Informacje o terapiach komplementarnych, alternatywnych i niekonwencjonanych
#61
Edwardzie dzięki za komentarz
Może nie powinienem tego pisać, ale z ciekawością śledzę wątek jednego z adminów (z innego forum zajmującego się rakiem prostaty) i mam mieszane uczucia.
To że eksperymentuje na swoim ciele, to jego sprawa. Podobnie jeśli chodzi o koszta... któż bogatemu zabroni?
Ale z drugiej strony, taki przykład daje nadzieję innym. Tym bardziej zdesperowanych, szukających ostatniej... przedostatniej deski ratunku.
Naprawdę trudno mi to oceniać w kategorii "przykładu" bo wiem jak trudno być przykładem dla innych walczących.
Bo czy jeśli komuś powiem - jedź do Bydgoszczy, daj się zoperować doktorowi S., to będziesz miał takie szczęście i efekty jak u mnie, to nie jest to dawanie nadziei bez pokrycia??? Przecież ja nie mogę zagwarantować tego samego, co mnie spotkało.
A z drugiej strony, czy mogę komuś powiedzieć/napisać daj sobie siana z terapiami alternatywnymi, bo to tylko drenowanie kieszeni?
Może psyche potrzebuje kopa nadziei... tej deski ratunku?

Naprawdę wolałbym, aby przekaz był jasny... to pomaga, to szkodzi... ale wystarczy wejść na jakikolwiek portal typu wp.pl, inetria, czy onet, aby dosłownie zgłupieć od porad pseudo doktorów nie wiadomo skąd, celebryckich sposobów na życie, czy poradników żywieniowych dla debili.
Kolega wrócił niedawno z tak liberalnej Holandii i był zszokowany ilością reklam suplementów w naszych telewizjach. Tam tego nie ma!
A u nas hulaj dusza.
Źle mi się robi, gdy widzę poziom reklamowania D3 i K2 w mediach. Aż zaczynam wietrzyć spisek jak z cholesterolem.
Ja tak mam, że czym bardziej mnie ktoś czymś atakuje, kusi, namawia, to automatycznie włącza się system auto obrony. Zaczynam nabierać przekonania, że ktoś przegina. Może to nieuzasadnione, ale tak już mam.  
Wybaczcie ten emocjonalny wpis... zaraz kończę i idę do CO się kroić.

Pozdrawiam
Armands

PS. Maggie, niech tata pije! Na zdrowie.
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz
#62
Jarku, w którym CO jesteś ? Czyżbyś był w stolicy województwa a my o tym nie wiemy ?  Huh.
Serdecznie pozdrawiamy zadowolenie, uśmiech i życzymy skutecznego, bezbólowego procesu leczenia .

Chyba jednak jesteś u siebie. Twoje ostatnie zdanie brzmi "zaraz kończę i idę do CO się kroić.". Do nas byłby to kawałek drogi, nawet gdyby Jędrek z kijkami Tobie dzielnie towarzyszył i nadawał odpowiednie tempo marszruty  Big Grin.
serdeczne pozdrowienia równiez dla Jędrka i Waszych przesympatycznych Żon zadowolenie, uśmiech
Odpowiedz
#63
Danusiu, poszedłem i już wróciłem... z naszej włocławskiej filii RCO. Wróciłem cały, z małym ubytkiem skóry na plecach zadowolenie, uśmiech
Dziękuję za pozdrowienia i życzenia... Ela też dziękuję.

O efektach dzisiejszej wizyty napiszę w odpowiedniejszym dziale, czyli http://rakprostatypomoc.pl/forumdisplay.php?fid=46
Odpowiedz
#64
(13.03.2018, 10:17:36)Armands napisał(a): Bo czy jeśli komuś powiem - jedź do Bydgoszczy, daj się zoperować doktorowi S., to będziesz miał takie szczęście i efekty jak u mnie, to nie jest to dawanie nadziei bez pokrycia??? Przecież ja nie mogę zagwarantować tego samego, co mnie spotkało.
 Ale ty tak nie mówisz.
Ty mówisz, że ten lekarz ma dobrą opinię, wynikającą z jego wiedzy, doświadczenia, stosunku do pacjenta.
I że się sam o tym przekonałeś. I nie tylko ty.

Cytat:  A z drugiej strony, czy mogę komuś powiedzieć/napisać daj sobie siana z terapiami alternatywnymi, bo to tylko drenowanie kieszeni?
Może psyche potrzebuje kopa nadziei... tej deski ratunku?
 

Tak, dokładnie to trzeba uczciwie powiedzieć, bo taka jest prawda.
Odpowiedz
#65
(13.03.2018, 09:56:46)Maggie napisał(a):
(13.03.2018, 06:43:08)Edward napisał(a): Może owoc granatu?

https://portal.abczdrowie.pl/owoc-granat...y-i-piersi

Tata pije, ja   zresztą tez mruganie, puszczanie oczka
Na pewno nie jest to cudowne lekarstwo, ale chyba w każdej pracy poświęconej żywieniu w RGK, do której dotarłam,  granat się pojawia.

Przez jakiś czas też piłem. Nie mogłem przywyknąć do tego smaku. Czy coś tracę?

http://www.nature.com/pcan/journal/v18/n...01532a.pdf
Mrakad  [Obrazek: m0746.gif]

Moja historia

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher. (niem.)  
Albert Einstein


Odpowiedz
#66
Już tu kiedyś o tym pisałem (post nr. 61) jak odbierałem te wpisy na temat wlewów kurkumy, vitaminy C, czy innych cudów od "wspaniałego doktora Szalusia", a tu wczoraj bach...

https://tvn24.pl/polska/zarabiaja-na-cho...we-5030906

Ręce opadają... co za skur...!!!

Armands
Odpowiedz
#67
Jarku dzięki, duże dzięki!
Ur.1960
PSA wyjściowe 09.2010 - 11,097 ng/ml
Prostatektomia Radykalna /klasyczna/, Obustronna Limfadenektomia Miednicza  
Wynik po RP   - GL. (2 + 4) pT2cN1
Korekta 2013  - GL. (4 + 3) pT3aN1, resekcja R1
PSA - 06.2011 /8 tyg. po RP/ - 0,02
Od 08.2013 - Bicalutamide 50 mg 
Od 04.2020 - Bicalutamide 100 mg
Od 04.2021 - Bicalutamide 150 mg
09.2021 - VMAT+CBCT
Od 12.2021 - Bicalutamide 100mg
PSA - 06.2022 - < 0,006
Od 03.2022 - Bicalutamide 50mg
Od 08.2022 - Bicalutamide - stop!
PSA - 04.2024 - 0,111
Odpowiedz
#68
(28.02.2021, 08:15:36)Armands napisał(a): Już tu kiedyś o tym pisałem (post nr. 61) jak odbierałem te wpisy na temat wlewów kurkumy, vitaminy C, czy innych cudów od "wspaniałego doktora Szalusia", a tu wczoraj bach...

https://tvn24.pl/polska/zarabiaja-na-cho...we-5030906

Armands

Uczciwie będzie jeśli poznamy treść oświadczenia drugiej strony, czyli ImmunoMedica...

https://www.immunomedica.pl/35,58,akt-Oswiadczenie.html
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości