. Mengele....
Pozdrawiam
W załączeniu przesyłam wynik biopsji
Coś nie wchodzi więc przepiszę go.

Badanie miednicy z kontrastem

Badanie  MR w płaszczyźnie poprzecznej , czołowej i strzałkowej w sekwencjach T1 i T2 zależnych DWI z dynamiczną sekwencją po podaniu środka kontrastowego.

Stan po TURP i oraz radioterapii raka prostaty.

Prostata o wymiarach LAT 43 mm , AP 24 mm ,CC 35 mm,  obj. 18 mm
W centralnej części rozległy ubytek miąższu po elektroresekcji.

Sygnał z miąższu o sekwencji T2- zależnej obniżony, podział strefy zatarty.
W 1/3 dolnej części stercza w podtorebkowo w płacie prawym ognisko o przekroju 15 x 9 mm z restrykcją dyfuzji i wczesnym wzmocnieniem kontrastowym, zmiana o cechach nacieku CA.
Zarysy zewnętrzne prostaty zwarte, po przebytym leczeniu, nie stwierdza się naciekania pozasterczowego .

Pęcherzyki nasienne symetryczne bez mas patologicznych.

Węzły chłonne miednicy i pachwin nie powiększone .

Pęcherz moczowy umiarkowanie wypełniony, gładkościenny.
Sygnał ze szpiku kości prawidłowy.
Obustronnie niewielkie przepukliny pachwinowe proste, wypełnione tkanką tłuszczową .
WNIOSKI: 
Obraz sugeruje wznowę miejscową nacieku neo prostaty.

lek. med. A. L.  spec. radiologii i diagnostyki obrazowej. (Dane lekarza ukryłem - bo RODO)
Wielkopolskie Centrum Onkologiczne w Poznaniu
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości