Bądź czujny także w wieku nawet mniej niż 40 lat
W przerwie między świętami zrobię PSA grudniowe, i potem zobaczymy co dalej i jaka jest dynamika wzrostu.
Co do kolejnych rzeczy to mogę powiedzieć że nie palę od dwóch tygodni, więc uważam że powiodła się próba rzucenia palenia zadowolenie, uśmiech
Odpowiedz
Takie rzucanie to ja rozumiem zadowolenie, uśmiech
Powodzenia w wytrwaniu i optymizmu w leczeniu.

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz
Takie szybkie pytanie ,czy takie bóle pachwin to odległe skutki radioterapi,czy raczej coś innego?
Odpowiedz
Piotrek, nie mam osobistego doświadczenia odnośnie RT, ale znalazłem coś takiego...

Pacjenci poddani radioterapii w trakcie leczenia onkologicznego też wymagają zabiegów usprawniających, szczególnie, że odległe skutki radioterapii łączą się z włóknieniem tkanek, możliwością wystąpienia wtórnych obrzęków limfatycznych czy ograniczeniem ruchu w stawach okolic napromienianych.

Cytat pochodzi z http://onkologia.org.pl/rehabilitacja-trakcie-leczenia/

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
PSA WYJŚCIOWE: 09.2013 13,31 ng/ml
BIOPSJA: 10.2013 Prostatic carcinoma GS 2+2=4
PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (klasyczna): 03.2014 w CO Bydgoszcz. Operator dr. Jerzy Siekiera.
Badanie po RP: GS 3+3=6 pT2c N0
PSA po RP: po 3 mieś. 0,028 ng/ml, od 6 m. do 6 lat od RP <0,002 ng/ml.
W ostatnim badaniu (10 lat od RP) <0,006 ng/ml
Koniec kontroli u urologa w CO
Moja historia
Wątek poboczny 

Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Odpowiedz
Piotrek, i jak międzyświąteczne badanie PSA?
Testosteron też badałeś?
Odpowiedz
Nie pisałem nic, bo w sumie nie ma o czym, sytuacja jaka jest każdy widzi , lekarze leczą na odległość Co do stanu PSA to idzie w górę jakie jest teraz to nawet nie wiem bo lab szpitalny jak i cała poradnia zamknięte na cztery spusty. Niby wizyta jest na 10.04 i niby lekarz ma się kontaktować. ostatnie PSA z początku stycznia to 0,234 smutny teraz to pewnie już z 0,5 albo jeszcze wyżej. I to tyle jeśli chodzi o mnie
Odpowiedz
Leczyć mogą na odległość, ale badanie PSA powinni zrobić w laboratorium.
To ważne, ile ci przybyło.
Ważne, w jakim tempie przybywa.
W razie dużego i gwałtownego wzrostu mogą poradzić powrót do hormonoterapii.
W obecnej sytuacji nie będą szukać, co i gdzie przybywa, by to ewentualnie leczyć,
Ale nie martwmy się na zapas, bo może jest stabilizacja (niewielki wzrost).
Odpowiedz
(06.04.2020, 15:59:08)piowoj napisał(a): Nie pisałem nic, bo w sumie nie ma o czym, sytuacja jaka jest każdy widzi , lekarze leczą na odległość Co do stanu PSA to idzie w górę jakie jest teraz to nawet nie wiem bo lab szpitalny jak i cała poradnia zamknięte na cztery spusty. Niby wizyta jest na 10.04 i niby lekarz ma się kontaktować. ostatnie PSA z początku stycznia to 0,234 smutny teraz to pewnie już z 0,5 albo jeszcze wyżej. I to tyle jeśli chodzi o mnie

Piotr
Laboratoria są otwarte , ja dzisiaj odebrałem wynik a krew pobrano w piątek.
Zmieniła się procedura.
Po pierwsze trzeba zadzwonić .
Podadzą termin i godzinę.
Wiadomo maseczka , rękawice i po kłopocie.

Jędrek
Odpowiedz
Zapisałem się prywatnie na badania na środę to się zobaczy. Ale nie będzie to moje laboratorium. Ale lepsze chyba takie niż żadne.
Odpowiedz
(06.04.2020, 19:43:47)Jędrek napisał(a): Wiadomo maseczka , rękawice i po kłopocie.

Jeszcze dla pewności okulary.
Wirus może się dostać do spojówek.
Odpowiedz
PSA 0,402
testosteron 157.00ng/dl
Odpowiedz
Poziom PSA jeszcze przyzwoity, jeszcze go można tolerować.
Ale testosteron niewysoki,  jest poniżej normy, poniżej poziomu, który już osiągnąłeś po odstawieniu hormonów.
Zagadka.
Zobaczymy, co powie lekarz, jak to wytłumaczy, co doradzi.
Może tylko poradzi poczekać kolejne trzy miesiące, na kolejne badanie?
Odpowiedz
PSA 0,341 systematycznie i powoli pnie się do góry, po przekroczeniu 0,5 zrobię PET-a. Nie wiem jak u was z dostępem do lekarzy, ale u mnie tylko konsultacje przez telefon, dzisiaj nawet nie mogłem wejść do przychodni szpitalnej po odbiór skierowania na badanie, bo pani pielęgniarka w wejściu uzbrojona w termometr i broniąca wejścia przed tabunem pacjentów stwierdziła że ona teraz nie ma czasu na wydanie skierowania. Od to taka ,,nowa rzeczywistość''. Badanie prywatnie w nie swoim laboratorium. Samopoczucie nawet niezłe. To na razie tyle .Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
Odpowiedz
(23.06.2020, 17:59:49)piowoj napisał(a): PSA 0,341 systematycznie i powoli pnie się do góry, po przekroczeniu 0,5 zrobię PET-a. Nie wiem jak u was z dostępem do lekarzy, ale u mnie tylko konsultacje przez telefon, dzisiaj nawet nie mogłem wejść do przychodni szpitalnej po odbiór skierowania na badanie, bo pani pielęgniarka w wejściu uzbrojona w termometr i broniąca wejścia przed tabunem pacjentów stwierdziła że ona teraz nie ma czasu na wydanie skierowania. Od to taka ,,nowa rzeczywistość''.   Badanie prywatnie w nie swoim laboratorium. Samopoczucie nawet niezłe. To na razie tyle .Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Chyba spadło od ostatniego razu...
12.2017 PSA 32
03.2018 RP - pT3b N1M0 Gleason (4+5), marginesy ujemne, przerzuty w 1 lewym i 1 prawym wyciętym węźle chłonnym biodrowym
05.2018 Pierwsze pooperacyjne PSA 0,067
06.2018 PSA 0,054, PET - 4 podejrzane węzły chłonne, rozpoczęta RT z naświetlaniem loży i podejrzanych węzłów, 
07.2018 Rozpoczęta hormonoterapia - Eligard
08.2018 Zakończona RT, PSA 0,003
10.2021 Stop hormonoterapii po 40 miesiącach - testosteron 0.7
02.2023 PSA <0.006
06.2023 PSA 0.011
09.2023 PSA 0.022
12.2023 PSA 0.038
03.2024 PSA 0.048
Odpowiedz
(23.06.2020, 18:25:22)Wojtek45 napisał(a):
(23.06.2020, 17:59:49)piowoj napisał(a): PSA 0,341 systematycznie i powoli pnie się do góry, po przekroczeniu 0,5 zrobię PET-a. Nie wiem jak u was z dostępem do lekarzy, ale u mnie tylko konsultacje przez telefon, dzisiaj nawet nie mogłem wejść do przychodni szpitalnej po odbiór skierowania na badanie, bo pani pielęgniarka w wejściu uzbrojona w termometr i broniąca wejścia przed tabunem pacjentów stwierdziła że ona teraz nie ma czasu na wydanie skierowania. Od to taka ,,nowa rzeczywistość''.   Badanie prywatnie w nie swoim laboratorium. Samopoczucie nawet niezłe. To na razie tyle .Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Chyba spadło od ostatniego razu...

No, mnie się też wydaje, że spadło.
Testosteron badałeś?

U nas przed wejściem do budynku CO trzeba wypełnić specjalną ankietę, że nie mamy objawów infekcji coronawirusowej, i że nie kontaktowaliśmy się z nikim chorym.
Potem trzeba poczekać w kolejce do wejścia.
Na wejściu mierzą temperaturę, tętno, i  - uwaga  - saturację.
(To chyba na wypadek, gdyby ktoś chciał zataić objawy).
W Centrum pacjentów dużo mniej, niż zwykle, ale są. Wszyscy, i pacjenci, i personel, w maseczkach.
Jest więc problem ze zrozumieniem, co kto mówi.

Piotrek  - skierowanie na badanie możesz dostać pocztą email albo na komórkę.
Wystarczy napisać albo zadzwonić do lekarza prowadzącego.
Odpowiedz
A no tak faktycznie spadło, spojrzalem na post wyżej i przegapiłem to 0,402 ?
No to jest jakaś wartość dodana?
Odpowiedz
(24.06.2020, 01:38:30)piowoj napisał(a): No to jest jakaś wartość dodana?

O ile ja się znam na matematyce, to raczej odjęta. Niezdecydowany 

PS. Niewykluczone, że zaczyna się stabilizacja.
To byłoby super.
Odpowiedz
Matematyka w tym wypadku nie ma znaczenia ,wartość dodana tzn.ze jest coś pozytywnego, a z matematycznego punktu widzenia wartość ujemna,ale jak jest coś na minus to źle się kojarzy -zadowolenie, uśmiech
Odpowiedz
Ujemna wartość dodana - czyli psucie tego co jest dobre  wystawia język  - a może to będzie nowy trend w ekonomii - może temat na doktorat, a może ktoś już na to wpadł  Big Grin
Ale przede wszystkim, gratulacje Piotrek

Pozdrawiam AParsley
Odpowiedz
Wygląda na to, że Piotrkowi przydarzył się plus ujemny!
Albo minus dodatni, bo już się pogubiłam!
Big Grin

PS. Jak go zwał, tak go zwał, ważne, że NIE ROŚNIE!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości